badania do szkoły sportowej
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

W najbliższą środę o 18:20 spotykamy się wszyscy w Szkole Podstawowej nr 83 na badaniach, które przeprowadzi lekarz sportowy. Zdobycie zdolności jest wymogiem gry w B-klasie.

SP 83 to popularne "Łejery" i mieści się u zbiegu ulic Brandstaettera i Za Cytadelą. Dokładka mapka poniżej.

Koszt badań to 30zł od osoby. Jeżeli ktoś ma badania krwi i moczu z zeszłego roku to proszę obowiązkowo je zabrać ze sobą, są wciąż aktualne.

Mapka tutaj: http://poznanfc.pl/news/view/690

" />Ja mam tylko problemy ze szłuchem jak mnie do odpowiedzi w szkole wołają albo mama do sklepu kaze is Ale tak wracając do tematu idz do lekarze przeciez to nic nie boli bo jak miałem badania robione (bo mi lekarz sportowy kazał) to cos popatrzyła i tyle a kolega miał problemy ze słuchiem i jak by nie poszedł to by prawdopodobnie za rok był głuchy :P dlatego Idź do lekarza ;P

" />witam!
zachęcamy do startu w Małopolskiej Lidze Akademickiej ! zawody odbędą się 18 i 23 stycznia na Długiej Polanie w Nowym Targu.

szczegóły w biurze AZS - Pawilon Sportowy, I piętro, pokój nr 6

[ Dodano: Pią Sty 25, 2008 15:27 ]
pragnę poinformować że do piątku 1. lutego wysyłamy zgłoszenie na Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. wszystkie osoby, które są zainteresowane startem [ a jeszcze nie kontaktowały się z nami w tej sprawie ] proszę o jak najszybsze przybycie do biura AZS:) podkreślam też, że piątek jest deadline'm dla nas, jako AZS, natomiast jeśli ktoś jest zainteresowany wyjazdem powinien poinformować nas o tym max. do wtorku [ wiąże się to m.in. z koniecznością przeprowadzenia badań lekarskich ]

ewentualne inf
# gg 7147529
# 605 670 632

pozdrawiam

Nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta, ale od ponad roku mam problemy z moim prawym kolanem. Nie sa one jakoś wybitnie dokuczające, w żadnym wypadku jak dotąd nie przeszkadzały mi w uprawianiu sportu (choć jestem uparty i pomimo bólu nadal gram, biegam) jednak dość niepokojące.
W te wakacje miałem zrobiony rentgen i MR kolana, które nic nie wykryły (choć od razu mówię, że norweskim lekarzom nie ufam). Po tych badaniach byłem jeszcze raz u lekarza i powiedziałem mu, że ciągle mam dyskomfort i często boli, ale on mi nic nie potrafił pomóc.
Miesiąc temu byłem na zawodach z piłki nożnej, rozegrałem 6 meczy w ciągu 3 dni i ogólnie kolana nie odczuwałem, poza jego zmęczeniem wieczorami. Natomiast ostatnio biegłem do szkoły i na chodnikach była po prostu szklanka, więc dużo nacisku kładałem na prawe kolano i kończyło się to tak, że co kilka minut musiałem przerywać bieg, bo mnie kolano po prostu zbyt mocno bolało (miałem założony ściągacz na kolano). Dzisiaj sprzątając ogród znalazłem taką gumową piłkę i postanowiłem ją kopnąć, co się zakończyło kilkusekundowym bólem kolana. Teraz je macając w końcu zlokalizowałem dokładnie gdzie mnie boli gdy dotykam i jest to mnie więcej tutaj: http://i12.tinypic.com/6ybsfif.jpg .
Nie wiem czy będziesz mi w jakikolwiek sposób w stanie pomóć Dix, ale jeśli potrafisz określić w czym dokładnie tkwi problem to by na pewno to pomogło...
W sobotę jadę do Polski i dzisiaj będę rozmawiał z rodzicami i mam zamiar im powiedzieć, żeby umówili mnie na wizytę u ortopedy. Od razu się spytam - lepiej pójść prywatnie czy do państwowego? Jeśli prywatnie to ile mnie to będzie kosztowało?
Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Witam

Ostatnio zabrałem się za badanie rynku w swoim 70 tysięcznym mieście.
No i doszedłem do wniosku .... że w tym mieście nie ma ani jednej siłowni z prawdziwego zdarzenia.
Co prawda jest jedna przy ośrodku sportu ale tylko dla osób które mają 80 zł na karnet lub osób które należą do klubu.

Widzę szanse realizacji mojego pomysłu. Wiem że temat już pojawiał się kilka razy jednak przypuszczam że w większości tych miast już jakieś siłownie funkcjonowały. Proszę o małe porady, szczególnie osoby które tym się zajmują na codzień.

Napewno interesuje mnie metraż lokalu oraz czy są potrzebne jakieś pozwolenia ??

Póki co noszę się z otwarciem takiego lokalu, tylko jak to mówią "jak Cię nie kopną to nic nie zrobisz".
Bardzo proszę o pomoc. Interesuje mnie również cena takich usług.

Dodam tylko tyle, że w promieniu 7 km jest wiele szkół, ośrodków młodzieży, myślę że rozwój fizyczny młodzieży jest i będzie na topie. Ponadto rozmawiałem ostatnio z pracownicą urzędu pracy - która powiedziała mi otwarcie że miasto czeka aż ktoś w końcu coś podobnego otworzy (dziwne że do dnia dzisiejszego nikt nie otwarł owej siłowi). Sama zaznaczyła że jak otworze to mam przynieść ulotkę bo z miłą chęcią będe chodzić z koleżankami na siłownie.

Chciałbym również wprowadzić aerobik (kobiety, mężczyźni).
W tym temacie interesuje mnie ile kosztuje usługa trenerska osoby która prowadzi aerobic ( częstotliwość wizyt mniej więcej jaki koszt).

W planach mam również "zatrudnić" trenera kulturystyka. Tutaj czytaj że to mój znajomy więc przypuszczalny koszt 8 wizyt w miesiącu znam.

Zauważyłem również że wiele siłowni inwestuje w sztuki walki !!! Co o tym myślicie, jest to opłacalne ???

Bardzo proszę o ewentualne pomysły (tylko nie solarium) co jeszcze można otworzyć w takiej siłowni (pomysły raczej sensowne proszę)

Proszę o cenne uwagi, sugestie, pomysły !!! Za wszystkie komenty z góry dziękuje !!!!!

Na otwarcie biznesu mam zaledwie 20 tyś zł. Wiem że to kropla w morzu, ale od czegoś trzeba zacząć !!!!

Oczywistym jest fakt, że w szkole nie ma miejsca dla przemocy, narkotyków czy innych używek. Jednak wiele zależy tutaj od postawy rodziców. Tę jednak ciężko kształtować. Sprawę więc muszą wziąć w swoje ręce nauczyciele, tylko że nie można mieć do nich zbyt dużych pretensji, że nie potrafią tego ogarnąć (nie wszyscy oczywiście). Wartości się zmieniły, można na to narzekać lub nie, ale się zmieniły. Nic tu nie da zakazywanie chodzenia na szpilkach, czy malowania paznokci, pewne fakty trzeba przyjąć do świadomości i się z nimi pogodzić. Jednak należy zająć się szkodliwymi substancjami. Tylko należy zauważyć nieskuteczność kampanii higienistek, policji itd. Dobrą rzeczą w USA było zaangażowanie idoli młodzieży (artyści, sportowcy) w kampanie antynarkotykowe. Badania pokazały, że odniosły one sukces, zaś po ich zaprzestaniu, spożycie narkotyków wśród młodzieży znów wzrosło. Jesteśmy zwolennikami idei popieranych przez ludzi, których lubimy. Nic to jednak nie da, jeżeli nauczyciele nie będą świecić przykładem. Bo jak można wymagać od uczniów trzeźwości, jeżeli na wycieczce szkolnej nauczyciele są pijani. Sprawa spożywania alkoholu wśród młodzieży jest trudna i choć generalnie jesteśmy przeciw, to jednak ciężko jest z tym walczyć. Jedynym rozwiązaniem wydają się być pozytywne przykłady ludzi popularnych. Wobec narkotyków powinien być bezwzględny sprzeciw. Jednak tym, którzy w nałóg wpadną powinno się pomóc, w przeciwieństwie do dilerów. Co do palenia papierosów w szkołach to brak jest tutaj zdecydowanej postawy wśród nauczycieli, którzy często sami palą. Oczywiście mogą, lecz zdecydowanie nie w szkole.


Na poziomie gimnazjum to można skończyć naukę, gdy się chce być doradcą minister Hall. A rok bitwy o Verdun nie jest trudny. W końcu I wojna światowa trwała tylko 4 lata. Czy szanowny kolega Michalski Grzegorz potrafi określić ten przedział czasowy? Czy to też nie potrzebne?? A o tym czym była bitwa o Verdun, powinien wiedzieć każdy średnio inteligenty wyborca (przynajmniej PiS), każdy średnio zrównoważony pacjent zakładu psychiatrycznego.
To jest po prostu kanon wiedzy o naszej rzeczywistości, niezbędny do racjonalnej i emocjonalnej oceny świata w którym żyjemy. Verdun jest symbolem! Jeśli tego nie wiesz, nie bierz się za reformowanie oświaty, tylko do nauki. Masz jeszcze czas. Potem zostanie Ci już tylko kariera w MEN.Bardzo szanuję Pana poglądy i widzę, że niewątpliwie jest Pan inteligentnym człowiekiem. Cieszę się, że dodał Pan swoją krytykę, jest ona dla mnie niewątpliwie cenna. Zapewne zgodzi się Pan jednak, że istotą nauki jest jej praktyczność. Przekazanie wszystkich informacji posiadanych przez naukę jest niemożliwe. Czy nie lepiej zamiast pakować w nas tony szczegółowych informacji, pozwolić młodzieży rozwijać własne zainteresowania? Czy nie lepiej dać więcej czasu na uprawianie sportu? Czy nie lepiej byłoby zwiększyć ilość godzin nauczania języków obcych? W końcu jak powiedział Goethe, iloma językami władasz, tylekroć jesteś człowiekiem...Wiedza powinna mieć zastosowanie w praktyce Panie dziadJeden.


Drogbud Cross – ATV Piła organizuje zgrupowanie szkoleniowo-treningowe. Zajęcia odbędą się na terenie toru motocrossowego i przyległej mu trasie cross country w Pile, na której 11 kwietnia odbędzie się II runda Pucharu Polski Cross Country. Po zakończonym zgrupowaniu dla tych, którzy będą chcieli sprawdzić świeżo nabyte umiejętności, odbędą się nietypowe zawody kontrolne.

Tradycyjnie już tuż przed rozpoczynającym się sezonem kluby zaczynają organizować zgrupowania zawodników. Nie zawsze zgrupowania te przynoszą efekty, jakich oczekiwali ich uczestnicy.

Często są to spotkania czysto komercyjne. Po prostu niektóre kluby organizują je wyłącznie w celach zarobkowych, mając na uwadze frekwencję, a nie efekty szkolenia. Przykładem może być jeden z klubów, który szczyci się, że potrafił ściągnąć na zgrupowanie ponad stu zawodników. Niestety już drugiego dnia zawiedzeni zawodnicy zaczęli się rozjeżdżać. Wiadomo, jak przy takiej ilości uczestników można dokładnie się przyjrzeć każdemu z nich i wytłumaczyć mu istotne w czasie jazdy szczegóły?

Jako instruktorzy nauki jazdy zatrudniani są czołowi zawodnicy poszczególnych dyscyplin. Niestety nie każdy potrafi przekazać zdobytą wiedzę, dlatego jest to instruktaż wizualny a nie teoretyczny. Wiadomo też, że nie zdradzi on wszystkich tajników, bo przecież jest jeszcze czynnym zawodnikiem.

Innym czynnikiem ważnym przy wyborze zgrupowania jest dostępny tor. Zgrupowania są organizowane wczesną wiosną i nie każdy tor spełnia kryteria do przeprowadzenia szkolenia. Na torach błotnistych i gliniastych trudno o oczekiwane efekty. Można się tylko nabawić kontuzji i narazić na koszty doprowadzenia sprzętu do sprawności. Bardzo istotny jest przede wszystkim poziom szkolenia zawodników u organizatora zgrupowania. Bo jak można zorganizować właściwe szkolenie i przekazać wiedzę innym zawodnikom, skoro nie umie szkolić własnych?

Drogbud Cross – ATV Piła zorganizował w ubiegłym sezonie takie zgrupowanie, które przyniosło niespotykane efekty. Już na pierwszych zawodach w Suwałkach pilscy zawodnicy stanęli na podium, pomimo że do końca poprzedniego sezonu byli jeszcze amatorami.

W sezonie 2009 w każdej rundzie Pucharu Polski Cross Country na pudle był ktoś z pilskiego klubu, a w Mistrzostwach Strefy Zachodniej Polski Klub został mistrzem z trzykrotną przewagą punktów nad następnym, a indywidualnie na dwadzieścia jeden tytułów mistrza i wicemistrza zdobyli czternaście.

Przy organizacji zgrupowania w Pile, które odbędzie się w dniach 18-20 marca dla motocykli i quadów, będą brane pod uwagę wszystko, co może wpłynąć na jego efektywność. Nie ma rozgraniczenia na motocross, cross country i enduro. Po prostu celem organizatorów jest przekazanie wiedzy i pokazanie istotnych elementów, które mają wpływ na prawidłową naukę jazdy wyczynowej. Nie będzie to jazda ‟kupą, mości Panowie”. Każdy zawodnik będzie oddzielnie sprawdzany i będą wychwytywane jego błędy. Zadaniem tego zgrupowania jest nauczenie prawidłowych elementów jazdy wyczynowej w detalach (przykładowo m.in. nawet takich, jak i gdzie patrzeć, jak oddychać przy starcie, jak trzymać kierownicę, jak i kiedy hamować; jazda w piachu, na twardym, czy przejazd przez przeszkodę typu ‟ekstreme” i wiele innych), oraz przekazanie wiedzy skutecznego trenowania wg szkoły jednego z najlepszych trenerów świata Leona Giesbersa.

Liczba uczestników jest ograniczona, by nasze zgrupowanie mogło przynieść oczekiwane efekty. Zajęcia odbędą się na terenie toru motocrossowego i przyległej mu trasie cross country w Pile, na której 11 kwietnia odbędzie się II runda Pucharu Polski Cross Country. Tor jest piaszczysty lub na podłożu piaszczystym, więc nie ma obawy o błoto. W ramach zgrupowania osób nieposiadających ważnych badań lekarskich będą mogły je wykonać w rejonowej przychodni sportowo-lekarskiej. Odbędzie się również szkolenie mające na celu zapoznanie z aktualnymi regulaminami i komunikatami i przygotowanie do pozyskania licencji B lub C.

Po zakończonym zgrupowaniu dla tych, którzy będą chcieli sprawdzić świeżo nabyte umiejętności, odbędą się nietypowe zawody kontrolne, ale to już niespodzianka.

Szczegóły zgrupowania na stronie http://www.cross-atvpila.pl.
Zrodło:Motox.pl© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom