bądź spójnik
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

Tak sobie czytam i widzę, ze Wilhelma nikt nie broni, a wręcz przeciwnie, wszyscy go atakują. Å?adnie to tak, żeby ani jednego dobrego słowa koledze nie powiedzieć, a tylko błędy wytykać? :rolleyes:
Wiesz Wili, tak to już jest, że możesz sto razy coś dobrze zrobić i nikt nie zwróci uwagi, a raz coś spieprzysz i już wszyscy na Ciebie
Na przykład w ostatnim poście Wili napisał 10 słów (liczę ze spójnikiem), z czego 9 napisał poprawnie (nie wiem co oznacza +B, ale zakładam, że napisane jest poprawnie).....9 poprawnych! i co?.....i nic....do jednego sie przyczepili .... mało tego, podkreślone nawet zostało.
Spokojnie Wili, nie daj się sprowokować, staraj się nadal z całych sił swoich wątłych, a może Twoje starania zostaną kiedyś uwieńczone sukcesem i w końcu uda Ci sie napisać cały post bezbłędnie B) .
Choćby to miało być na dzień przed emeryturą, to warto sie starać i znosić szykany ze strony podłego admina i bezdusznej ekipy szątającej Dzielny, kurde, bądź!


Ja mówię "krzyżyk" - to niepoprawnie?

Ja też tak mówię. Nie lubię obcych nazw.

Mam jeszcze pewien nowy pomysł. Za drobny na osobny temat, a chyba najbardziej pasuje tutaj. Spójnik "kani" - skrót od "kosmiczne ani": "jedno, albo drugie, albo w ogóle żadne" (spójnik Sheffera). Myślałam, że nie ma odpowiednika w językach naturalnych, chociaż według Wikipedii może to być "bądź, bądź". Tak więc "Pies kani chomik jest ssakiem" to zdanie fałszywe, bo oba są ssakami.

PS. Z wolna zaczynam wstukiwać nowe podejście do matematyki
http://pl.conlang.wikia.com/wiki/Logiczny_zapis_matematyki

Chciałbym wznowić ideę naszego wspólnego języka.
Mam taki genialny (?) pomysł:
Jak ktoś wcześniej zauważył, najbieglej posługujemy sie polskim, dlaczego więc nie zacząć przerabiać właśnie jego. Wiem, że są tu fani języków romańskich i pomysł mój nie skreśla ich, bowiem zasady są takie:
a) dajmy sobie tydzień na eksperyment; od dziś (20 VII) do 27 VII.
b) przez ten tydzień każda osoba, która tu wejdzie (jeśli będzie chciała, naturalnie) proponuje jedną zmianę gramatyczną i trzy nowe słowa (wszystko jedno jakie: mogą być romańskie, słowiańskopodobne etc etc.); nie moga być to jednak słowa ośmieszające (zabawne jak najbardzej) bądź obraźliwe.
c) nie zmieniamy na razie polskiego alfabetu i interpunkcji, wszystko inne poza tym dozwolone
d) Opisując swoje zmiany, każdy uczestnik zabawy jest zobowiązany przestrzegać zmian dokonanych przez innych; nie może krytykować cudzych zmian (przed upływem tego tygodnia).
e) to juz chyba wszystko; miejmy nadzieję, że wyjdzie z tego cos ciekawego
Moje zmiany
tak = ain
nie = ket (tylko jako osobny wyraz <na razie>)
(spójnik) i = ge
gramatyczna:
czasowniki zwrotne od tej pory mogą występowac tylko w takiej formie: "się + czasownik". Czyli nie ma już <spotkamy się> ale <się spotkamy>
Ach, wyrazy powinny być raczej łatwe do wymówienia i nie nastręczać trudności.
Zaczynajmy więc:
Mam nadzieję, że eksperyment wypali ge będziemy dobrze się bawić


Przemiany postaci potraktowano powierzchownie, a wszystko to gubi się w zbyt szybkiej akcji
Gdyby kosztem akcji poświęcić więcej czasu bohaterom, ich przemyśleniom, impulsom pod jakimi działają, wyszłoby to czałkiem nieźle
Keira i Orlando grają lepiej, widać, że nabrali doświadczenia w swoim fachu (gdyż bądź co bądź są jeszcze młodymi aktorami)...
...ale ich bohaterowie (jak już ktoś zauważył) nie wzbudzają sympatii.
Pomysły dobre, ale brak pomiędzy nimi spójników, które by łączyły te pomysły w jedną zgrabną całość.

Mam nadzieję, że twórcy nie mają zamiaru tworzyć trzeciej części tylko ze względów finansowych i trzymam kciuki żeby następny film wypadł im lepiej.

Dołączam się i przy okazji - serdecznie pozdrawiam.

Tak też myślałam - Placebo. Zespół jest jak jedna wielka piguła (dla mnie nasenna). Niektórych uzależnia.
Mam wrażenie, że muzyka jest dla Ciebie inspiracją (chyba za dużą). Widzę w tym, co piszesz coś na styl fan fiction muzycznego zamkniętego w poezji. Nie jest to nowością, łatwo popaść w monotonię. Ty popadasz.

Odchodząc od inspiracji. Muzyczny wiersz, rytmiczny. Chciałabym napisać, że poezja śpiewana. Ale nie mogę. "Refren" jest jak dawka współczesnego, obdartego z godności, w dodatku polskiego popu. Nie podoba się natłok spójników (proszę zrób coś z tym) oraz liczba - zapisz ją słownie. Na koniec przecinek. Czemu służy? Pozbawiasz wiersz interpunkcji, a na koniec rzucasz w twarz przecinkiem? Nie widze sensu, bądź konsekwentna.

Nie porywa. Nie dla mnie.

Hihi, niezłe
Przepisując:

Funktorem zdaniowym n-argumentowym (spójnikiem zdaniowym) nazywamy funkcję, która każdemu układowi <x1,...,xn> gdzie xi jest bądź fałszem, bądź prawdą przyporządkowuje wartość logiczną 0 lub 1.

Funktory dwuargumentowe:


   00 01 10 11
B0  0  0  0  0
B1  0  0  0  1
B2  0  0  1  0
B3  0  0  1  1
B4  0  1  0  0
B5  0  1  0  1
B6  0  1  1  0
B7  0  1  1  1
B8  1  0  0  0
B9  1  0  0  1
B10 1  0  1  0
B11 1  0  1  1
B12 1  1  0  0
B13 1  1  0  1
B14 1  1  1  0
B15 1  1  1  1

Teraz nazwy:
B1 - koniunkcja
B7 - alternatywa
B13 - implikacja
B9 - równoważność
B14 - funktor Sheffera (dyzjunkcja)
B8 - funktor jednoczesnego zaprzeczenia
B6 - alternatywa wykluczająca
Za pomocą B8 i B14 można zdefiniować pozostałe funktory.
I dziękuję za możliwość powtórki przed kolokwium w WDM

Edit: uzupełnienie

Cytat: Nie stawiamy przecinka przed następującymi spójnikami: albo, ani, bądź, czy, i, lub, niż, oraz, tudzież.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przecinek
Riot ma niezłe problemy ;D widać po 1/2 postów

czy pisze: ludzie ALBO zwierzęta, czy pisze: ludzie I zwierzęta ?

Proszę Cię bardzo mistrzu jak już taki mądry jesteś:

W języku polskim wyróżniamy spójniki współrzędne (parataktyczne):
- łączne (a, i, też, także, albo, czyli, tudzież, jak oto, mianowicie, oraz)
- rozłączne (albo, czy, lub, bądź)


/edit

ja rozumiem o co chodzi ale na wszelki wypadek wysłałem 3 ze wskazaniem na jedną.
powinno raczej pisać: ludzie/zwierzęta
albo rozdzielić tę kategorie


Jednak w moich czasach szkolnych za takie 3 "przypadłości" dostawało się pałę na dyktandzie, albo można było polać maturę.

"Nie rozdziela się przecinkiem wypowiedzeń łącznych (najczęstsze spójniki: i, oraz, tudzież), rozłącznych (spójniki albo, lub, bądź, czy),wyłączających (spójniki ani, ni). "

Jak juz chcemy sie czepiac ortografii

    Regulamin.

Drogi Użytkowniku!
Uprasza się o nie łamanie ustalonego przez nas regulaminu. Pogwałcenie tych zasad, karane jest ostrzeżeniem bądź banicją (więcej w punkcie 12)

1. A d m i n i s t r a t o r to też człowiek. Tak jak Ty, ma uczuca oraz życie osobiste, a więc traktuj go z należytym szacunkiem, tak jak człowieka. Słowo Administratora jest prawem. Jeśli sądzisz że to Ty masz rację, udowodnij mu to.
2. A v a t a r nie może rozciągać strony, dlatego prosimy, aby był najlepiej w rozmiarach 300x300, lecz nie jest to konieczne. Zdjęcia które będą rozciągały forum, zostaną skasowane. Pamiętaj aby zapytać się osobę, która wykonała fotografię, o pozwolenie na jej użycie.
3. U ż y t k o w n i k ó w traktuj jak równych sobie, niezależnie od ich rangi. Nie kłóć się, nie obrażaj, pomagaj innym i nieś radość.
4. P o d p i s nie może przekraczać limitu 9999 znaków. Jeśli sam nie potrafisz zrobić podpisu, poproś o pomoc w dziale "Ogłoszenia".
5. Z n a j o m o ś c i można zawierać umawiając się na PW, w ShoutBoxie, dziale "Szukam" czy pisać na żywioł. Obojętny jest sposób umówienia się. Nie wolno wcinać się w rozmowy, gdy konie, które były na miejscu pierwsze nie mają ochoty rozmawiać z Tobą.
6. Możesz p o s i a d a ć max. 6 kont. Jeśli już zdecydujesz się na rejestracje, zadbaj o nie.
7. N i e u ż y w a j uśmieszków typu 'xD' w miejscach wspólnych i na terenach stada.
8. Zanim z a p i s z e s z s i ę do stada, przeczytaj jego opis! Twoja postać musi charakterem pasować do danego stada. Jeśli nie, to nie zostanie przyjęta.
9. C i ą ż a trwa od 1 do 10 dni. Jeżeli źrebak urodzi się w 1-5 dniach ciąży, rodzi się martwy, jeżeli 6-10 żywy i zdrowy.
10. N i e u ż y w aj wulgaryzmów, nie pisz tzw. pokemonami, a także nie SPAMuj i nie flooduj.
11. Minimalna l i c z b a s ł ó w użytych w poście to 15, nie wliczając w to spójnika 'i'.
12. O s t r z e ż e n i a dostaje się za złamanie regulaminu. Jeśli jest to małe wyktroczenie typu p. 11, dostaniesz upominenie. Następnym razem ostrzeżenie. Jeśli w ciągu miesiąca nie złamiesz ani jednego punktu, ostrzeżenie zostanie zdjęte. Szansa się już nie powtórzy.
13. Można p r z e b y w a ć na fabule w nieograniczonej liczbie miejsc.

Mamy nadzieję że zrozumieliście zasady. W razie nieporozumienia piszcie na PW do Administracji. Nie trzeba akceptować regulaminu - jeśli jest on na forum, należy go przestrzegać.
Zastrzeżamy sobie prawo do zmieniania zasad.

Dziękujemy, Administracja.© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom