bałtycka tarcza
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

Witam,

Naprawdę z dużą przyjemnością przeczytałem Pana posty. Oddają one istotę rzeczy jeśli chodzi o Rosję-USA-Europę. Ostatnie wydarzenia związane z wyborem Obamy (tarcza), wypowiedziami Sarkozy'ego oraz prowokacją z ostrzelaniem włącznie - dają do myślenia. Podstawową rzeczą jest to, że UE uznała agresję Rosji na Gruzję, czego dowodem jest brak sprzeciwu wobec niezrealizowanego przez Rosję planu pokojowego (ba, nawet zaproszenie jej do rozmów). Reasumując - nie wygląda to najlepiej. Widać kto w UE rozdaje karty i jakie jest nastawienie Niemiec i Francji (a nawet W.Brytanii) do Rosji. Moim zdaniem Polska może liczyć na kraje bezpośrednio zagrożone ekspansją rosyjską, tj. kraje bałtyckie, Ukrainę, Gruzję. Dlatego też tak ważna jest polityka wschodnia. Niestety rząd zdaje się mieć inne zdanie w tej kwestii (nie drażnić Rosji, która i tak robi co chce) i liczyć na dobra prasę w Niemczech i Francji. Moim zdaniem to błąd. Koncepcja Piłsudskiego, tj. stworzenia buforu wschodniego oddzielającego Polskę od Rosji jest nadal żywa i potrzebna do momentu kiedy nie zajdą jakieś zmiany w samej Rosji. A na to się nie zanosi (KGB wiecznie żywe). Jeszcze raz dziękuję za mądre słowa i pozdrawiam.


Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew ogłosił, że jego kraj nie rozmieści rakiet taktycznych Iskander w graniczącym z Polską obwodzie kaliningradzkim.

Miedwiediew uczynił to po zakończeniu szczytu G20 w Pittsburghu, w USA, a jego wypowiedź przytoczyła agencja ITAR-TASS.

Gospodarz Kremla przypomniał, że instalacja Iskanderów w tej bałtyckiej enklawie Rosji miała być odpowiedzią na rozmieszczenie elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Mie...ml?ticaid=18d0a

Co by było gdyby USA podtrzymało żądania braci K. w sprawie tarczy antyrakietowej?
Chyba czas najwyższy uświadomić sobie do czego bracia nas prowadzą.
Świat już to zrozumiał,teraz kolej na 20% Polaków popierających tych ludzi.

Najważniejsze , że będziemy mieli tarczę a politycy pierdząc będą zabezpieczali NAS w gaz jak Rosja przykręci kurki . I jedno jest pewne , że po wybudowaniu nitki dnem Bałtyku to na 100 proc / kurki będą zamknięte / czas rozglądać się za nowymi dostawcami . Pozdrawiam

Tarcza miała głównie znaczenie polityczne, a mniej militarne.

Nie ma sensu skupiać się na tarczy, wizach, jakiś pierdołach jak nasi politycy, do walki z Rosją potrzebna jest silna gospodarka, realne zazębienie współpracy z Ukrainą, a nie kilkugodzinne kolejki na granicach, za to częste wizyty prezydentów i premierów, uciski, bankiety, za tym wszystkim wieje pustką.

Weźmy chociaż taki projekt jak Ignalin, gdzie Polska podłącza się pod projekt krajów bałtyckich, a nie jest inicjatorem poważnych projektów energetycznych, nam specjalnie elektrownia atomowa w Ignalinie niewiele daje.

Skupmy się na gospodarce w Polsce i realnych projektach w regionie, które jakoś tam mogą być skonsumowane przez polskie firmy. Myślę, że sama Rosja będzie wcześniej, czy później zmuszona zmienić swoją mocarstwową politykę wobec krajów Europy Środkowej i Wschodniej, bo Rosja nie jest mocarstwem.

Fundamenty będą się zmieniać raczej na jej niekorzyść, natomiast mimo wszystko można założyć, że Ukraina po pewnych konwulsjach ruszy do przodu. Ale znowu my nie dajemy inspirującego przykładu !


Najważniejsze , że będziemy mieli tarczę a politycy pierdząc będą zabezpieczali NAS w gaz jak Rosja przykręci kurki . I jedno jest pewne , że po wybudowaniu nitki dnem Bałtyku to na 100 proc / kurki będą zamknięte / czas rozglądać się za nowymi dostawcami . Pozdrawiam
Mam wrazenie, że na pewno stajemy się jakimś przedmiotem w rozgrywce pomiędzy USA i Rosją która jak widać nabiera na ostrości. Czarowanie zagrożeniem w tej części Europy obecnie to nadużycie. Gra się toczy o te regiony gdzie jest ropa i gaz, my natomiast jesteśmy tylko jej konsumentem.
Dzisiaj mamy sytuację gdzie jest dwóch graczy, Rosja i USA. UE raczej ze swymi problemami wewnętrznymi się nie liczy i długo chyba liczyć się nie będzie. Co ważne trzeci gracz - Chiny się uważnie przygląda i uczy.
To jeden aspekt drugi dotyczy rozumienia demokracji, który w wydaniu amerykańskim wygląda coraz bardziej tak, że jak pozwolicie penetrować swój rynek przez nasze korporacje to wasza demokracja jest dobra, jak nie to macie z nią problemy. Z tym że od naszego rynku to trzymajcie się raczej z daleka. Mam wrażenia że Ameryka się trochę pogubiła i nie do końca nad tym wszystkim panuje. Ameryka wyraźnie odeszła od pierwotnego modelu demokracji - swobód i wolności obywatelskich na rzecz większego panowania państwa - interwencjonizmu, jednocześnie nie zaprzestając upominania wszystkich w sferze praw obywatelskich i człowieka.

Totalna rozkmina

USA buduje tarcze, radary w Czechach i rakiety w Słupsku, popieraja Kosowo budują bazy wypadowe (Serbowie by się nie zgodzli, poprzemy ten zacofany kraj to z ręki będą nam jedli) Teraz rzut oka na mapę Europy. Słupsk - Czechy - Kosowo.Z gÃÂłry na dÃÂłł. Dobra linia frontu jest. Ruskich Kosowo [cenzura], wiadomo, w tym państwie takich wynalazkÃÂłw jak Kosowo to z 50 można naliczyć, ale Putin (ktÃÂłry jeszcze pożądzi pare latek) robi dil z Kohlem i puszczają rure pod Bałtykiem. Polska się [cenzura] ale rudy Donek to taki do poklepywania po plecach jak Kwaśniewski. Teoretycznie z własnej winy leżymy więc między młotem a kowadłem. To jeszcze jednak problem nie jest. Za dwa lata Amerykanie atakują Iran i dopiero robi się burdel, bo przygotowani są tylko Jankesi no i Putin ale na zasadzie bronimy się i się nie [cenzura], tak jak USA podczas II wojny. W Europie generalnie spokojnie, nie licząc zamachÃÂłw w Niemczech, Francji, Anglii. USA rozpęta to USA planuje, trzy lata wojny i po bulu, mamy ropę. Nie pomyślą jednak że bazy w Kosowie będą atakowane przez SerbÃÂłw, Belgia się podzieli na dwa kraje, we Francji oprÃÂłcz zamachÃÂłw dojdzie do zamieszek (a dziś kilkumiesięczne zamieszki mogą poważnie zaszkodzić państwowości) i wena mi się kończy, ale coś czuję że ruscy wyjdą na tym najlepiej, a my będziemy [cenzura]ć Pangę z Wietnamu bo dorsza w Bałtyku nie będzie mÃÂłgł polski rybak łowić.© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom