Bank Ochrony Środowiska Poznań
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

Dawno mnie tu nie było. Ile nowych osób się pojawiło. I w końcu dochodzą inwestorzy z okolic Poznania. Cieszy mnie to bardzo.

My czekamy na PNB-papiery oddane do Starostwa dopiero tydzień temu.
I szykujemy się do ...boju

Co do ogrzewania, przekalkulowaliśmy pompę ciepła - zwróciłabym nam się po około 27 latach. Za długo jak dla nas, a nie braliśmy pod uwagę kosztów dodatkowych, typu wymiany np. glikolu.

Bank Ochrony Środowiska "pomaga" w finansowaniu takich ekologicznych urządzeń. Daje preferencyjne kredyty z niskim oprocentowaniem(wiadomości sprzed 4 miesięcy, może kryzys do nich nie doszedł :wink: ). I miejmy nadzieję, że państwo też się w końcu przebudzi i zacznie wspomagać ekologów;) wzorem innych krajów. Ale na to przyjdzie nam zapewne jeszcze sporo poczekać.
Wracając do ogrzewania, my w ulicy mamy gaz, wieć ostatecznie zdecydowaliśmy się na dobry kocioł kondensacyjny.
Pozdrawiam

Ja z kolei, jeżeli ktoś by potrzebował, mogę polecić geodetów (Kadex) oraz osobę robiącą operaty szacunkowe dla banków (namiary dam na priva) - jej operat jest uznawany przez wiele banków; robiony rzetelnie i banki nie mają do niego zastrzeżeń. Wiem, że to są sprawy związane z całkowitym początkiem budowy ale my na razie jesteśmy na tym właśnie etapie.
Poza tym jeżeli chodzi o kredyt - jest sobie w Poznaniu taki bank jak Bank Ochrony Środowiska - dają w euro - najbardziej konkurencyjna oferta w stosunku do innych banków. A teraz - uwaga - decyzja kredytowa w 7 DNI !!! W piątek złożyliśmy papiery - a w następny piątek decyzja. Szok :o Inne banki - miesiąc ... pomimo pięknych zapewnień, że teraz wszystko idzie szybciutko (bo kryzys, mało wniosków itp.) :evil: Ściema ...
Mam również pytanie - czy wy sami kupujecie stemple budowlane, czy może wypożyczacie, czy też zapewnia je wykonawca ?

Pozdrawiam

Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony - www.pwsos.pl
PARTNER SKK SP. Z .O.O. - www.skk.pl
prowadzą nabór na studia podyplomowe z zakresu "Bezpieczeństwo, Higiena i Ochrona Środowiska Pracy".

Cel studiów:
studia skierowane są dla osób pracujących lub zamierzających podjąć pracę w służbie BHP oraz dla wykładowców tej problematyki.
Przygotowują słuchaczy do twórczej pracy zawodowej w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.


ZAKRES MERYTORYCZNY

System ochrony pracy w Polsce, regulacje prawne ochrony pracy, ustalanie okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy i ich analiza, metody pracy służby BHP, analiza i ocena zagrożeń – ocena ryzyka zawodowego, czynniki niebezpieczne, szkodliwe i uciążliwe – charakterystyka, dokumentacja bhp, ochrona przeciwpożarowa, wymagania dla budynków i pomieszczeń oraz urządzeń higienieczno-sanitarnych, system zarządzania BHP – interpretacja norm PN-N-18001 i PN-N-18004, dokumentowanie systemu zarządzania bhp, normalizacja w systemie zarządzania, wdrażanie, auditowanie i certyfikacja systemu zarządzania BHP, postępowanie z niezgodnościami, działania korygujące i zapobiegawcze, opieka medyczna i profilaktyka - kurs pierwszej pomocy przedlekarskiej, podstawowy kurs pedagogiczny (80 godz.).


System zajęć
zaoczny


Wymagane dokumenty:
* formularz zgłoszeniowy do pobrania w biurze rekrutacji
* potwierdzenie wpłaty wpisowego (150zł + przedpłata - pierwsza rata czesnego - 500zł)
* kserokopia dowodu osobistego
* kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych
* 2 zdjęcia legitymacyjnePROMOCJA DO 15.02.2010

CZESNE 2.800 zł.

WPISOWE 150 złPunkt Informacyjno-Rekrutacyjny:
tel: 661-124-500
e-mail: sekretariat.wawa@skk.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,
gg: 5684909Prowadzimy nabór w Bydgoszczy, Toruniu, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i w Katowicach.Wpłata na konto
SKK Sp. z o.o.
85-231 Bydgoszcz
ul. Królowej Jadwigi 2
Bank Zachodni WBK I Oddział w Bydgoszczy
nr 80 1090 1072 0000 0001 0735 0423

w tytule przelewu należy podać kierunek i miasto kształcenia!!
(np. Studia/BHP/Warszawa)ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!!!


kumpel mial namiary na osobę - ma zrobić za 400 (po znajomości). W emmersonie daja 550 + vat

Mycha - w jakiej walucie bierzesz i jakie masz warunki?
dzisiaj byłem w pkobp - na zlotowce daja 2,19 p.p, na franku 7p.p. xD
Ja już wzięłam - w euro w Banku Ochrony Środowiska. Już pisałam o ty wcześniej, że takiego banku jeszcze nie widziałam :lol: Cała procedura trwała tydzień ! W jeden piątek złożyłam w banku wszystkie papiery a w następny pani zadzwoniła, że jest decyzja :o :lol: To wszystko tak szybko dzięki temu, że na Dąbrowskiego (w oddziale) siedzą osoby decyzyjne, z którymi notabene miałam kontakt personalny nawet o tym nie wiedząc ... Papiery nie musiały iść do Warszawki itd. Jak dotąd szybko i bezproblemowo. Bardziej atrakcyjne warunki, jeżeli chodzi o oprocentowanie daje jednak Deutche - tam też złożyłam papiery ale czas oczekiwania na werdykt mnie dobił :evil: i po miesiącu złożyłam dodatkowo papiery w BOŚ. I jak napisałam - BOŚ po 7 dniach był na tak a więc podpisałam z nimi umowę a wtedy... :evil: :evil: Deutche dał również odpowiedź na TAK :x a ja nie mogłam już odkręcić sprawy z BOŚ. Ale tak myślę, że oprócz typowo finansowych warunków - liczą się chyba również inne sprawy, jak właśnie kontakt z osobą kompetentną i władną podejmowania decyzji :roll: ... no muszę się jakoś pocieszać :roll:
A więc jeżeli czas Cię nie goni - idź do Deutche ale sprawdź i BOŚ :)
Powodzenia :) Jesli mogę dodać coś od siebie, to my przeszliśmy dziesiątki banków i ostatecznie wzięliśmy w pkobp w zł. Procedura może nie trwała tak krótko jak w BOŚ, ale super obsługa (oddział na Śmiałego w Poznaniu). Wtedy (październik ubiegłego roku) warunki zmieniały się z dnia na dzień, a pko wydał się najstabilniejszy. Warunki wprzedstawione na spotkaniu z przedstawicielem nie uległy zmianie, bez prowizji, bez operatu (choć po. 400 tys chyba biorą) tylko 150 zł dla rzeczoznawcy który weryfikował prawdopodobnie kosztorys budowy, pierwsze przewalutowanie za darmo, brak obowiązku dodatkowych ubezpieczeń. Osoby decyzyjne też na miejscu, rónież mielismy bezpośredni kontakt z analitykiem, można było składac ustne wyjaśnienia, gdy mieli jakiekolwiek wątpliwości. Polecam. Mogę podać namiary do naszego doradcy.© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom