banki a Analiza techniczna
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

uzasadnienie do analizy http://www.forex-analizy.biz/viewtopic. ... t=89#p1352

ubiegły tydzień zakończył się silna wyprzedażą euro. Świat czekał na informacjie dot. pomocy dla Grecji. Słowa pomożemy płynące z EU i Banku Europejskiego nie wystarczyły inwestorom by zaprzestać sprzedaży europejskiej waluty. Inwestorzy dali tym samy sygnał że chcą dokladnego planu i chcą wiedzieć co z resztą krajów wspólnoty czyli przed wszystkim z Portugalią, Hiszpanią i Włochami. W tym tygondniu trochę się wyjaśni; w poniedziałek i w czwartek kolejne spotkania niosących pomoc Grecji. Szukanie oporu prawdopodobnie będzie wynikało z kontynuacji byczego setupu. Nic poza tym. Dlatego oczekuję kolejnej fali wyprzedaży.

Kluczowe wsparcie jest techniczną bramą otwierające drogę do kolejnych spadków. Jesli poziom zostanie złamny będzie sygnałem do dalszej wyprzedazy euro celem odwiedzenia poziomu 1.32. Uważam jednak że zdoła się oprzeć fali spadków i wprawi kurs w silny bounce (przynajmniej na najbliższe dni).
Wszystko jest uzaleznione od informacji płynących z Europy. Daletego należy bacznie śledzić wiadomości z EU.

Aktualizacja przed 8:30
pozdrawiam

Oczekujesz analizy spółki? Chyba w złym miejscu. Zasada jest prosta - na debiucie można zarobić, o ile nastroje na rynkach globalnych dopiszą. Po debiucie akcje wzrosną, o ile nastroje na rynkach globalnych będą zielone. Generalnie nasza giełda jest chorągiewką, w którą dmuchają amerykańskie indeksy, więc analiza techniczna, jako taka, bierze w łeb. Jeśli natomiast chodzi o jakieś fundamenty, to jest jeszcze ciekawiej. GPW to spółka, która nie produkuje żadnych dóbr. Można ją w jakiś sposób podciągnąć pod sektor bankowy, ale stoi na dobrej pozycji ze względu na brak konkurencji (inne giełdy to nie konkurencja IMO). To sprawia, że GPW nie ma możliwości zbankrutować (dopóki istnieje pieniądz w obecnej formie). Walor ciekawy, ale jak się będzie zachowywał - Bóg jeden raczy wiedzieć.

" />Analiza techniczna 01NFI :
Fundusz powstał w ramach Programu Powszechnej Prywatyzacji. Po sprzedaży większości aktywów i przekazaniu gotówki akcjonariuszom w serii wezwań, ma zostać zlikwidowany. Obrót papierami ma zakończyć się w 2008 r. więc horyzont inwestycyjny siłą rzeczy nie może być długoterminowy. Jeżeli chodzi o AT to ostatnie szczyty i dołki utworzyły wzrostowy kanał cenowy, z tego względu należy oczekiwać poziomu wsparcia w okolicach 2.30 zł za walor (wsparcie 2). Dodatkowo ten poziom zostaje wzmocniony luką cenową zaznaczoną na wykresie wsparcie 1. Tutaj poziom odbicia jest praktycznie identyczny. Mamy dwa sygnały płynące z AT o tym że sytuacja powinna się zmienić w przyszłości i jedną wielką fundamentalną zagadkę czy rynek będzie chciał i oczekiwał wzrostu wartości funduszy który na bieżąco sprzedaje swoje aktywa, raczej dojdzie do powstania spekulacyjnej banki, dlatego należy podejśc ostrożnie do optymizmu który przewiduje AT, oprócz wspomnianych poziomów większość tj. 90% wskaźników na poziomie wyprzedania. Nic tylko kupować gdyby nie informacje z funduszu

" />Osoby zajmujące się bezpośrednio inwestycjami to niekoniecznie analitycy finansowi. Za podejmowanie decyzji inwestycyjnych odpowiedzialni są zarządzający portfelami/ funduszami/ aktywami w ogóle. Jako analityk finansowy w banku/ TFI/ OFE na początku zbierasz informacje dot. danej branży i konkretnych spółek. Później, jeśli się sprawdzisz, sporządzasz samodzielnie "bardziej zaawansowane" analizy i rekomendacje dla zarządzających - tutaj liczy się analiza fundamentalna spółki ale przede wszysktim analiza makroekonomicznia branży lub sektora i analiza techniczna (chodzi o najlepszy moment otwarcia pozycji).

Jeśli chodzi o CFA - jest to tytuł prestiżowy ale posiadanie go nie jest wymogiem prawnym (chyba w żadnym kraju na świecie) jeśli ktoś chce zarządzać aktywami.
Zgodnie z prawem w Polsce NIE potrzebujesz ani CFA ani licencji doradcy inwestycyjnego aby zarządzać - ale jest to mega plus, większość zarządzających w Polsca ma jeden z tych dwóch tytułów (zazwyczaj DI). To TFI, OFE lub dom maklerski musi zatrudniać odpowiednią liczbę doradców do zarządzania (TFI chyba 2 a OFE 1).

" />
">Gielda to gra, kazdy bank inwestycyjny ma sztab analitykow technicznych, ktorzy grzebia danych kilkadziesiat lat wstecz, po to zeby przewidziec jak zachowa sie rynek przy obecnym krachu. W tej chwili analizuja dane sprzed kilkunastu lat, gdy byl krach z powodu ogloszenia przez ZSRR niewyplacalnosc (twierdza, ze obecny krach bedzie gorszy, a na pewno to nie koniec...). W tym zasada, chociazby taka, ze analizy techniczne same w sobie "ustawiaja rynek", poniewaz na punkty wykresu bardzo zwracaja uwage sami maklerzy ...bledne kolo.
Wg mnie warto ciagle inwestowac w rope naftowa, kwestia czasu, kiedy przebije sie przez 100$.


Gielda to bardzo ciekawa gra ;) Analitykow jest kupa ale nie ma sie co tym zrazac. Wazne zeby miec swoje zdanie. Akurat na gieldzie "wiekszosc zwykle nie ma racji".

A metod analizy jest wiele - wielu uzywa technicznej bo dosc modna teraz, ale jest tez fundamentalna i rozne inne wynalazki (np. astrologia ;)

Co do ropy mozesz miec racje, ale nie sledze tego rynku wiec nie mam swojej opinii.

Nowe Centrum Komputerowe ING

07-10-09 10:10:10:27, ING
ING Bank Śląski rozbudowuje swoje zaplecze informatyczne. W Katowicach bank uruchomił kolejne Centrum Komputerowe o najwyższych parametrach technologicznych.


Przygotowując się na dalszy dynamiczny rozwój firmy, podjęliśmy decyzję o rozbudowie zaplecza informatycznego. Nowo otwarte Centrum Komputerowe spełnia najwyższe światowe standardy dla tego typu inwestycji i jest jednym z najnowocześniejszych w kraju - powiedział Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego.

W ING Banku Śląskim działają dwa Centra Komputerowe. Nowo otwarte stanowiło pierwotnie lokalizację zapasową, jednak analiza trendów rozwojowych systemów IT wykazała konieczność przekształcenia go w lokalizację równorzędną.

Zakres adaptacji był bardzo złożony i wielowymiarowy. Obejmował zarówno prace budowlano-konstrukcyjne (budynki transformatorów i rozdzieleni średniego napięcia, windy, podnośnik rozładunkowy, konstrukcje na dachu i pod podłogą techniczną, przeróbki ścian i drzwi wewnątrz budynku, ogrodzenie, nawierzchnia), jak i instalacyjne (zasilanie elektryczne, oświetlenie główne, awaryjne i ewakuacyjne, klimatyzacja podstawowa i wysokiej gęstości, wentylacja, szkieletowa sieć LAN/WAN) oraz prace dodatkowe (systemy ppoż., kontrola dostępu, elektroniczne zabezpieczenia, monitoring).

Aby uzyskać powierzchnię pod salę komputerową konieczne było wcześniejsze przygotowanie 220 nowych stanowisk pracy i relokacja pracowników. W ramach projektu dokonano kompletnej wymiany głównego systemu zasilającego łącznie z rozdzielnią główną niskiego napięcia, agregatami prądotwórczymi i UPS-ami. Realizacja projektu odbywała się przy zachowaniu pełnej ciągłości pracy głównego Centrum Komputerowego, co można porównać do wymiany wszystkich kół w pędzącym samochodzie.

Nowo otwarte Centrum Komputerowe spełnia najwyższe światowe standardy i jest w stanie obsługiwać jednostki biznesowe Grupy ING nie tylko w Polsce. Zgodnie z klasyfikacją TIA-942, ING Bank Śląski spełnia obecnie wymogi komputerowe na poziomie TIER III / TIER IV (najwyższy poziom w standardzie to TIER IV).

TIA-942 to pierwszy kompletny standard, określający wymogi wobec infrastruktury centrum komputerowego, konieczne dla zapewnienia odpowiedniej niezawodności, opracowany przez amerykański Telecommunication Industry's Association.

http://www.gospodarkaslaska.pl/index.ph ... t&id=20762© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom