Bankomat BGŻ Poznań
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

Bank BGŻ wspólnie z BGŻ Leasing weźmie udział w Międzynarodowych Targach Mechanizacji Rolnictwa Polagra-PREMIERY, które odbędą się w dniach 11-14 lutego 2010 r. w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

– Targi są doskonałą okazją do zaprezentowania szerokiej oferty dedykowanej segmentowi agrobiznesu oraz do spotkania się ze swoimi partnerami biznesowymi jak i przyszłymi klientami. Ponadto podczas targów, osoby odwiedzające nasze stoisko będą mogły wziąć udział w atrakcyjnym konkursie – powiedział Bartosz Urbaniak dyrektor zarządzający ds. agrobiznesu Banku BGŻ.

Ważnym elementem targów jest cykl konferencji, seminariów i spotkań z udziałem wielu ekspertów.
Bank BGŻ jest jednym z partnerów ‟Europejskiego Dnia Młodego Rolnika", który odbędzie się 12 lutego (w hali nr. 12).
Zapraszamy do odwiedzania naszego stoiska (nr. 50) zlokalizowanego w pawilonie nr 3.

Jedna z największych i wiodących firm leasingowych na świecie, holenderska spółka De Lage Landen International oraz jeden z najszybciej rozwijających się polskich banków - Bank BGŻ SA (obie firmy należące do grupy RABOBANK) w roku 2007 utworzyły spółkę leasingową o nazwie BGŻ Leasing Sp. z o.o.
W związku z dynamicznym rozwojem BGŻ Leasing Sp. z o.o., poszukujemy kandydatów na stanowisko:
Specjalista ds. leasingu
Miejsce wykonywania pracy: Katowice
Miejsce wykonywania pracy: Poznań
Miejsce wykonywania pracy: Toruń

Przewidywany zakres obowiązków:
- doradztwo i sprzedaż produktów leasingowych Klientom Banku BGŻ
- aktywne wyszukiwanie i pozyskiwanie nowych Klientów oraz budowanie z nimi długofalowych relacji
- współpraca z siecią sprzedaży Banku BGŻ w zakresie małych i średnich transakcji leasingowych
- realizacja strategii i celów sprzedażowych, we współpracy z Regionalnym Managerem Sprzedaży BGŻ Leasing

Wiedza praktyczna i umiejętności:
- minimum roczne doświadczenie w sprzedaży produktów leasingowych
- znajomość technik sprzedaży oraz prowadzenia rozmów handlowych
- dobra organizacja pracy, inicjatywa w działaniu i samodzielność
- ogólna wiedza z dziedziny ekonomii oraz finansów
- znajomość rynku leasingowego
- mile widziana znajomość języka angielskiego
- prawo jazdy kat. B

Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie i możliwość rozwoju w międzynarodowej organizacji.
Dla realizacji zakładanych celów sprzedażowych zapewniamy odpowiednie narzędzia pracy (samochód, laptop, telefon komórkowy).

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV w języku polskim w ciągu 10 dni
od daty ogłoszenia na adres: kadry@bgzleasing.pl
Prosimy także o dopisanie klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych
Dz. U. nr 133 poz. 883)."


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
// OFERTA PRACY - INFORMACJA //
Oferta scrawlowana z serwisu gazetapraca.pl
Ogłoszenie opublikowane w dniu 30.11.2009
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W tym tygodniu chcemy zwrócić szczególną uwagę na broszurę wydaną przez PZWLP, przygotowaną przez kancelarię podatkową Deloitte. Jest to zestawienie zagadnień związanych z podatkowymi aspektami leasingu i wynajmu długoterminowego pojazdów.
Warto mieć tą pozycję pod ręką - więcej w artykule: "Zagadnienia podatkowe dotyczące CFM i leasingu" na fmLeasing.pl oraz w temacie na forum głównym.

Bezpośredni link do przeglądu:
Leasing i CFM - przegląd prasy z 6 tygodnia 2010 roku

Skrót:
Masterlease w gronie Gepardów Biznesu
Masterlease, lider polskiego rynku CFM został jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm na Pomorzu i razem z 698 firmami utworzył elitarny klub Gepardy Biznesu. Konkurs organizowany był pod patronatem województwa pomorskiego. Członkami Klubu Gepardów Biznesu mogą być firmy, których wartość rynkowa wzrosła o więcej niż 30 proc. w ciągu dwóch lat.

Skoda Octavia RS i Scout z kratką (homologacją ciężarową)
Skoda Octavia RS i Scout z kratką. Kolejan modele Skody - Octavia RS i Octavia Scout - otrzymały homologację ciężarową, uprawniającą do pełnych odliczeń VAT od ceny zakupu, rat leasingu oraz zawartego w cenie paliwa.

Zagadnienia podatkowe dotyczące CFM i leasingu
PZWLP wspólnie z Deloitte przygotował broszurę informującą o ujęciu leasingu i wynajmu długoterminowego aut w kosztach podatkowych, rozliczeniach VAT i ujęciu leasingu w księgach rachunkowych w oparciu o standardy MSR. Jest to bardzo ciekawa i praktyczna pozycja, która w pigułce streszcza księgowo-podatkowe zagadnienia dotyczące leasingu i wynajmu długoterminowego według stanu prawnego na 15.01.2010.

Specyfika leasingu maszyn i urządzeń budowlanych
Branża budowlana ma swoją szczególną specyfikę. Kondycja firm budowlanych jest mocno uzależniona nie tylko od samej sytuacji gospodarczej, ale również od poziomu inwestycji infrastrukturalnych. W wyraźny sposób uwidoczniło się to w ostatnich miesiącach, kiedy Polskę dotknęły skutki kryzysu finansowego i gwałtowne ograniczenie akcji kredytowej przez banki.

Skąd wziął się fmLeasing.pl?
Spotykamy się czasami z pytaniami skąd wzięła się nazwa naszego portalu – fmLeasing.pl. Stwierdziliśmy więc, że wypada ujawnić skąd pomysł na taką, a nie inną nazwę portalu o leasingu. Wszystko zaczęło się od założenia forum o tematyce leasingowej pod adresem ForumLeasing.pl.

BGŻ Leasing na Polagrze w Poznaniu
Bank BGŻ wspólnie z BGŻ Leasing weźmie udział w Międzynarodowych Targach Mechanizacji Rolnictwa Polagra-PREMIERY, które odbędą się w dniach 11-14 lutego 2010 r. w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Ceny mieszkań szybko idą w górę

Ceny mieszkań od początku roku rosły szybciej niż spodziewali się specjaliści. Najbardziej podrożały lokale w Poznaniu. Najmniej w Warszawie i Krakowie.

Jak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez analityków serwisu szybko.pl i specjalistów z firmy Expander, procentowy wzrost średniej ceny metra kwadratowego we wszystkich największych polskich miastach - z wyjątkiem Wrocławia gdzie jego wartość spadła z 15 do 11 proc. - był wyższy niż przed rokiem.

Zdecydowanym liderem okazał się Poznań. Stolica Wielkopolski zdaniem wielu specjalistów od wielu miesięcy była niedoszacowana i przyspieszenie wzrostu cen było tylko kwestią czasu.

Tuż za Poznaniem uplasowała sie Łódź. Gdzie w I kwartale mieszkania także podrożały o ponad 22 proc. Niewiele mniejszy wzrost był w Sopocie (19 proc.).

Najwolniej - choć i tak szybciej niż prognozowali to analitycy szybko.pl - ceny poszły w górę w stolicy i Krakowie. Zdaniem niektórych specjalistów wynika to z faktu, że ceny w tych miastach już są mocno wyśrubowane i zbliżyły sie do górnej granicy akceptowalności przez klientów.

ŚREDNIA CENA MKW. NA RYNKU WTÓRNYM

Warszawa - 8469 zł
Kraków - 7883 zł
Wrocław - 6975 zł
Gdańsk - 6073 zł
Poznań - 5875 zł
Łódź - 4074 zł
Katowice - 3414 zł

Czy może być jeszcze drożej?

Wszystko wskazuje na to, że ceny mieszkań będą szły w górę. Zdaniem autorów raportu wpłyną na to: rosnące ceny gruntów, kosztów robocizny i materiałów budowlanych. Na sytuacją na rynku spory wpływ mogą mieć zmiany w prawie. Opracowana ostatnio przez resorty finansów i budownictwa definicja budownictwa społecznego może ochronić przed podwyżką VAT-u - z 7 do 22 proc. - na mieszkania i domy stawiane przez deweloperów. Nie obejmie jednak domów budowanych w tzw. systemie gospodarczym.

Budowa domu stała się dla wielu Polaków realną alternatywą dla zakupu mieszkania."Sytuacja ta ma miejsce przede wszystkim w miastach, gdzie odnotowuje się najwyższe ceny mieszkań, czyli w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Koszt budowy domu w systemie gospodarczym czy też przez firmę budowlaną jest bowiem znacznie niższy niż koszt zakupu metra kwadratowego mieszkania. Istnieje też szansa otrzymania kredytu z dopłatą do odsetek" - podkreślają autorzy raportu.

Rosnące ceny powodują też zmianę preferencji. Maleje siła nabywcza klientów. Największy powodzeniem niezmiennie cieszą się lokale dwupokojowe, ale rośnie popularność kawalerek.

Kredyty pod lupą Expandera

Autorzy raportu osobną część swojej publikacji poświęcili kredytom hipotecznym. Jak wynika z informacji zebranych przez analityków Expandera w I kwartale 2007 r. podrożały kredyty udzielane we frankach szwajcarskich. Średnio pożyczki udzielane w tej walucie podrożały w pierwszych miesiącach 2007 r. o 0,14 proc. Najwyżej oprocentowany kredyt we frankach oferuje BZ WBK (4,64 proc.). Najtańszy jest MultiBank (3,35 proc.).

Kredyty udzielane w złotówkach prawie nie zmieniły oprocentowania. Średni wzrost to zaledwie 0,04. Jednak pomimo tego, że frank idzie w górę - w ślad za kolejnymi podwyżkami stóp procentowych w Szwajcarii - to średnie oprocentowanie kredytu w tej walucie wciąż jest o blisko 2 proc. niższe niż w przypadku kredytu w złotówkach. Gdy do tego dodać coraz bardziej prawdopodobną podwyżkę stóp w Polsce to widać, że złotówka raczej nie jest jeszcze realną alternatywa dla drożejących pożyczek we frankach.

Mieszkania drożeją, pożyczamy więcej

Szybko idące w górę ceny mieszkań powodują, że pożyczamy coraz więcej. jeszcze rok temu średnia kwota kredytu sięgała niewiele ponad 100 tys zł. Dziś jest to już ok. 200 tys. zł. "średnie kwoty kredytów rosną nawet szybciej niż ceny nieruchomości. To oznacza, że coraz częściej zaciągamy kredyty bez wkładu własnego – na zakup całej nieruchomości. To bardzo pozytywna tendencja świadcząca o wzroście świadomości finansowej Polaków" - zauważają autorzy raportu.

Analitycy Expandera zbadali też zdolność kredytową przeciętnej polskiej rodziny. Najbardziej hojny okazał się Kredyt Bank, który był skłonny pożyczyć czteroosobowej rodzinie o łącznym dochodzie 5000 zł netto, 611,5 tys. zł na 30 lat.

ILE KUPIMY ZA KREDYT W KREDYT BANKU

Taka kwota wystarcza na zakup blisko dwustumetrowego mieszkania w Katowicach i ponadstumetrowych lokali w Gdańsku i Poznaniu .We Wrocławiu za tą kwotę kupimy 95 mkw. , w Krakowie 84 mkw. W Warszawie Kredyt Bank pożyczyłby nam "tylko" 580 tys. zł. To wystarczy na zakup mieszkania w stolicy o pow. 69 mkw.

"Ponad pół miliona kredytu złotówkowego udzielą także Nordea Bank Polska, Bank BGŻ, Nykredit, Polbank, ING Bank Śląski, Millennium." - czytamy w raporcie.

W przypadku franka najhojniejszy okazał się GE Money Bank (473 tys. zł)."Relatywnie niewielkie kwoty kredytu przykładowa rodzina uzyska w Deutsche Banku PBC (tylko 100 tys. zł w przypadku Warszawy), BOŚ (ok. 200 tys. zł) i w BZ WBK (186 tys. zł)" - wyliczają analitycy Expandera.

Raport szybko.pl i Expandera powstał na podstawie analizy ponad 16 tys. ogłoszeń mieszkań z rynku wtórnego opublikowanych w serwisie nieruchomościowym szybko.pl


KLIKNIJ i POBIERZ CAŁY RAPORT
Raport Szybko.pl i Expander© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom