bankowość elektroniczna Eurobanku
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

Ja posiadam konto w millenium bank juz drugi rok i nie narzekam konto prowadzone jest za darmo, mam bezpłatny dostęp do bankowości elektronicznej moge robic przelewy bez problemów koszt operacji 0,50zł
Karta płatnicza Visa przydatna zwłaszcza w Tesco:) Bankomaty niestety tylko na Sienkiewce ale za to obsługa bardzo miła.Karta kosztuje 50 zł ale w jej zakresie jest ubezpieczenie na sporą kwote już nie pamiętam ile zarówno w kraju jak i zagranicą do tego różne zniżki Euro<26jJestem zadowolony i nie mam zamiaru narazie zmieniac.

Użytkownicy Simplus i mixPlus w sieci Plus GSM mogą dokonywać zasileń w sieci bankomatów Banku BPH. Równolegle uruchomiona została promocja zasileń online dla użytkowników Simplus i mixPlus korzystających z systemu bankowości elektronicznej Pekao24.

Operacja zasilenia konta może być teraz bezpłatnie realizowana w sieci 800 bankomatów Banku BPH. Obecnie zasilenia Simplus i mixPlus dostępne są w 6000 bankomatów na terenie całego kraju w następujących sieciach: Euronet, PKO BP, LUKAS BANK, Multibank, Deutsche Bank 24, BWR, LG Petro Bank, BZWBK, PEKAO S.A., BGŻ, BOŚ, GETIN, Bank Polskiej Spółdzielczości, Invest Bank, Nordea Bank, Gospodarczy Bank Wielkopolski, Mazowiecki Bank Regionalny, Dominet Bank, Eurobank oraz BPH.

Jednocześnie od 1 marca br. roku wszyscy użytkownicy Simplus i mixPlus mogą skorzystać z promocji i uzyskać 20% więcej przy każdym zasileniu zrealizowanym przez Internet za pomocą systemu bankowości elektronicznej Pekao24 banku Pekao S.A. Zasilenia promocyjnego można dokonać także bezpośrednio ze strony www.zasilenia.simplus.pl. Premiowane są wszystkie zasilenia o wartości od 50 do 99 złotych. Dodatkowa promocyjna kwota, przyznawana w najbliższy poniedziałek po zasileniu, może zostać wykorzystana na dowolne usługi oferowane w Simplusie i mixPlusie. Promocja jest ważna do 31 marca 2006 r.

Czy w trudnej sytuacji gospodarczej na świecie możemy pomnożyc swoje pieniadze? Tak! Polskie banki przeciez wciąż oferują produkty bezpieczne, dodatkowo gwarantowane przez rząd, jak chocby lokaty i wysoko oprocentowane konta osobiste.

Propozycją dla ostrożnych nie sa być może dzisiaj ryzykowne, choc zyskowne, fundusze inwestycyjne. Nawet teraz istnieja jednak bezpieczne produkty bankowe, dodatkowo gwarantowane przez rząd, na których mozna dzis spokojnie, bezpiecznie i całkiem korzystnie lokowac pieniądze i na tym zarabiac. Lokaty są dla tych, którzy chcą odkładac pieniadze na dłużej, żeby ich odrazu nie wydać. Jest tez ciekawa opcja dla tych, którzy nie chcą zamrażać pieniędzy, a jednocześnie chcieliby na nich zarabiac - to wysoko oprocentowane konta osobiste. Warto więc się tymi produktami bankowymi zainteresować i wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Moim zdaniem warto inwestowac w lokaty i to najlepiej o oprocentowaniu stałym, a nie zmiennym. Takie lokaty oferują gwarantowany zysk, bez żadnego ryzyka. Lokujesz pieniądze na określony przez siebie okres i po jego zakonczeniu masz na koncie oczekiwany zysk. Lokaty terminowe zakłada sie na okres o 7 dni do 36 miesięcy. Jeśli wycofasz środki przed upłynięciem terminu, tracisz część, ale nie całość zysku. Nigdy natomiast nie tracisz swoich środków. Pieniądze trzymane na lokatach są bezpieczne. Ostatnio gwarantowane są przez rząd w 100 procentach do wysokości 50 tys. euro (czyli ponad 180 tys. zł). Lokaty sa teraz wysoko oprocentowane, warto więc korzystac z dobrego rynkowego momentu.

W reklamach widzimy dużo informacji o wysokim oprocentowaniu. Przeglądajmy wszystkie promocje, ale koniecznie zwróćmy uwage na to, na jaki okres są te promowane przez banki wysoko oprocentowane lakaty! Wiele banków oferuje teraz na 3 miesiące wysokie procenty, które potem mogą ulec zmianie. Albo bardzo wysokie oprocentowanie, ale w skali 1,5 roku. Sprawdzajmy ile to będzie w skali roku.
Np. eurobank oferuje teraz wysoko oprocentowaną lokatę (8%) az na 6 miesięcy.Miimalna kwota lokaty juz od 200zł. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą sybko i dobrze ulokowac pieniądze, zapewniając sobie gwarancje zysku i pełne bezpieczeństwo ulokowanych środków.

Jeśli nie chcemy zamrażać pieniędzy nawet na najkrótszy okres, a jednocześnie chcemy na nich zarobić, najlepszym wyjściem będzie wysoko oprocentowane konto osobiste. Zwykłe konta sa oprocentowane na około 2%, tymczasem moga być nawet więcej niż na 7% (tak jest w eurobanku). Wysoko oprocentowane konto to po prostu ROR, tylko w znacznie korzystniejszej wersji. Warto poszukac konta, które bedzie jednocześnie wysoko oprocentowane i wygodne w korzystaniu. Może byc nawet bezpłatne.
Np. konto online eurobanku łączy wysokie oprocentowanie konta osobistego - aż 7,07%, bezpieczny dostęp do bankowości elektronicznej oraz np. bezpłatne przelewy i lecenia przez internet. Masz wygodny, całodobowy dostep do rachunku. Co miesiąc otrzymujesz odsetki. Możesz dpokonywac wpłaty i wypłaty w dowolnym momencie, bez opłat i utraty odsetek. Możesz sledzic swoje transakcje, a nawe złożyć przez internet wniosek o kredyt. Wiekszość z tych dodatkowych opcji propunuja także inne banki. Przed wyborem odpowiedniego banku konieczne jest rozeznanie się w swiecie bankowości, dostrzeżenie korzyści, wad i zalet.

W przypadku konta osobistego klient nie deklaruje okresu, na jaki powierza bankowi pieniądze, a zatem może je wypłacić w każej chwili. Warto jednak pamietać, że w odróżnieniu od lokat, które moga być zawarte na oprcentowanie stałe, oprocentowanie konta jest zmienne - klient zatem nie może byc pewien, jaki zysk z tytułu posiadanych środków osiągnie np. za 3 lub 6 miesięcy.

20% posiadaczy kart płatniczych w Polsce może kupować w Internecie
2006-10-02 15:50

Tylko 20 proc. posiadaczy kart płatniczych wydanych w Polsce może dokonywać zakupów w Internecie. Grupę tę można zwiększyć, stosując nowe zabezpieczenia - poinformowała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej członek zarządu eCard Małgorzata Ciszecka.

Według danych Narodowego Banku Polskiego, na koniec I półrocza br. w Polsce wydanych było prawie 22 mln kart płatniczych.

Jednak 73,8 proc. z nich to karty debetowe płaskie, którymi można posługiwać się wyłącznie w środowisku elektronicznym. W większości nie można z nich korzystać w płatnościach internetowych. Również część kart kredytowych to karty elektroniczne - czyli płaskie.

Karty debetowe są standardowo wydawane do kont. Użycie takiej karty do płatności internetowej jest możliwe, ale zwiększa ryzyko umożliwienia fałszerzowi dostępu do środków na koncie. Płatność można dodatkowo zabezpieczać hasłem identyfikacyjnym, weryfikującym transakcję. Międzynarodowe organizacje wydawców kart - Visa i MasterCard - akceptują np. technologię 3D Secure.

eCard, który jest notowanym na warszawskiej Giełdzie agentem rozliczeniowym dla transakcji kartami w internecie, chce wprowadzić na polski rynek technologię 3D Secure (3DS) we współpracy z amerykańską Arcot Int.

3DS wprowadza do transakcji na stronie internetowego sklepu weryfikację karty prez bank. Podczas dokonywania płatności na ekranie pojawia się okno dialogowe banku, w którym klient płacący kartą wpisuje indywidualne hasło - inne niż PIN do karty.

Ciszecka podkreśliła, że nawet jeśli ktoś wejdzie w posiadanie numeru karty, nie mógłby nią zapłacić w Internecie, nie posiadając hasła 3DS.

"Chodziło o powiększenie zaufania do Internetu. Właściciel konta czuje się pewniej, że w transakcję jest zaangażowany bank po to, by klient nie bał się kradzieży tożsamości" - powiedziała Ciszecka.

Jak podała spółka eCard, odsetek osób korzystających regularnie z Internetu - czyli minimum raz w tygodniu - zwiększył się w Polsce w ciągu ub.r. z 22 do 29 proc. Według prognoz analityków, do 2009 r. w Europie 62 proc. internautów będzie korzystać ze sklepów internetowych.

Tymczasem z badań Money.pl wynika, że 49 proc. internautów w Polsce dokonywałoby zakupów przez Internet, gdyby transakcje te były bezpieczniejsze. Z tego samego powodu 68 proc. klientów już kupujących w Internecie wybiera płatność przy odbiorze towaru, a nie płatność kartą.

W opinii eCardu, im więcej banków w Polsce będzie umożliwiało płatności z wykorzystaniem zabezpieczenia 3DS, tym więcej będzie transakcji w Internecie.

Prezes eCard Konrad Korobowicz poinformował, że spółka prowadzi rozmowy z bankami od końca lipca. On sam "jest optymistą" jeśli chodzi o wprowadzenie nowej technologii zabezpieczeń. 3DS wdraża już BRE Bank.

Polska jest na 8. miejscu w Europie jeśli chodzi o rynek płatności on-line. W 2004 r. miał on wartość 0,6 mld euro, w 2005 r. - 1,1 mld euro. Szacuje się, że w 2010 r. wzrośnie do 3,3 mld euro. (DI, PAP)


Źródło:
Portal pb.pl

Czym jest program Youth Bank.

Program Youth Bank to nowy program Polskiej i Niemieckiej Fundacji Dzieci i Młodzieży - finansowany ze środków Fundacji Roberta Boscha.

Celem programu jest zwiększanie zaangażowania młodych ludzi w życie społeczności lokalnej. Narzędziem jest finansowe wsparcie mikroprojektów młodzieżowych.

Jest to pierwszy program tego typu, ponieważ jego formuła zakłada oddanie kwestii decyzyjnej na poziom lokalny. Program ten został wypracowany przez lokalne stowarzyszenia młodzieżowe, a nie przez duże organizacje pozarządowe.

Priorytetem programu jest dotarcie do nieformalnych grup młodzieży, które potrzebują wsparcie finansowego. Przyjęta została również strategia włączania jak największej ilości młodych ludzi w działania związane z działalnością Youth Banku.
Podstawowe informacje.
Program przeznaczony jest wyłącznie dla grup młodzieżowych w wieku 13 - 26 lat.
W pierwszej edycji finansowane są projekty z tzw. elementem polsko - niemieckim.
Nie ma ograniczeń tematycznych - projekty nie mogą łamać prawa np. nie mogą głosić treści rasistowskich.
O dotację mogą występować zarówno grupy formalne jak i nieformalne.
Dotacje przyznawane są decyzją Komitetu Selekcyjnego.
Dotacje przyznawane są raz w miesiącu.
Kwota przeznaczona z Fundacji R. Boscha na 1 microprojekt to 350 euro.
Program w całości realizowany jest na poziomie lokalnym, Polska i Niemiecka Fundacja Dzieci i Młodzieży sprawuje monitoring nad działalnościa Banków.
Obecnie istnieje 5 Banków na ścianie zachodniej.
Finansowanie Mikroprojektów
Kryteria Formalne
Wiek: od 13 do 26 lat.
Minimalna liczba osób w grupie: 3.
Projekt musi zawierać aspekt niemiecki.
Projekt nie może zawierać aspektów politycznych i religijnych - nie wyklucza to organizacji reliGijnych i politycznych z grona beneficjentów programu.
Termin złożenia wniosku: do 1-go każdego miesiąca - 1-go wniosek musi znaleźć się w Banku - data stępla pocztowego nie ma znaczenia. Wniosek złożony po terminie automatycznie przechodzi na następny termin - chyba, że grupa sama go wycofa.
Wniosek musi być złożony na odpowiednim formularzu.
Wniosek musi zostać podpisany przez wszystkich członków grupy i wysyłany pocztą bądź dostarczony osobiście do Banku - nie rozpatrywane są wnioski wysłane faxem bądź pocztą elektroniczną.
Ktryteria oceny wniosku - priorytetowe
Pochodzenie grupy(środowisko defaworyzowane).
Samodzielnie napisany projekt i samodzielna realizacja.
Innowacyjność projektu na danym terenie.
Nowa grupa, która nigdy nie pisała wniosków - mogli wcześniej razem już coś robić ale nigdy jeszcze nie starali się o dofinansowanie z różnych programów.
Rozwój osobisty - czy dzięki przedsięwzięciu grupa się rozwija.
Aspekt polsko - niemiecki - jego ilość J.
Aspekt polsko - niemiecki
Wymagania stawiane przez sponsora.

Projekty finansowane, z pieniędzy Fundacji Roberta Boscha muszą zawierać w sobie tzw. "aspekt polsko - niemiecki". Jest to istota całego programu - przynejmniej do kónca I edycji. Jest to zarówno najważniejsze kryterium formalne jednakże jest także podstawą oceny wniosku pod względem merytorycznym.

PAMIĘTAJCIE!!!
PROJEKT W ZAŁOŻENIACH MA ZAKŁADAĆ ASPEKT POLSKO - NIEMIECKI - nie chodzi o to by do projektów na siłę dorabiać tenże aspekt.
Płaszczyzny aspektu polsko - niemieckiego
Spotkania na żywo - kontakt osobisty - grupa z niemiec i polski spotyka się i realizuje wspólne przedsięwzięcie. Projekty powinny być finansowane z dwóch Banków.
Kontakty w sieci - grupy nie spotykają się ale utrzymują ze sobą kontakt poprzez internet czy inne źródła przekazu.
Projekt tematycznie związany z Niemcami - brak partnera zagranicznego. Grupa realizuje przedsięwzięcia związane tematycznie z Niemcam

jesli jestes zainteresowany to pisz na maila pawelekkolo@poczta.onet.pl lub tel 661174707© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom