bar paskal
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

program rysowanie;
uses crt,graph;
var a:byte;
tryb,ster,y,k,x,c:integer;
l:byte;
begin
tryb:=vga;
ster:=vgahi;
randomize;
initGraph(tryb,ster,'h:pascal urbopascal urbopascalegavga.bgi');
rectangle(240,180,440,200);
c:=0;
repeat
begin
inc(a);
inc(c);
delay(random(300));
bar(240,180,240+a,200);
end;
until a=198;
setcolor(white);
outtextxy(240,140,'Wloz dysk do napedu');
sound(100);
delay(1000);
nosound;
k:=0;
repeat
inc(k);
c:=0;
repeat
inc(c);
delay(200);
setcolor(c);
outtextxy(240,210,'Blad danych crc...');
until c=15;
until k=3;
readln;
closegraph;
end.

No ja też mam nowy komplet S6 Streetrace i sprawdziłem niedawno kompresje a tu mi się pojawia na manometrze 0,5 MPa i nie wiem czy to dobre sprężanie bo MPa to Mega Pascal a w Bar`ach sprężanie powinno wynosić około 8-10 bar więc nie wiem czy to 0,5 MPa jest dobrze??
Dodam że z cylka nie ma żadnych wycieków, i "palce wybija" jak włożę palca do otworu na świecę skuter jeździ niby normalnie mocy nie czuje za bardzo bo nie mogę za bardzo wypróbować bo skuter jest na dotarciu ale po obrotach słychać i czuć że trzeba wyregulować napęd, bo setup się zmienił i są inne wymagania:
S6 Streetrace 70cm
Laser X-pro chrom
wał - Top Racing HQ
łożyska - SKF C4 teflon
Tak więc co sądzicie o tych 0,5 MPa ?? Może być coś nie tak ??

24.04, godz. 19.00 Shackleton - Marek Kalmus: Tybet - legenda i rzeczywistość

Jest to tytul kolejnego spotkania u Shackletona i równoczesnie tytul najobszerniejszej monografii polskiego autora na temat Tybetu i tybetanskiego buddyzmu.Dzis, w przeddzien igrzysk olimpijskich w Chinach, Tybet porusza wyobraznie w sposób szczególny. Wielowiekowa niedostepnosc stala sie zródlem licznych legend i mitów na jego temat, zazwyczaj dosc odleglych od prawdy. W swiadomosci milionów ludzi Tybet zaistnial za sprawa Dalaj Lamy XIV - ostatniego wladcy i przywódcy duchowego, który uciekl przed Chinczykami przez Himalaje do Indii i stanal na czele rzadu emigracyjnego. Jego liczne podróze po swiecie, inspirujace buddyjskie nauki oraz dzialania na rzecz pokoju zwrócily uwage na dramatyczne problemy tego kraju.

Marek Kalmus podrózuje po Tybecie od ponad 20 lat. Zajmuje sie takze sztuka sakralna, rytualami, religia i filozofia buddyjska oraz unikalna kultura tego kraju. We czwartek, 24 kwietnia o 19.00 odbedziemy podróz w glab historii do czasów imperialnej potegi oraz wladzy wielkich klasztorów w czasach pózniejszych. Bedzie to równiez próba opisu drogi duchowej tybetanskich buddystów i najwazniejszych miejsc ich pielgrzymek. Byc moze otrzymamy odpowiedz na pytania o przyszlosc Tybetu, o rozmiary jego suwerennosci w organizmie imperialistycznych Chin, o kres lamania fundamentalnych praw czlowieka.Marek Kalmus - mieszka w Krakowie i podhalanskiej Hubie, badacz kultury tybetanskiej, dr religioznawstwa, specjalista w zakresie ikonografii i sztuki tybetanskiej. Odwiedzil wiele klasztorów tybetanskich, spotykal sie z licznymi inkarnowanymi lamami i Dalaj Lama. Alpinista, przewodnik tatrzanski, narciarz i zeglarz. Podczas trzydziestu podrózy spedzil w Azji ponad cztery lata zycia. Najwazniejsze jest dla niego poznawanie lokalnych tradycji kulturowych i religijnych oraz kontakt z ludzmi. Od lat wedruje po Tybecie, zazwyczaj poza znanymi trasami. Koncem zeszlego roku ukazala sie jego kolejna ksiazka, albumowy Tybet - z serii Wyprawy marzen Wydawnictwa Pascal.Czwartek, 24.04, godz. 19.00, zapraszaja Klub Podróznika Shackleton i Cafe Bar Paparazzi u Witkacego, ul. Chramcówki 15, Zakopane.
© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom