Barbara Nowak
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

Nazwisko Pieprzka pojawia się w aktach metrykalnych Bobrownik w 1902 roku. 12.05 1902 Wojciech Pieprzka ur. 13.03.1876 w Biskupicach Zabarycznych, syn Franciszka Pieprzki i Józefy zd. Nowak wziął ślub cywilny z wdową po Piotrze Matyszkiewicz Barbarą zd. Pilarczyk, ur. 02.11.1862 w Bobrownikach, córką Wawrzyna Pilarczyk i Wiktorii zd. Wojtasik z Bobrownik. Z tego związku urodziło się dwoje dzieci: 28.07.1903 Szczepan i 29.09.1905 Feliks.
Po śmierci Barbary Wojciech ożenił się po raz drugi 21.09.1919 (ślub w kościele w Doruchowie) z panną Franciszką Hełka ( 24 lata ) z Bobrownik, córką Walentego Hełki i Wiktorii zd. Zaremba.
Być może dziadek był dzieckiem jednego z synów z pierwszego małżeństwa albo synem Wojciecha z drugiego małżeństwa, proszę dalej poszukiwać.
Pozdrawiam.

Potrzebuje pare odciników serialu bardzo znanego , Świat Według Kiepskich

Typ: 3gp
Rozdzielczość:240x320
Produkcja: Polska
Gatunek: Komedia
Reżyseria: Okil Khamidov
Scenariusz: Krzysztof Nowak , Igor Nurczyński

Serial opowiada o przeciętnej polskiej rodzinie mieszkającej w jednej z wrocławskich kamienic. Głowa rodziny, Ferdynand Kiepski całymi dniami siedzi ze swym synem Waldkiem przed telewizorem i popija piwo. Cały dom jest na głowie jego żony - Haliny, która jest pielęgniarką. Do tego dochodzi jeszcze babcia, która jest zapaloną fanką "Koziołka Matołka".


Obsada:

Andrzej Grabowski - Ferdynand Kiepski
Marzena Kipiel-Sztuka - Halinka Kiepska
Bartosz Żukowski - Waldek Kiepski
Barbara Mularczyk - Mariolka Kiepska
Krystyna Feldman - Babka Rozalia
Dariusz Gnatowski - Arnold Boczek
Ryszard Kotys - Paździoch
Renata Pałys-Wilkowska - PaździochowaJakby ktoś znalazł z 10 odcinków było by fajnie , Pozdrawiam

Powinno być zdecydowanie więcej scenarzystów. Zobaczcie ilu było kiedyś:

-Krzysztof Nowak,
-Igor Nurczyński,
-Tomasz Kupiński,
-Roman Rega,
-Barbara Łuszczyńska,
-Paweł Kudzia,
-Piotr Ibrahim Kalwas,
-Janusz Sadza,
-Aleksander Sobiszewski,
-Artur Rega,
-Piotr Kudzia,
-Robert Krzak,
-Katarzyna Sobiszewska,
-Patrick Yoka,
-Marcin Cząba,
-Zdzisław Zakąska,
-Albin Przybyłowski,
-Michał Kowal,
-Paweł Chmielewski,
-Robert Lewandowski,
-Franciszek Loy,
-Michał Lewandowski,
-Katarzyna Lewandowska,
-Jan Bożko,
-Paweł Czuma,
-Wojciech Zając,
-Grzegorz Pawelczyk,
-Okił Khamidov

JH nie mam


O stawkę springer spaniele angielskie proszę :) Springer spaniel angielski, pies, szczeniąt - SHOT OF GUN Springdom Mikicka Monika Małgorzata Mikicka- Gdańsk
Springer spaniel angielski, pies, pośrednia - HIGH SCORE VIRTUAL-SPIRIT Waloszczyk Krzysztof - Łódź
Chow Chow, suka, szczeniąt - INVINCIBLE VIENNE OF THE Virta Valo FCI Nowak Ewa - Solec Kujawski
Chow Chow, suka, młodzieży - INARA BORN TO WIN CUNAMI Bielskyte Silvija - Lekeciai
Chow Chow, suka, pośrednia - DOGMA MAŁY MIŚ Małż Barbara - Olsztyn
Chow Chow, suka, pośrednia - LATIBUR AMAIZING TOKAYDA FOR CUNAMI Taujeniene Jolanta - Panevezys
Chow Chow, suka, otwarta - AN-LEE Guzinski Marek - Dębnica Kaszubska
Chow Chow, suka, otwarta - CZIRA Mały Kacper Żelazko Katarzyna - Sztum
Chow Chow, suka, otwarta - ERIKO FROM PRINZ PUMA Virta Valo FCI Bernatajtys Izabela - Bydgoszcz
Chow Chow, suka, otwarta - BAFEL BAO BEL MARGUZ Guzinski Marek - Dębnica Kaszubska


Ratownicy z "Halemby" o uratowaniu górnika: To był cud

Można powiedzieć, że to był cud - tak wydobycie żywego górnika, odciętego pod ziemią 5 dni temu po tąpnięciu w kopalni "Halemba" w Rudzie Śląskiej, komentują ratownicy, którzy po ponad 100 godzinach nieprzerwanej akcji dotarli do niego i wydostali.Według kierującego akcją Bogusława Wypycha, 30-letniego Zbigniewa Nowaka uratowało to, że leżał on w pobliżu pękniętej rury, przez którą przez cały czas dochodziło do niego powietrze.

Po nawiązaniu kontaktu z ratownikami Zbigniew Nowak poprosił o jabłko i wodę. Pod ziemią stracił poczucie czasu, myślał, że niewiele minęło od zmiany, na której pracował. Cieszył się, że zdąży złożyć życzenia żonie, która w czwartek obchodziła urodziny.

Ratownicy nie powiedzieli poszukiwanemu, że od wstrząsu minęło już 5 dni, ale, że jest tylko dwa dni później, aby nie doznał szoku. Mężczyzna sam doczołgał się przez szczeliny skalne kilka metrów, aby pomóc docierającym do niego ratownikom. Wspierany przez nich przeszedł ok. 200 metrów wydrążonego w zasypanym wyrobisku bardzo wąskiego tunelu.

W zasypanym wyrobisku nadal trwa akcja zabezpieczania zawalonego chodnika.

Stan Zbigniewa Nowaka jest zadowalający - oceniają lekarze z sosnowickiego szpitala im. św. Barbary, gdzie przed południem przewieziono mężczyznę. Jak mówią, wyniki badań są bardzo "uspokajające".

"Stan ogólny jest zadowalający. Nie ma żadnych zaburzeń funkcjonowania układu oddechowego i układu krążenia. Zaburzenia metaboliczne są mniejsze niż się spodziewaliśmy, aczkolwiek nie możemy wykluczyć, że wystąpią dodatkowe rzeczy, które się ujawnią po okresie wstępnej resuscytacji płynowej (...)" - powiedział na konferencji prasowej w szpitalu ordynator oddziału intensywnej terapii dr Lech Krawczyk.

Górnik ma głęboką ranę łokcia. Nie doznał obrażeń wewnętrznych oraz uszkodzeń wzroku - czego obawiali się lekarze.

W konferencji prasowej wzięła udział - wraz z córką - żona uratowanego górnika. Dziękowała ona ratownikom za przeprowadzoną akcję.

źródło: www.onet.pl

Wielkie szczęście w wielkim nieszczęściu...

Dyżury nocne aptek w Wieluniu na miesiąc MAJ

2,4 - ul.Krakowskie Przemieście 24
5,6,7,8,9,10, - os.Wyszyńskiego 41
12,13,14,15,16,17,18 - ul.Piłsudskiego 8
19,20,21,23,24,25 - ul.Sieradzka 16
26,27,28,29,30,31 - ul.Sieradzka 39

DYŻURY W DNI ŚWIĄTECZNE ORAZ W GODZINACH NOCNYCH

01.05.2008r. - os. Wyszyńskiego 41
03.05.2008r. - ul. Piłsudskiego 8
11.05.2008r. - ul. Sieradzka 16
22.05.2008r. - ul. Sieradzka 39


ADRESY APTEK W WIELUNIU

Apteka przy Dworcu PKP
ul. Staszica 46
tel. 043 842 79 61

Apteka Burchacinscy sp. j.
ul. Św. Barbary 4
tel. 043 843 86 56

Apteka Burchacinscy Sp. j.
ul. Ślaska 24
tel. 043 843 37 79

Apteka S.C. "Aptekarz"
Halina Burchacinska i s-ka
ul. Sieradzka 56/10
tel. 043 842 65 86

Apteka Nova
C.Caban
ul. Targowa
tel.043 843 14 70

Apteka K. M. Burchacinscy
ul. Sieradzka 16
tel. 0438439644

Apteka S.C. W. Milczarek,
K. Burchacinska, M. Burchacinski
Plac Legionów 6
tel. 04384341 58

Apteka PZF CEFARM-Łódz
Os. im. Kard. Wyszynskiego 41
tel. 0438435870

Apteka
Terczynska - Kotarska
Urszula Sp. j.
ul. 18 - Stycznia 76
tel. 0438434805

Apteka S.C.
Irena i Marian Nowak
ul. Sieradzka 39
tel. 043 843 97 60

Apteka "Róza"
Urszula Gajda & Marek Gajda
ul. Kopernika 21 b
tel. 043 843 10 19

Apteka Szelag Elzbieta i spólka
ul. Krakowskie Przedmiescie 24
tel. 043 843 60 75

Apteka MEDYK
13 "MEDYK" S.C.
ul. Pilsudskiego 8
tel. 0438427941

Apteka Burchacinscy Sp. j.
ul. Wojska Polskiego 2
tel. 043 84341 57

Zaczynają się szopki:

Apel do J. Kaczyńskiego: tylko Pan dźwignie Ojczyznę z chaosu

Grupa intelektualistów postanowiła wystosować list otwarty do Jarosława Kaczyńskiego. Przekonują go, że powinien wystartować w wyborach prezydenckich jako naturalny kandydat Prawa i Sprawiedliwości.
Jak tłumaczy nam ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, jest to wspólna inicjatywa osób, które podpisały się pod dokumentem. – To jest sytuacja, która nie ma żadnego odnośnika historycznego. Wybory muszą się odbyć, a naturalnym kandydatem PiS jest Jarosław Kaczyński - nawiązuje do smoleńskiej katastrofy.

W piśmie można przeczytać: - W obliczu niezwykłej tragedii, która tak bardzo pana dotknęła, ale dotknęła też i całą Polskę i nas wszystkich - i która stworzyła groźną dla Państwa Polskiego sytuację, zwracamy się do pana z prośbą, aby zdecydował się pan kandydować w wyborach na Prezydenta Rzeczpospolitej. Tylko Pan jest w stanie poprowadzić Polskę w kierunku wytyczonym przez zmarłego tragicznie swego brata, prezydenta Rzeczypospolitej, prof. Lecha Kaczyńskiego. Wierzymy, że w tych najtrudniejszych dla Ojczyzny chwilach, pan dźwignie ją z zapaści i chaosu.

Pod tymi słowami znalazły się nazwiska takie jak: Adam Macedoński (współzałożyciel Instytutu Katyńskiego), Andrzej Nowak (prof. UJ), ks. Tadeusz Isakowicz- Zaleski, Michał Kulenty (kompozytor), Ewa Dałkowska (aktorka), Waldemar Żyszkiewicz ("Tygodnik Solidarność"), Leszek Elektorowicz (pisarz), Lucyna Lubańska (Fundacja "Sacr Art."), Krzysztof Durek (Stowarzyszenie "Godność"), Piotr Batycki (reżyser), dr Barbara Niemiec. I inni.

Decyzja PiS i samego Jarosława Kaczyńskiego oczekiwana jest w poniedziałek.

onet.pl

Coraz to więcej nagród przyznaje komendant Wiaterek i to zakonkretną robote a nie za za nazwisko, tak jak to bywało kiedyś :

W dniu 15 października bieżącego roku Komendant Straży Miejskiej wręczył nagrody kilkunastu wyróżniającym się strażnikom. Większość spośród nagrodzonych (15 osób), to członkowie grupy pokazowej, która działa pod kierownictwem starszego inspektora Bogdana Bartnickiego i ma za zadanie prezentowanie umiejętności funkcjonariuszy Straży Miejskiej w zakresie technik interwencyjnych, samoobrony oraz sztuk walki. W okresie od 28 kwietnia do 30 września bieżącego roku strażnicy grupy uczestniczyli w sumie w 25 pokazach odbywających się podczas imprez miejskich, festynów i pikników. Prezentacja ich umiejętności zawsze przyciągała uwagę widzów i stanowiła najciekawszy punkt wielu imprez, a poprzez to pozwalała na budowanie pozytywnego wizerunku strażnika miejskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Bohdan Bartnicki, Anna Nowak, Rafał Tałach, Jerzy Filipczuk, Tomasz Szewczyk, Marcin Sitko, Rafała Zębalski, Michał Ciupka, Ewa Federyga, Paweł Piotrowicz, Arkadiusz Szmit, Barbara Konik, Kajetan Wronkowski, Katarzyna Wójcik, Adrianna Sadowińska. W trakcie dzisiejszej uroczystości Komendant - za ratowanie życia i zdrowia ludzkiego - nagrodził także dwóch funkcjonariuszy z Oddziału Krowodrza: Rafała Piotrowskiego i Kajetana Wronkowskiego, którzy pod koniec września bieżącego roku uratowali mężczyznę tonącego w Wiśle. W trakcie spotkania z nagrodzonymi Komendant Janusz Wiaterek podziękował dwóm krowoderskim strażnikom za narażenie życia i zdrowia dla ratowania drugiego człowieka, a wszystkim pozostałym za zaangażowanie, jakie - bardzo często kosztem życia osobistego – członkowie grupy wkładają w ćwiczenia, treningi i przygotowanie pokazów. Podkreślił, iż jest dumny z takiej postawy, a praca z krakowskimi strażnikami sprawia mu prawdziwą satysfakcję. Zebrani zadeklarowali, iż obowiązki wykraczające poza zwykłe pełnienie służby nie są dla nich przymusem, wykonują je dlatego, iż sprawia im to przyjemność i satysfakcję.© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom