baza noclegowa we Wrocławiu GUS
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

Wrocław zyskuje

Na rozbudowie siatki połączeń i infrastruktury lotniczej zyskuje turystyka. Przykładem polskiego miasta, które najbardziej skorzystało na rozwoju lotnictwa jest Wrocław. Z danych tamtejszego portu wynika, że ponad jedną trzecią pasażerów przylatujących do stolicy Dolnego Śląska w maju stanowili turyści zagraniczni.

— Wrocław pojawia się w systemach rezerwacyjnych kolejnych przewoźników niskokosztowych. W związku z tym, że ceny są atrakcyjne, ludzie decydują się zobaczyć miasto, nawet jeśli wcześniej o nim nie słyszeli — mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

Nie tylko statystyki wrocławskiego lotniska pokazują, że rozwój siatki połączeń tanich przewoźników ma wpływ na popularność miasta za granicą. GUS przeanalizował obecność zagranicznych turystów we wrocławskich hotelach, motelach, pensjonatach i hotelach, w latach 2003-2009. Z badania wynika na przykład, że po uruchomieniu lotów do Barcelony w 2007 r. liczba hiszpańskich turystów korzystających z bazy noclegowej miasta wzrosła o 60 proc. w porównaniu z rokiem 2006. W ciągu tego lata lotnisko spodziewa się jeszcze większego zainteresowania, tym razem wśród Włochów, Holendrów, Belgów i Norwegów.

— Już w maju Port Lotniczy Wrocław odprawił o jedną czwartą pasażerów więcej niż przed rokiem. Wyniki są lepsze także w porównaniu z rekordowym rokiem 2008 — podsumowuje Dariusz Kuś.

Marta Walczak

http://logistyka.pb.pl/2163043,19806,ru ... e?ref=col2© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom