bazy produktów CSV
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

rozpisując się dalej: w opisie produktów mam kolumnę z adresami fotek ale tylko jeśli pobierane są z zewnętrznego serwera. najpierw sprawdzam czy fotka ma być z innego serwera, jeśli nie to sprawdzam czy mam ją u siebie a jeśli nie to nie wyświetlam jej. w tej chwili pomyślałem że jeśli fotkę mam u siebie to wpisuję ją w miejsce tej z serwera ale znów będę miał dwa rodzaje wpisów (jeden to sam indeks (typu KOMP1234) gdy fotka jest u mnie a drugi to np. serwer.com/komputery/komputer.jpg). identyfikacja wpisu nie byłaby problemem ale w ten sposób ładowałbym dane do bazy a staram się to ograniczać. muszę się jeszcze nad tym zastanowić.

w tej chwili moje zapytanie kończy się na LIMIT 20 a sama pętla jest wykonywana najczęściej 5 razy (maks było 14). generalnie gdy w szczególnym wypadku wyświetlą mi się dwa produkty zamiast trzech to nie będzie to problemem.

zarówno fotki (przez ftp) jak i opisy (przez csv) wrzucam ręcznie bo jest mi wygodniej i szybciej

Chodzi mi o dostosowanie tabeli produktów do plików importowych w formacie CSV. Przystosowanie nazw kolumn i ilości rekordów w tabeli produktów, stworzenie tabeli kategorii oraz utworzenie odpowiednich korelacji między tabelami. Przygotowanie bazy do automatycznego uaktualniania produktów.

Zadanie nie jest trudne ani skomplikowane wystarczy wiedza na temat działania MySQL.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy toash.lawsom@gmail.com lub PM.

1) zapoznaj sie z mysqldump, a wlasciwie z parametrami tego programy, gdyz ma on rozne opcje ktore moga byc pomocne przy eksporcie to innych baz danych i sprobuj wygenerowac uniwersalny kod ktory bedzie potrafil przetrawic drugi system zarzadzania baza danych

faktycznie, mozesz tutaj wykorzystac format csv, aczkolwiek nie wiem jak on sie spisuje i jest obslugiwany przez produkty MS

2) przy eksporcie do pliku csv mozesz pominac klucze podstawowe tabeli (lub jak sie myle mozesz pominac je przy imporcie) w konsekwencji czego imporcie SZBD sam potworzy klucze podstawowe (tak mi sie przynajmniej wydaje - tak mozna zrobic w mysql'u)

Dzięki, Obydwie konstrukcje działają
"Latać" po tabelach muszę, bo cała baza produktów jest często importowana z CSV (ok 40000 prod) a nowości i czarną listę ustala się w panelu adm. strony www.
Swoją drogą ciekawe jak to zapytanie będzie działało na tej dużej bazie.

Pozdrawiam,TSz

Witam.
Mam plik csv, który zawiera 10 kolumn...
czwarta kolumna, to kod, który chce porównać z kodem w bazie danych...

Pytanie jest takie. Jak najlepiej wyfiltrować z pliku csv pozycje, które nie istnieją w bazie?

Myślałem o dwóch rozwiązaniach:
1. Załadowac plik do tabeli tymczasowej, następnie usunąć pozycje (zapytaniem SQL) z tabeli tymczasowej, które powtarzają sie w docelowej tabeli. następnie tą tabele tymczasową wrzucić do pliku csv...

2. w pętli każdą pozycje, która załadowana jest z pliku csv od razu porównywać z baza docelową i jeśli pozycja nie istnieje, to dodac ją do zmiennej.. na końcu tą zmienną wrzucić do pliku csv do pobrania...

Problem w tym, że w rozwiazaniu 1. nei wiem, jak napisać zapytanie, które sprawdziłoby nieistniejące produkty.
Rozwiązanie 2. nie jest praktyczne, ponieważ baza jak i plik mają po 28 000 pozycji... operacja ta "zabiłaby" serwer...

Prosze o podpowiedź.... jak to sprawnie zrobić? Może istnieje jakaś funckja,metoda, która porównywałaby plik csv z baza MySQL..?

Witam!

Stoje przed pewnym problemem zwiazanym ze sklepem osCommerce. Mianowicie musze napisac skrypt ktory raz dziennie bedzie aktualizowal baze sklepu. Import z pliku csv. Ilosc produktow, ponad 2000. Teraz sie zastanawiam w jaki sposob to zrobic. Czy kazdorazowo kasowac stara baze i wypelniac nowymi rekordami, czy sprawdzac dany produkt i w przypadku zmian upadowac go itp. Czy dzielic plik na mniejsze kawalki i po trochu wykonywac dane operacje. Robil moze ktos cos podobnego?

Witam, mam następujący problem. Chciałbym napisać skrypt umożliwiający aktualizację cen w moim cenniku.
Sprawa prezentuje się w ten sposób, mam dwa cenniki w plikach csv. Jeden to mój cennik. Wygląda on następująco:
nazwa_produktu;opis;adreswww;producent;cena
natomiast drugi plik to cennik mojego dostawcy, wygląda on tak
nazwa_produktu;cena
Chodzi mi o aktualizacje cen (wraz z naliczeniem marzy). Dodam również, że nazwy produktów zawsze się pokrywają, natomiast nie pokrywa się ich pozycja w cenniku.
Podejrzewam, że rozwiązaniem będzie wyszukiwanie po naziwe. Na pl.php.net znalazłem kilka przydatnych funkcji, ale nie wiem jak to z sobą połączyć.
Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
pozdrawiam
faceoff@firenet.eu.org
Docelowo chce zrobić aby dane były odrazu uaktualninie w bazie MySQL.

ja miałem podobny problem z tą różnicą, iż napisałem autorski sklep internetowy, ale problem jest ten sam, musiałem napisać konwerter oferty z excela do bazy. Rozwiązałem to w prosty sposób. Klient zapisuje plik z EXCEL'a w formie tekstowej, powiedzmy CSV, następnie napisany przeze mnie skrypt czyta dane z pliku i wprowadza je do bazy - jeżeli nie ma takiego produktu dodaje, a jak jest aktualizuje. Aby określić pozycje z oferty znacznik końca lini wskazywał mi na kolejną pozycję, a "znaki rozdzielające" w treści (czy jakoś podobnie się to nazywa, chyba są to przecinki, średniki, itp.) informują skrypt o polach dotyczącej danej pozycji. Więc wystarczy że napiszesz sobie taki skrypcik, podejrzysz strukturę bazy OSCOMMERCE i masz gotowe rozwiązanie.

Witam serdecznie mam takie pytanko, otóż natrafiłem na poważny problem mam bazę danych w której jest relacja wiele do wielu to jest zrobione na zasadzie połączenia 2 tabel w innej jednej, i teraz tak w jednej tabeli jest około 3000rekordów w drugie około 4000rekordów problem próbowałem rozwiazać w excelu ale on nie podołał ma jedyne 64 tysiące komórek a ja potrzebuje znacznie więcej coś koło 4 milionów ale tak postaram się to dobrze wyjaśnić chodzi o to żebym na stronie w polach imput podał np ilość produktów a w 2 pozostałych zakres seri od do. Tabela składa się z 2 kolumn z wierszy nie wiadomo ciężko powiedzieć. Teraz najważniejsze jak powiedzieć o co mi chodzi:D to tak wyobraźmy sobie że zakres od jest równy 1, zakres do jest równy np 4000, liczba produktów jest równa np 30 i teraz tak w 1 kolumnie będzie 1 przez 4000 wierszy w 4001 wierszu 1 zmieni się na 2 itp itd aż do 30 bo taki był zakres chce to zrobić żeby mi się generowało w php automatycznie nawet wynik nie musi być widoczny na stronie chcę tylko by po nie wiem przekroczeniu 30 czyli liczby produktów program przestał działać i zapisał mi wyniki do pliku np xxx.csv kolumny mają być rozdzielone średnikami. Ok zarzucę kodem bo narazie jestem na starcie nie wiem jak mam do takiego czegoś ułożyć pętlę czy to co napisałem w ogóle da się wykonać itp.
[PHP] pobierz, plaintext

Zrobiłem skrypt którzy wrzuca mi produkty do bazy , ale niestety nie wykonuje się w całości , plik csv 20 000 produktów łącznie ok 12Mb, wchodzi mi ok 50% produktów , co zrobić czy mój wsad można jakoś zoptymalizować ?
Czy podzielić ?
Proszę o pomoc


[PHP] pobierz, plaintext


z jakiego systemu korzystasz?
Sart, Merlin, Blue Vendo?
Co wdrażasz?
2. korzystasz z gotowych produktów, ala wyszukiwarka Merlina, czy tworzysz/modyfikujesz własną listę ofert/wyszukiwarkę ofert bazującą na danych z xmlów?


Mam dane przez inna strone w pliku CSV zrobiłem swoją bazę zaimportowałem pliku teraz chciałem je wyświetlić


Najprościej jest najlepiej. Każda oferta ma zapewne swój identyfikator unikalny. Stwórz stronę, która jako parametr GET pobiera go i na jego podstawie tworzy stronę oferty. Wtedy będziesz mógł stworzyć link pod każdą z ofert kierujący do pliku z tą ofertą, w stylu: www.domena.pl/oferta.php?id=123 gdzie 123 to identyfikator oferty, o którym piszesz. Oczywiście zawsze możesz się z mod rewrite pobawić i zrobić linki SEO-friendly.

Właśnie o to mi chodziło tylko nie bardzo wiem jak wysłać identyfikator a nawet dwa do pliku poprzez formularz?© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom