Bazylika Miłosierdzia Bożego w Krakowie
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

" />D0gu zyczy wesolych swiat a tu specjalnie przygotowana z tej okazji swiateczna skakanka po programach od rana do rana

7.00-8.00 TVP1 transmisja mszy swietej z Sanktuarium Boźego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach
8.00-9.50 TV4 Gwiazdkowe Wspomnienia
10.05-11.45 POLSAT Noc Boxego Narodzenia
12.00-12.15 TVP1 Aniol Panski
12.30-13.30 PULS cud wiary 2 tysiace lat chrzescijanskiego dziedzictwa ziemi swietej
13.35-14.35 TVP1 Kiedy błyszcza oczy dzieci. Historia swiatecznej choinki
14.35-16.00 TVP1 12 wieczorów wigilijnych
16.00-16.45 TVP1 Hej koleda koleda
17.00-18.00 TVP2 Najwspanialsze drzewko swiata
18.00-18.50 POLSAT Koleda w Polsce
19.00-20.50 TV4 o krok od zbawienia
21.00-22.35 TVN24 24 godziny-STÓŁ WIGILIJNY
23.35-23.55 TVP1 Przybiezeli kolednicy
23.55-1.35 TVP POLONIA Transmisja papieskiej pasterki z Bazyliki sw. Piotra w Warykanie
1.35-2.00 TVP POLONIA O krasnalach i wigilii
2.00-2.20 TVP2 Koncert koled w opracowaniu Witolda Lutoslawskiego
2.20-2.30 TVP POLONIA Homilia prymasa polski
---czas na sen----
4.15-5.00 TVP POLONIA Koleda, hej koleda
5.00 -POLSAT 2 Z Bozena Dykiel na ostrzu noza


jafo:

mam prośbę nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia.
nie mam tablic z Łagiewnik, nie rozumiem tych zdań, zapewne tak jak ty .


"Bardzo dynamiczny rozwój kultu Miłosierdzia Bożego nastąpił po beatyfikacji Siostry Faustyny (18 kwietnia 1993) i jej kanonizacji (30 kwietnia 2000), a także dzięki pielgrzymkom Ojca Świętego Jana Pawła II do Łagiewnik (1997 i 2002). Spowodował on rozbudowę sanktuarium, m.in. wzniesienie nowego kościoła - bazyliki, którą 17 sierpnia 2002 roku konsekrował Piotr naszych czasów. W tym też miejscu Papież zawierzył cały świat Miłosierdziu Bożemu."
cytat, który może coś Ci wyjaśni. oczywiście ze strony:
http://www.milosierdzie.pl/

Nie wiedziałem, ze wszystko trzeba młotkiem. Łagiewniki to dzisiaj część Krakowa. Tam przez długi czas służyła wiernie Panu Faustyna Kowalska. Święta!!
I skończ z ustawianiem ludzi na forum. Nie masz pojęcia na czym się znam a na czym nie. Inna sprawa, że katolik nie na wszystkim musi się znać. Jezus powiedział, że Duch Święty będzie mówił przez was.

w kolejnych dniach ukazywały się opisy Myślenic, Wieliczki.... czas powrócić do Krakowa...

Dziś kolejne propozycje najwspanialszych miejsc w Krakowie. Wspólnie z Czytelnikami i ekspertami szukamy w naszym mieście miejsc magicznych i miejsc zapomnianych, ale z potencjałem. Czekamy na Państwa zgłoszenia mailowe: kocham.krakow@gk.pl lub telefonicznie 012 6 888 241.

(więcej o akcji w 1 poście tego tematu)

mamy 20.04.2007 r.

[center:af635c021c]Najpiękniejsza Panorama[/center:af635c021c]

Skąd rozciąga się najpiękniejszy widok na Kraków? Zdania są podzielone. Okazuje się, że takich punktów widokowych jest w naszym mieście co najmniej kilka. Według Aleksandra "Makino" Kobylińskiego i prof. Wiktora Zina - taką fantastyczną platformą widokową jest kopiec Kościuszki. Panorama z tego miejsca została jednak zezpecona potężnymi lampami na stadionie Cracovii. Wg mieszkańców i miłośników Podgórza, najstarszą i najbardziej urokliwą panoramę można oglądać z Kopca Krakusa lub z góry Krzemionek, obok wieży telewizyjnej.
Pragnący bardziej współczesnych wrażeń mogą się wybrać do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W potężnej, przeszklonej 76-metrowej wieży, usytuowanej obok bazyliki na 45. i 50. metrze umieszczono tarasy widokowe. Można się tam dostać pokonując 315 schodów lub wjechać windą. Łagiewnicka wieża osiąga 225 m n.p.m. i dystansuje ym samym inną wieżę z piękną panoramą - w kościele Mariackim. Ta, choć wyższa od łagiewnickiej (liczy bowiem 81m), sięga 210 m n.p.m.
Jednak, jak mówią krakowscy trębacze, to właśnie z wieży Mariackiej podczas odgrywanego hejnału widać najdalej. Ponoć gdy trębacze zaczynają go grać, przez okna wieży widać całą Polskę; na południu Tatry, na zachodzie Śląsk, na wschodzi kościoły Lwowa, a na północy Bałtyk.

prócz tego są artykuły o Zabłociu i Starówce..

[center:af635c021c][glow=yellow:af635c021c][shadow=cyan:af635c021c]
• Nasze nominacje •[/shadow:af635c021c][/glow:af635c021c] [/center:af635c021c]

[center:af635c021c]Miejsca najpiękniejsze[/center:af635c021c]

• punkty widokowe w Krakowie - kopiec Krakusa, Kościuszki, Krzemionki
• zoo
• miejskie fontanny
• plac Mariacki
• plac Nowy
• Skałka z zespołem klasztornym paulinów
[center:af635c021c]
Miejsca z potencjałem[/center:af635c021c]

• Zabłocie - przemysłowa dzielnica Podgórza, w której wyrosną wkrótce eleganckie apartamentowce, niezwykłe pomniki i muzea
• uzdrowisko Swoszowice
• stadion Korony na Krzemionkach
• Wisła - rzeka z wielkimi możliwościami

" />W Krakowie od sierpnia 2002 r. istnieje szlak turystyczny ścieżkami Jana Pawła II przygotowany przez Urząd Miasta Krakowa. Szlak otwarto dwa dni przed przyjazdem Papieża z ostatnią pielgrzymką do Polski. Trasa szlaku papieskiego obejmuje 20 miejsc związanych z różnymi etapami życia Karola Wojtyły (studenta polonistyki, robotnika, aktora, poety, seminarzysty, księdza, biskupa i papieża). Są to m.in. Pałac Arcybiskupi przy ul. Franciszkańskiej, gdzie Karol Wojtyła mieszkał jako student konspiracyjnego seminarium, a potem jako papież, bazylika oo. Franciszkanów, wyższe seminarium duchowne u stóp Wawelu, kamienica "Dziekańska" (ul. Kanonicza 21), w której mieszkał jako biskup w latach 1958-67, Katedra Wawelska (w tutejszej krypcie św. Leonarda ks. Wojtyła odprawił 2 listopada 1946 r. mszę prymicyjną), krakowskie Dębniki, gdzie mieszkał na początku swoich studiów polonistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, kamieniołom na Zakrzówku i Fabryka Solvay przy ul. Zakopiańskiej (młody Karol Wojtyła pracował tam podczas wojny), Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, do którego zachodził w drodze do pracy. Na szlaku znalazły się również: bazylika św. Floriana (w której ks. Wojtyła pracował jako wikary), grób rodziców i brata papieża na Cmentarzu Rakowickim, kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach, który Jan Paweł II konsekrował w 1983 r, pomniki papieża w Parku Strzeleckim i Parku Jordana, kamień papieski na Błoniach oraz szpital, któremu patronuje obecnie Jan Paweł II. źródło: http://www.bezdroza.com/serwis/main.php ... fc547b9335

" />Uratuje go przed klątwą Stanisława?

Nad abp. Stanisławem Dziwiszem (68 l.), osobistym sekretarzem i przyjacielem Jana Pawła II, a od wczoraj nowym metropolitą krakowskim, wisi klątwa.

Głosi ona, że osoby o imieniu Stanisław krótko i nieszczęśliwie sprawują najważniejsze funkcje w Polsce. Również biskupstwo w królewskim grodzie.

Święty Stanisław, patron Polski, został zamordowany na Wawelu. Jedyny z jego następców, noszący to imię, objął biskupstwo w Krakowie w 1700 r., ale szybko zmarł. Nie mieli też szczęścia królowie - Stanisław Leszczyński dwukrotnie musiał uciekać z Polski, a rządy St.Augusta Poniatowskiego zakończyły się trzecim rozbiorem Polski. W 1926 r. prezydent II RP Stanisław Wojciechowski ustąpić musiał po przewrocie majowym. I sekretarz KC PZPR Stanisław Kania sprawował funkcję do października 1981. Ustąpił, a w miesiąc później ogłoszono stan wojenny.
Klątwa znika?!

- Klątwa została właśnie odwołana, znika, przestaje istnieć, nie ma jej - gorąco zapewnia ks. Janusz Bielański, infułat katedry na Wawelu. - Święty Stanisław, patron Polski, którego relikwie tu spoczywają, na pewno nie dopuści do spełnienia złej przepowiedni - podkreśla z całą mocą ks. Bielański.

Tak samo mówi ks. bp Tadeusz Pieronek. - Koniec sensacji, niech ludzie nią nie żyją - apeluje. Jest przekonany, że nowy gospodarz archidiecezji będzie w sposób łagodny kontynuował dzieło kardynała Franciszka Macharskiego (78 l.), który teraz ustępuje miejsca byłemu osobistemu sekretarzowi Jana Pawła II.

Podobnie zareagował na nasze pytanie Bogdan Gancarz, publicysta katolicki. - Nie będzie rewolucji w krakowskim Kościele, może niewielkie roszady i tyle. A klątwa? To wymysł - kwituje.
Długie i szczęśliwe życie

Prosimy go, by sprawdził swoje bogate archiwum.

- To prawda, wcześniej tylko dwóch biskupów w Krakowie nosiło imię Stanisław - mówi. - Pierwszy, święty ze Szczepanowa, został zamordowany. Drugi, Stanisław z Lubrańca, który w 1700 r. objął urząd, zmarł po czterech dniach. Może więc klątwa jednak działa... - zastanawia się.

- Nasz nowy Stanisław będzie żył długo i szczęśliwie - zapewnia gorąco ks. Bielański z Wawelu.
Biskupowi pomoże wstawiennictwo mafii

- Tu w Krakowie rządzi pozytywna "mafia 63", która pokona klątwę - mówią nasi rozmówcy z kurii. Tu wymieniają znanych duchownych z tego samego rocznika, co abp Dziwisz: ks. Janusz Bielański, ks. Bronisław Fidelus, proboszcz bazyliki Mariackiej, i ks. bp Jan Zając sprawujący pieczę nad Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.


http://www.se.pl© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom