ogłoszenia bezpośrednie sprzedarzy mieszkania
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

" />Portal ProdamSam.com, wiodący dostawca internetowych ogłoszeń o
nieruchomościach dotyczących sprzedaży bezpośredniej we Wschodniej i
Poludniowo-Środkowej Europie, właśnie wystartował w Polsce. Umożliwia
on zamieszczanie ogłoszen sprzedaży i wynajmu nieruchomości bez
udzialu pośrednika, a korzystanie z niego jest całkowicie darmowe.

Oprócz ofert sprzedaży Prodamsam.com zawiera tez oferty bezpośredniego
wynajmu krótkoterminowego mieszkań i apartamentow, gółównie w regionach
chętnie odwiedzanych przez turystów ( wybrzeże Chorwacji, Czarnogóra,
Słowenia).
Zainteresowanych odsyłam do artykulu o Prodamsam.com na portalu budnet.pl
http://budnet.pl/Sprzedaz_domow_Portal_ ... 15896.html

Witam,
Mam mieszkanie na Kurdwanowie 3 pokojowe, 64m2. Chcę je sprzedać bez pośredników i zaoszczędzić na prowizji i na czasie !
Możecie mi polecić jakieś skuteczne sposoby sprzedaży ?
Póki co dawałem ogłoszenia do gazet (GW, DP, do dodatku nieruchomości) i na gratke i otodom.pl

Dzięki za pomoc.

jeśli chodzi o VAT to po paragonie który dostałem dzisiaj w NBP widzę ze VAT jest 22%, i dla mnie to bylby problem bo jakbym je sprzedawał to przekroczyłbym rocznie kwotę obrotu 10k EURO i wtedy wszedłbym na VAT a nie chce na razie (a z wynajmu mieszkan nie wejde bo one sa zwolnione z vat).


a jeszcze podpowiedzcie jakie PKD odnosi się do handlowania monetami??

czy wystarczy np. to:

52.61.Z
Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej
- sprzedaż detaliczną dowolnych towarów wysyłanych do zamawiającego na podstawie wyboru dokonanego w oparciu o katalogi, ogłoszenia, modele lub inne środki reklamy, zamawianych za pośrednictwem poczty itp.,
- sprzedaż bezpośrednią prowadzoną przez telewizję, radio, telefon i Internet.

Zastanawia mnie tylko czemu z góry zakładasz że licencji nie posiadam.

co do "bezpośrednio"

Uważasz inaczej, ja uważam inaczej, tak bywa. Powiem tylko tyle, że nikt nie potrzebuje kilkunastu tysięcy ogłoszeń, ani na papierze, ani w internecie. Ludzie potrzebują kilkunastu, kilkudziesięciu ogłoszeń mieszczących się w ich kategoriach.
Jeżeli kogoś interesuje np. wynajem mieszkania w rozsądnej cenie i przystępnych warunkach, to nie sądzę, żeby znalazł wiele aktualnych ogłoszeń po dwóch tygodniach. Co innego ze sprzedażą, ale zasada ta sama. Im później się skontaktujesz tym większa szansa ,że będzie większa kolejka chętnych (zwłaszcza przy tak zwanych "okazjach").

Co do opłacalności przedsięwzięcia, to się zgodzę, 100% pewności nigdy nie ma.

no coments

Jak to widzicie ? Moze macie jakies sugestie ?
Chcę uruchomić serwis, który będzie publikował ogłoszenia agencji nieruchomości. Za miesięczny abonament (np. 40zł - znacznie taniej niż u konkurencji) Serwis opublikuje liczne ogłoszenia sprzedaży/wynajmu mieszkań, domów, biurowców czy gruntów. Można również zarabiać na dziale "reklama", w którym ogłoszą się banki ze swoimi kredytami hipotecznymi.
Zapewne chętnie ogłoszą się również, architekci, projektanci wnętrz/ogrodów, geodeci czy firmy budowlane. Oglądalność serwisu można zwiększyć poprzez dodanie wzorów wymaganych dokumentów i umów czy spisu aktów prawnych. Mam kilka innych pomysłów, nie wiem czy to jest dobry pomysl... obecnie ten "biznes" wystawiony jest na sprzedaz. Poniewaz zainwestowalem juz w adres internetowy z mysla o tym biznesie, informacja dostepna jest tutaj - http://www.katalog.nieruchomosci.pl

[ Dodano: Sro Lis 08, 2006 12:03 pm ]
Idąc za ciosem...
Na początku miesięczny abonament moglby kosztowac promocyjnie np. 29 zl
Jest to kwota banalna za reklamę na tak szeroką skalę - bezpośrednia emisja ofert.

Ogloszenie drobne w gazecie lokalnej (miasto 250 tys.), gdzie oglaszaja sie agencje nieruchomosci, np:

Arka Nieruchomości - http://www.arkanieruchomosci.pl

Moi Drodzy,
W dzisiejszej Rzepie - dodatek Nieruchomosci - sporo artykulow, tak naprawde pokazujacych w moje ocenie dosc trudna sytuacje calego rynku nieruchomosci, ktora dla nas - mam nadzje tworzy prawdziwa przestrzen do negocjacji:

Z dzisiejszej Rzepy:
http://www.rp.pl/artykul/8,283866_Szept ... atach.html:
Ile kosztuje mieszkanie, które deweloper chce sprzedać państwu C.? Chodzi o ponad 30-metrowy lokal w Warszawie. W biurze sprzedaży klienci otrzymali tzw. cenę katalogową. Chwilę potem handlowiec zastrzegł jednak: – Możecie państwo sobie od tej kwoty odjąć 10 proc. Klienci zastanawiali się dalej, więc handlowiec wyszeptał: – A zarząd może dać państwu jeszcze dodatkową zniżkę w czasie indywidualnej rozmowy. Nawet kolejne 5 proc. I prosząc, by nie wydali go przed szefem, dodał: – Słyszałem, że w sumie można utargować nawet kilkanaście procent, bo to już ostatnie mieszkania na tym osiedlu.

Klienci zachęceni wyznaniem handlowca umówili się na rozmowę z szefem spółki deweloperskiej. Aby przygotować się do negocjacji, zaczęli szukać podobnych ofert w Internecie. Chcieli wiedzieć, jaki jest poziom cen w okolicy w podobnych budynkach. I co się okazało? Że to samo mieszkanie ma do sprzedania duży pośrednik, ale taniej! I to o 10 proc. niż oferta dewelopera.

Z kolei w czasie negocjacji zarząd spółki dał klientowi 15-proc. rabat od tzw. ceny katalogowej. Okazało się, że w tym samym budynku mieszkania sprzedaje jeszcze inna firma, która kupiła je pakietowo u dewelopera. Wybór ma większy, ale i cenę najwyższą – ponad 30-metrowe mieszkanie jest o ok. 60 tys. zł droższe od najlepszej oferty dewelopera.

Jeszcze fragment z wiekszego tekstu
http://www.rp.pl/artykul/283922.html:

Mieszkania tanieją – czytamy na czołówkach gazet. Sprzedając nieruchomość chcemy uzyskać jak najwyższa cenę. Ale też nie kwapimy się do ponoszenia w tym celu kosztów. Coraz częściej sprzedający chcą oszczędzić i piszą ogłoszenia wybierając ich najtańszą albo wręcz darmową formułę: ‟sprzedam bezpośrednio”.

Bezpośrednio, czyli bez pośrednika. Po co bowiem płacić prowizję? Ile wziąć za mieszkanie – każdy wie. Wystarczy zajrzeć w ogłoszenia gazetowe, na portale ogłoszeniowe, poszukać podobnych ofert i wystawić swoją – z podobną ceną, ale ciut wyższą, aby było co negocjować. [b]Tak powstają ceny-marzenia, o których potem analitycy piszą, że dzielą je od cen transakcyjnych 20 i 30–procentowe różnice. [/b]

Ogromne pozdrowienia - dzięki za spotkanie,
Ania© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom