ogniwa pokarmowe
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

Różne nicki świadczą o tym, że nie jest Pan autorem wspomnianego artykułu, ale lubię sobie podyskutować, więc odpisuję.

"jeden z największych w powiecie żnińskim kompleks leśny, czyli Pturek - Lubostroń - Józefinka - Kania."
Jeśli to jest jeden z największych kompleksów leśnych w powiecie żninskim, to mówimy chyba o innych powiatach


"Są to tysiące hektarów, na których żyje ptactwo idealnie dopasowywujące się jako ogniwo mniejsze w łańcuchu pokarmowym, niż jastrząb, sokół, pustułka i krogulec, a także lis, wydra, łasica, czy kuna. Są też myszki polne, zające (choć bardzo mało), karczownikli itp. i przede wszystkim ptactwo z miasta (miasta, jak Barcin, albo Łabiszyn, albo inne większe skupiska ludnbości, jak Lubostroń, wdzierają się w to naturalne środowisko i powodują zmiany upodobań drapieżników."
Ja opisałem sytuację wynikającą z moich obserwacji. Nie zaprzeczyłem, że na nadnoteckich łąkach nie ma różnych gatunków ptaków. Zwróciłem tylko uwagę, że biadolenie, iż niektóre z nich są tam zagrożone jest bez sensu.
A tak przy okazji, co ma Pan na myśli pisząc "ogniwo mniejsze w łańcuchu pokarmowym"?"Dlatego, jeśli jeszcze Cię nie dopadły na fotelu przed monitorem hemoroidy, to warto pojechać te kilkadziesiąt kilometrów za Żnin rowerkiem i popatrzeć choćby na jastrzębia atakującego na nadnoteckich łąkach."
Gratuluję Panu zainteresowania i pasji do badania środowiska naturalnego.
Odnośnie hemoroidów, to gdy dopadnie Pana jakaś uciążliwa choroba proszę sobie przypomnieć czego mi Pan życzy!

Z całym szacunkiem dla przedmówców zdecydowaniem postawiłbym na Focke Wulfa jesli chodzi o konstrukcje tłokowe. Trzeba docenić to, iż mając znacznie gorszy "start" biuro konstrukcyjne Fw potrafiło wyczarować parę perłek, zmagając się przy tym z gorszym traktowaniem i koniecznościa umieszczania w swoich maszynach nie zawsze takich silników na jakich im zależało. Jak już wcześniej ktoś zauważył- dobry silnik to podstawa. W ogóle uważam,że wielką choroba Luftwaffe były koneksje niczym w mafii... Wiele zostało zaprzepaszczone w związku z takim postepowaniem. Na późniejesze konstrukcje mysliwskie Focke Wulfa Messerschmit niczym juz nie odpowiedział. Oczywiście niczym w sęsie mysliwców tłokowych. A szczyt tego typu samolotów to niewatpliwie konstrukcje Kurta Tanka- 190 D9 no i ostatnie ogniwo łańcucha pokarmowego Ta 152...

A gdzie Ty widziałeś zakaz jedzenia zwierząt? "Czyńcie sobie ziemię poddaną". Tak jak już napisała Joanna- tu nie chodzi o znęcanie się nad zwierzętami i zabijanie ich dla zabawy.
Tu chodzi o zaspokojenie podstawowych potrzeb organizmu. Mięso zwierzęce jest bardzo potrzebne nawet z czysto biologicznego punktu widzenia. Poczytaj dlaczego wegetarianizm nie jest wskazany dla dzieci i młodzieży, która rośnie i się rozwija- potrzeba białka zwierzęcego, które jest bardzo wartościowe. Podobnie jest z osobami starszymi i kobietami w ciąży.
Taka jest kolej rzeczy i łańcuch pokarmowy- jesteśmy jego ogniwem.
I tak jak już mówiłam, nie można stawiać zwierzęcia na równi z człowiekiem.
To nie jest też tak, że nie lubię zwierząt, czy od raz bym je wszystkie powybijała. Kocham zwierzęta, lecz nie dajmy się zwariować.


A jednak życie wegana nie jest takie proste ...

Sprawdziłem w Wikipedii. Kryl jest faktycznie weganem - "żywi się algami i fitoplanktonem". Prawdą jest też, że jego życie nie jest proste - kryl "stanowi bardzo ważne ogniwo łańcucha pokarmowego, pożywienie morskich ptaków, fok i wielorybów". A teraz dobra wiadomość może nie dla skorupiaków, ale dla nas, ludzi - krylem można "żywić także ludzi, jest smaczniejszy od większości owadów i innego pokarmu alternatywnego". To ja już zupełnie nie rozumiem tego swojego rozstroju...

lolowania nie powinienem komentować (nadużyłem tego aż raz w poscie) ziomów też nie bo piszesz rzeczy które nic do tematu nie wnoszą. Dobrze wiedziałeś o co mi chodziło a z tego co napisałem wcale nie wynikało że ziomy są ziomami co palą.
do tematu:
Fakt, te substancje to oczywiscie materia, ale wszystkie poprzednie zdania z encyklopedycznej definicji i tak wykluczają palenie marihuany jako ogniwo łańcucha pokarmowego.

Zakładając że zboża wcześniej były jedzone np przez dinozaury NADAL bzdurnym jest stwierdzenie że zboża rosną po to by być jedzone przez cokolwiek

Żałuję że napisałem coś w tym temacie szczerze powiedziawszy... mam tylko szczerą nadzieję że nie dojdzie do sytuacji w której w Polsce zalegalizowana zostanie marihuana. Następne będą twarde narkotyki, pedofilia i małżeństwa z kaczkami. Bo w końcu wszystko jest dla ludzi. Zupelnie jak w Holandii, wzorze do naśladowania.
Miłego palenia, pokażcie jacy jesteście dorośli i "cool" -_-


dlaczego jest to konieczne? Zupelnie serio pytam - po co nam jakiekolwiek zyjatka ktorych nie wykorzystujemy w jakis sposob?

I jak najpoważniej odpowiadam - człowiek jest dominującym drapieżnikiem - niewiele drapieżników ma ponad sobą, może parę gatunków rekinów jedynie, tygrysa, lwa i niedźwiedzia polarnego. Stoi więc niemal na szczycie niejednej piramidy troficznej i gdyby nagle zniknął z Ziemi, rychło byłby zastąpiony czymś innym, ot tymi gatunkami, które przed nim dobrze sprawdzały się w roli drapieżników. Tymczasem od samego spodu łańcucha pokarmowego najwięcej zależy, tj od bakterii, bez nich załamuje się wszystko. Gdyby wyginęły bakterie, takie niewidoczne i wydawać by się mogło niewiele znaczące szkraby, wyginęłoby całe życie na planecie. Dlaczego? Ano dlatego, że biosfera funkcjonuje poprawnie tylko pod warunkiem stałego obiegu energii i materii. Zlikwiduj ważne ogniwo, posypie się wszystko.


W moim przypadku (tak jak pisałem wcześniej) skupisko robali wiążę nie z miejscem pokarmu (suchy pokarm) ale z granulacją żwirku, aczkolwiek też tego nie wykluczam. Granulację podłoża widać na filmikach, z drugiej strony akwa gdzie jest bazalt nie ma takich szczelin.


Jeśli chodzi o granulację żwiru u mnie całe podłoże jest podobnej granulacji jak u Ciebie, ale robaczki gnieżdżą się akurat w miejscu podawania pokarmu - prawa strona akwa (a dokładnie bardzo blisko, ponieważ tam gdzie karmię staram się utrzymywać dno bez bez żwiru). Natomiast po lewej stronie i na środku ich nie uświadczysz.


Wygląda idealnie jak tubifex. Tylko skąd Ci się przypętał? Ryby to jedzą? Jeżeli pokarm podaje karmidełko aut. to obserwuj czy ryby w ogóle jedzą.

Jeśli masz racje i to jest tubifex to chyba nie ma się co przejmować??
Wyhodowany w akwa chyba powinien być czysty i pożywny dla paleciaków??

Dodatkowo:


Z całą pewnością usprawniają one obieg materii w zbiorniku, będąc dodatkowym ogniwem łańcucha pokarmowego.

Pozdrawiam.

" />To co widzimy w OOBE i LD jest naszą PROJEKCJĄ UMYSŁU zbudowaną na wrażeniach których dostarczają nam zmysły podczas życia w świoecei fizycznym. DA się zauwazyc że taknaprawdę nei wiemy co jest "więcej" i domyślamy się na "bazie" tego co żęsmy widzieli, czuli, smakowali , słyszeli i dotykali. TO czego nie było nam dane zmysłami mozemy tylko sobie kreować na bazie tego co weimy i próbowac udoskonalać. Tylko ze proces ten nie bedize się posuwał dalej jesli sami nie ebdizemy doskonalsi zgodnie z zasadą że człowiek nie moze stworzyć "kogos" lub "czegos" doskonalszego od siebie bo sam by spadł na nizszy poziom ogniwa w łancuchu pokarmowym. Jeden facio kiedyś cuś takiego sobie umyślił w ewolucji człowieka: małpa---> człowiek---> nadczłowiek. Być moze i tak się stanie..

Nimfo, a wiesz może jak zrobić sobie kosmetyki, lub jakas stronka wpadła ci kiedys w oko ?
Teraz to juz chyba cała żywnośc jest nafaszerowana chemią.
Moi krewni maja gospodarstwo na wschodzie Polski , czyste rejony, zdaleka od miasta, ale...
Ziemniaki - jakies dziwne, pestycydami sypane
Mleczko prosto od krowy - nie przypomina go już wcale, nie ten smak, zapach i zsiadac sie nie chce. Zaraz po wydojeniu krówki mleko jast schładzane do 4 stC żeby nic tam się nie zalęgło. Ta biedna krowa juz jest ztruta , jje trucizne w postaci pasz , pewnie modyfikowanych i mleko nie smakuje i się nie zsiądzie jak dawniej.
Przykładów można by mnożyc na pęczki, ale ludzie musza najperw podnieść swoją świadomość, że to co robią ma swój ciąg przyczynowo- skutkowy i w rezultacie cała chemia dochodzi do nas jako do finalnego ogniwa łańcucha pokarmowego.
Uzuli- z ta głodówka masz racje , stosowałam, ale nie tak długo, bo aż mnie po 4 dnniu skręcało.
A jeśli chodzodzi o odtrucie organizmu to poszukajcie hasła medycyna detoksykująca, kierowane oczyszczanie organizmu z toksyn, mi pomogło, odtrułam się z metali ciężkich, układ nerwowy zaczął pracować należycie , nie mówiąc już o efekcie odmładzającym dla skóry.

" />Już się zaczynam pomału orientować. Ogar chodzący luzem, nauczony włóczęgostwa i żebraniny, którego nikt nie "ukradnie" bo "czyjś". Znałem kilka takich psów i (o ile się orientuję) wszystkie skończyły jako pierwsze ogniwo łańcucha pokarmowego - detrytusowego, czyli jako wilcza kupa w krzakach. Pzdr.

Dokładnie, w końcu łańcuch pokarmowy - każde ogniwo zależne od poprzedniego :3

Hm, kiedy w Chinach była akcja z wybijaniem wróbli, to nastał tam Wielki Głód, nie ? Tak więc myślę, że z pszczołami to prawdopodobne, ale nie od razu, że wszyscy wyginą, po prostu cierplibyśmy głód... Hmm... Zawsze można jeść jeszcze glony, lub sztucznie wyhodowane białka :3

widzę ze sie rozrastamy
juz nie tylko portal ale i stowarzyszenie do walki z koncernami

mam nawet nazwę ,, Stowrzyszenie do walki z prawami dzungli- Tarzan "

chociaz prawa dzungli były jedne z najbardziej własnie sprawiedliwych
ginął najsłabszy ale stanowił ogniwo łancucha pokarmowego

obrona słabych ? ładnie ale czy własnie to nie zalatuje własnie socjalizmem ?
zabrac i ukarac silnego i mocnego na rynku
a żywić słabych ,wypłacać zasiłki ,tak aby mogli pracowac na czarno lub pić piwo pod geesem
cos jak z czasów stalinizmu - leninizmu ,,kapitalista tfój wruk"

jakoś mi sie to kłuci z prawami kapitalizmu ,wolnego rynku i tematem o oszustawach banków , włazeniem na głowę , WALCE Z SOCJALIZMEM ( z tamtego postu )


cos mało konsekwencji w procenie myslowym
ale tak juz bywa

juz teraz sam nie wiem
czy posłuchac wezwania do walki na śmierc i zycie z socjalizmem - BO TO NASZ WRÓG
czy bronimy słabych i pokrzywdzonych przez kapitalistów BO NAS WYKORZYSTUJĄ

ALEŚCIE NAROBILISCIE

Zęby mają wpływ na wiele chorób, niestety nasz "paszcza" jest niezłym siedliskiem bakterii- gdzieś czytałam, że jest ich tyle samo, co na drugim końcu przewodu pokarmowego, tylko skład troszeczkę odmienny ;P


jak zobaczyla moje czarne plomby to sie za glowe zlapala i kazala usunac...
bo to same metale ciezkie i zatruwaja organizm..
nie usunelam na razie z braku kasy i ze strachu
caly czas sie zbieram..


Nula proponuje Ci powymieniać wypełnienia, bo wiesz takich ciemnych srebrnych (czyli amalgamatowych) "plomb" to nie mozna mieć więcej niż 8 w buzi, bo się tworzą ogniwa galwaniczne...piecze w buzi i wyskakują zmiany na śluzówce. Tak, więc warto w siebie trochę zainwestować, może i uczulenie się zmniejszy, kto wie...? A bać się nie ma czego

Olaf, jeśli tak bardzo sugerowali Ci tę wątrobę, to może przebadaj ją dokładnie. Jak już będziesz krew oddawał to kilka kropel więcej Ci nie zaszkodzi. Zrób próby wątrobowe i koniecznie bilirubine (od razu sprawdzisz pęcherzyk żółciowy). Chociaż toksyczne uszkodzenie wątroby to brzmi nieźle, a brałeś jakieś silne leki?

Pozdrawiam, powodzenia© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom