Ogólne Warunki Ubezpieczenia
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

Należałoby odwołać się do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia oraz przede wszystkim oprzeć się na art 34 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.


Art. 34. 1. Z ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych przysługuje odszkodowanie, jeżeli posiadacz lub kierujący pojazdem mechanicznym są obowiązani do odszkodowania za wyrządzoną w związku z ruchem tego pojazdu szkodę, której następstwem jest śmierć, uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia bądź też utrata, zniszczenie lub uszkodzenie mienia.

http://www.uniqa.pl/uniqa...tcm54-13082.pdf

Proponuję zobaczyć par.5 pkt 15


Rzeczywiście ten punkt wygląda źle. Jednak warunki ogólne dotyczą "zwykłej" polisy. W "naszej" polisie, w rubryce przedmiot ubezpieczenia jest wyraźnyzapis: "ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym rozszerzone o uprawianie sportu modelarstwo lotnicze". Wówczas, tak sądzę, punkt 5.15 nie obowiązuje.

Może to temat dla prawników, ale na laickie spojrzenie jest ok.

Pozdrawiam

Marcin

Goha, masz racje jak najbardziej.
Ubezpieczenie to jedno, w pewnym sensie skladke na nie "spisuje sie na straty" a nie liczy na zyski, w przeciwienstwie do tych ubezpieczen "bezbelkowych".

Mysle, ze w Polsce nie ma za bardzo swiadomosci ubezpieczeniowej - tzn. mieszkanie ubezpieczam, bo a nuz mnie zaleje/ja zaleje kogos, samochod tez bo mnie porysuja, bede miec stluczke, a zycie...
nikt raczej nie mysli, ze cos mu sie przydarzy w kwiecie wieku.
Ja mysle, ze gdyby nie obowiazkowe ubezpieczenie w kredycie to pewnie bysmy i tak jakies mieli, ale to dlatego ze kredyt jest.
Troche jednak mam poczucie, ze to takie "pieniadze w bloto". Szczegolnie jak, ze jak sie poczyta OWU* to sie ma wrazenie, ze wiecej jest przypadkow nie do wyplaty niz wyplaty
Pamietam, jak kolega swiezo po wzieciu kredytu sie stresowal, bo jechalismy w delegacje do Londynu, tuz po ktoryms z zamachow a w OWU wyczytal, ze jak go samochod potraci to zona dostanie ubezpieczenie, ale jak ktos bombe podlozy w metrze - ze atak terrorystyczny to juz nie...

* OWU - ogolne warunki ubezpieczenia


jak pytałem w pzu, to max. kwota ubezpieczenia to 5000 zł, a składa roczna to 10% wartości ubezpieczenia.

Dokładnie. Ktoś tworzący OWE (ogólne warunki ubezpieczeń) w PZU nie miał pojęcia, że ludzie mają rowery po 7, 12, 18, 25 tysięcy zł i chcieliby je ubezpieczyć. Ech...

To jeszcze zależy, co jest w ogólnych warunkach umów ubezpieczenia.
Jeśli nie ma czegoś w umowie, a jest w OWU, to te zapisy obowiązują również strony umowy.
W OWU PZU jest zapis (cytuję z pamięci):

osoba trzecia - każda osoba, która nie jest stroną umowy ubezpieczenia.

Żaden z właścicieli lokali nie jest stroną umowy ubezpieczenia NW, jest nią wspólnota mieszkaniowa. Zatem właściciel lokalu jest osobą trzecią.

Pare lat byłem agentem ubezpieczeniowym. Jeśli chodzi o domy to zauwazyłem że firmy bez problemu wypłacają niskie kwoty ,natomiast przy duzych zaczynają się schody.
Miałem pewne doświadczenie przy samochodach (będąc agentem byłem jednocześnie pracownikiem f-y blacharsko lakierniczej) i tu sie napatrzyłem jak f-y typu polonia (unika),warta (ze swoimi genialnymi wyłączeniami) i małe firemki typu agropolisa itp blokuja wypłaty przez np 2 lata.
A jakie wyciągnąłem wnioski? WSZYSTKO z nimi na piśmie ,UWAŻNIE przeczytac OWU(ogólne warunki ubezpieczenia) ,w razie wątpliwości pytać,pytać i jeszcze raz pytac - od tego jest agent. Aha i nie bac sie postraszyć sądem powołując sie na osławiony (w tej branży) kodeks cywilny. A wszelkie pisma (w razie kłopotów) wysyłać do głównych oddziałów ubezpieczyciela ,a kopię do swojego oddziału (coby wiedzieli ,że nie przelewki). Do takich klientów starają sie podchodzić poważniej i uważniej.

zgadza się, ale spójrz na ogólne warunki ubezpieczenia - masz za darmo, ale ile wyłączeń. Jak zapytałam w jakim przypadku dostanę cała sumę ubezpieczenia to Pani mi powiedziała TYLKO nieszczęśliwy wypadek (i też jest dużo ograniczeń).

W Millenium może jest dużo, ale ja za ogólna sume ubezpieczenia 260.000 zł płacę za m-sc około 100 zł - myślę, że przyzwoicie.

Coraz więcej firm ubezpieczeniowych posiada oferty ubezpieczenia domu w budowie. Zawsze przy zawieraniu ubezpieczenia należy zapoznać się z tzw. Ogólnymi Warunkami które dostajemy do podpisania. Tam dla naz ubezpieczejących się ważne są dwie sprawy - co trzeba spełnić aby być objętym ochroną ubezpieczeniową oraz wyłączenia czyli kiedy nie możemy ubiegać się o odszkodowanie. Trzeba to poprostu przeczytać a nie żalić się potem, że niedostałem ubezpieczenia bo ?????
Ja miałem takie ubezpieczenie i wystarczyło,że teren był ogrodzony i oświetlony w nocy. Ale podczas prac wykończeniowych w domu już ktoś mieszkał.

Cześć !
W zakresie ubezpieczeń należy dokładnie przeczytać Ogólne Warunki. Jest to dokument określający obowiązki Ubezpieczyciela i Ubezpieczającego. Zwróć uwagę na postępowanie w razie szkody. Termin i sposób wypłaty odszkodowania. No i jeszcze bardzo ważna sprawa czy w przypadku wystąpienia szkody nie jesteś zobowiązany do dopłaty dodatkowej kwoty, aby Ubzpeiczyciel wypłacił Tobie odszkodowanie.
Dokument OW powinieneś dostać do przeczytania. Nie podpisuj go zanim nie będziesz pewien Swego. Czasami lepiej dopłacić parę zł i mieć spokój, niż ubezpieczyć się w nieznanej FIRMIE która daje 0.5% mniejszą stawkę.
Pozdrawiam

Wziąłem sobie wczoraj z Hesti warunki ubezpieczenia domu w budowie. Jest tam coś takiego jak mienie ruchome - czyli można by po to podciągnąć betoniarkę. Z tym, że musiałaby się ona znajdować w środku domu. Bo: dom musi mieć dwa zamki lub jeden z atestem, wszystkie okna muszą być prawidłowo zamontowane (??). Drzwi muszą być pełne albo takie, które nie umożliwiają przez wybicie szybki otworzenie zamka. Jeśli jest garaż w bryle to drzwi i zamki muszą spełniać takie warunki jak drzwi wejściowe. Przy mieniu ruchomym zwracają do 10% od wartości ubezp. przy stałym chyba do 50%.
Agent też jakoś dziwnie odradzał mi to ubezpieczenie, powołując się min. na drogą składkę około 12%. Mówił też o konieczności posiadania alarmu chociaż w ogólnych warunkach się o tym nie doczytałem.
Pozdr.

Cytat:
Chyba, że nie zależy Ci na czasie (wypłata po 3 miesiącach od zgłoszenia szkody) Zakładam, że przeczytałeś wcześniej ogólne warunki ubezpieczenia i nie znalazłeś tam niczego niepokojącego jeśli chodzi o termin wypłaty odszkodowania? :mrgreen:

Jeśli to z ich winy i to zakład ubezpieczeń nagiął przepisy, to zgłoś się do Rzecznika Ubezpieczonych.

Pytanie do prawników :-)
  Mam taką zagwozdkę z interpretacją zapisu wyłączenia odpowiedzialnosci w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, brzmi ono tak:

3. Zachowując wyłączenia zawarte w § 4 oraz § 20 ust. 1–2 OWU, z
odpowiedzialności PZM TU wyłączone są również szkody wyrządzone:
1) wskutek pogryzienia przez psy, które w momencie zdarzenia nie
posiadały aktualnych i obowiązujących szczepień przeciw wściekliźnie;
2) przez psy przebywające poza posesją lub mieszkaniem
Ubezpieczonego bez kagańca i bez smyczy.


To jest ubezpieczenie "OC w życiu prywatnym".

Wg mnie aby TU nie wypłaciło pieniędzy za szkodę spowodowaną przez psa pies musi być bez kagańca i bez smyczy, np. biega po jakimś polu blisko drogi w kagańcu ale bez smyczy wpadnie pod samochód i go uszkodzi to TU powinno wypłacić kasę, gdyby biegał bez kagańca i smyczy wtedy nie wypłaca. Drugi przykład - pies w parku na spacerze na smyczy, bez kagańca - wyrywa się gryzie jakąś osobę. Wg mnie TU powinno wypłacić kasę.
Chciałbym, żeby ktos uczony w tej materii potwierdził, że aby TU nie wypłaciło kasy muszą być spełnione łącznie dwa warunki. Rozmawiałem z pewną panią z TU i ta pani twierdzi, że pierwszy i drugi przypadek nie kwalifikuje się do wypłaty z OC. Po mojemu to ona nie ma racji. Co Wy na to?


  [QUOTE=kuba20;241795]Otrzymałem od PZU zawiadomienie o przyznanym mi świadczeniu z polisy posagowej w wysokości 200 zł ,z informacją
- suma ubezpieczenia 10 PLN
- taryfa 08,m-na składka 0,05 PLN
- okres ubezpieczenia 20 lat
- wskaźnik urealnienia za każdy rok trwania umowy (1989-100%,1990-124%,1991-82%,1992-32%,1993-86%,1994-109,8%,
1995-119,7%,1996-143,3%1997-127,4%1998-147,8%1999-162,6%2000-111,1%
,2001-121,1 2002-138% 2003-128,4% 2004-69,3% 2005-54,1% 2006-65% 2007-63,4% 2008-14,9% 2009-0 % = 1999,9% ).
polisa była zawarta 01.03.1989r. suma ubezpieczenia 100.000 zł , składka m-na 460 zł .Jest pieczątka ,że obowiązują ogólne warunki ubezpieczenia jednostkowego na życie ogłoszone w MP nr 48 z 1985r.poz.318 oraz dopisane jest że nominalna suma ubezpieczenia będzie urealniana corocznie.
Ponieważ nie zgadzam się z kwotą uposażenia chcę napisać odwołanie , ale nie mam pojęcia jak do tego zabrać się ,bo nie ma na polisie wskaźnika waloryzacji,żeby wyliczyć kwotę uposażenia.

Dot.: Skręt na zakręcie - czyli offtopowo o życiu (z falą i lokiem)
  Cytat:
Napisane przez fallen_apple (Wiadomość 18753384) Fajnie by było gdyby udało nam się zobaczyć Twoje prace. :ehem:

Melduję też, że zaczęłam myć buźkę żelem z wodą. Na razie jest to woda z kranu...przyznam się bez bicia, że z lenistwa i zapominalstawa nie używam przegotowej. Skóra po samym umyciu jest trochę ściągnięta ale jak poprawię tonikiem ziaji to jest dobrze.
Właśnie idę sobie zrobić peeling i nałożyć maseczkę. ;)
znaczy ze zel dziala, przegotowana woda moze zmniejszyc sciaganie ale niekoniecznie, tak trzymac :oklaski:
zrobie co bede w stanie zeby Wam cos zaprezentowac, jak mama nie znajdzie prac to nawyzej cos machne:benetton:

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Rybiorek- OWU to Ogólne Warunki Ubezpieczenia ;)
Wkuwam wszystkie: komunikacyjne, majatkowe, na życie...od wyboru do koloru :P
juz mi slabo :mdleje:zartuje ale trudno sie skupic co?

Cytat:
Napisane przez msk3 Rybiorek czekamy na Twe dzieła!!!

A ja Wam zaraz coś pokażę.Tylko nie patrzcie na braki(mam schowane do przyklejenia).
o rany, umowilyscie sie? to nie tak szybko, mama najpierw musi mi je przyslac, predzej moje albumy zobaczycie, a co? teraz sobie uzmyslowilam (no pisalam ze mi komputer pod czacha siada :D) ze ja moze nie taki podroznik jak pole bo poza Europe nie wyjechalam ale bylam we Francji, Monako, na Tenerifie, we Wloszech - na tyle mam zdjec udokumentowanych, wiec powstawiam Wam fotki do roznych albumow plus slubny, to bedziecie mialy, do wszystkich kto nie ma albumu SZYKOWAC ALBUMY :pala:


  Dnia Mon, 20 Jul 2009 23:53:39 +0200, "eg" <egetin@wp.pl> wklepał(-a):

>moze jakims kluczem bedzie haslo - zawarcie umowy poza siedziba
>ubezpieczyciela
>
>salon orange to nie oddzial firmy ubezpieczeniowej (bo pewnie taka jest
>strona tego ubezpieczenia), wiec pewnie mozna od niego odstapic w jakims
>czasie od zawarcia (ale nie znam tych przepisow, cos mi chodzi o 10 lub 30
>dniach dla umow ubezpieczeniowych)
>
>jesli cos merdam, to mnie poprawcie

Art. 812 § 4 Kodeksu cywilnego "Jeżeli umowa ubezpieczenia jest zawarta na okres
dłuższy niż sześć miesięcy ubezpieczający ma prawo odstąpienia od umowy
ubezpieczenia, w terminie 30 dni, a w przypadku gdy ubezpieczający jest
przedsiębiorcą w terminie 7 dni, od dnia zawarcia umowy. Odstąpienie od umowy
ubezpieczenia, nie zwalnia ubezpieczającego z obowiązku zapłacenia składki za
okres, w jakim zakład ubezpieczeń, udzielał ochrony ubezpieczeniowej."

I jeszcze:

Art. 830.
§ 1. Przy ubezpieczeniu osobowym ubezpieczający może wypowiedzieć umowę w
każdym czasie z zachowaniem terminu określonego w umowie lub ogólnych
warunkach ubezpieczenia, a w razie jego braku – ze skutkiem natychmiastowym
§ 2 W braku odmiennego zastrzeżenia umowę uważa się za wypowiedzianą przez
ubezpieczającego, jeżeli składka lub jej rata nie została zapłacona w terminie
określonym w umowie lub ogólnych warunkach ubezpieczenia mimo uprzedniego
wezwania do zapłaty w dodatkowym terminie określonym w ogólnych
warunkach ubezpieczenia; w wezwaniu powinny być podane do wiadomości
ubezpieczającego skutki niezapłacenia składki.
§ 3. Ubezpieczyciel może wypowiedzieć umowę ubezpieczenia na życie jedynie w
wypadkach wskazanych w ustawie.
§ 4. Przepisy § 3 oraz art. 812 § 8 stosuje się odpowiednio w razie zmiany
ogólnych
warunków ubezpieczenia na życie w czasie trwania stosunku umownego. Nie
uchybia to stosowaniu w takim przypadku przepisu art. 3841.

FUT: pl.biznes.banki

--
Sławomir Szyszło
FAQ pl.comp.bazy-danych http://www.dbf.pl/faq/© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom