Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna Bytom
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

ja mam na imię Ola, mieszkam w niewielkiej miejscowości koło Tarnowskich Gór, chodzę do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu i gram na fortepianie. Zaczęłam jeździć konno na obozie, w zeszłe wakacje. Moje umiejętności w tej dziedzinie są minimalne, ale to szczegół co jeszcze?... lubię oglądać filmy, czytać i rysować.
pozdrawiam wszystkich!!!

Cóż tu mówić-Gosia Andrzejewicz
Andrzejewicz ukończyła w Bytomiu szkołę średnią (IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego). Studiuje obecnie zarządzanie i marketing w Bielskiej Wyższej Szkole Biznesu i Informatyki im. J. Tyszkiewicza.

W 2005 roku brała udział w Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbył się w Kijowie gdzie wraz z zespołem Ivan i Delfin reprezentowała Polskę, a w 2006 roku wzięła udział w finale białoruskich preselekcji do tego konkursu, wykonała piosenkę Dangerous game.Gosia od najmłodszych lat otoczona była muzyką. Śpiewała już w szkole podstawowej występując podczas akademii oraz uczestnicząc w przeglądach w całej Polsce - wygrała ponad 30 konkursów, w tym wiele ogólnokrajowych. Dwukrotnie otrzymała nagrodę prezydenta Bytomia, za szczególne osiągnięcia artystyczne.

W szkole średniej śpiewała w zespole jazzowo-popowym założonym przez studentów Wydziału Jazzowego Akademii Muzycznej w Katowicach. Grupa zaistniała w lokalnej telewizji oraz dotarła do eliminacji "Debiutów" festiwalu w Opolu. Brak wzajemnego porozumienia między Gosią a kolegami sprawił, że odeszła z grupy, i sama zaczęła komponować muzykę.

Jedyny koncert Bachelorette w Polsce w ramach projektu Tylko nie Bytom" już w Piątek!

Czwarta edycja projektu "Tylko nie Bytom" ściągnęła do Polski Bachelorette z Nowej Zelandii. Koncert w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Bytomiu będzie ostatnim przed wakacyjną przerwą.

Czytaj dalej... MM Forum

11 listopada 2004 roku był datą szczególną dla Bytomia i czeskiego Vsetìna. Tego dnia bowiem miasta podpisały umowę partnerską. Z tej okazji władze obu gmin spotkały się dziś na rocznicowej uroczystości w Biurze Promocji Miasta.

Cieszę się, że możemy się spotkać i w ten szczególny sposób zaakcentować naszą współpracę. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, iż budowanie tych relacji poprzez realizację konkretnych inicjatyw to długi proces - mówił prezydent Piotr Koj. Na spotkanie przybyła delegacja władz Vsetìna: Starostka Vsetina - Květoslava OthovĂĄ i Wicestarosta Vsetina - LubomĂ­r Gajduąek.

W ramach spotkania odbyła się krótka prezentacja na temat Bytomia i Vsetìna, a następnie wernisaż wystawy fotograficznej Roberta Novosada „Vsetìn magiczny". Dalszą część obchodów uświetnił koncert kwartetu smyczkowego uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w składzie: Laura Bukowska (I skrzypce), Karolina Hańderek (II skrzypce), Oliwia Kędziora (altówka), Mateusz Mańka (wiolonczela).

Umowa partnerska z Vsetinem zakłada wspieranie kontaktów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców miast, w szczególności w zakresie oświaty, kultury, gospodarki, sportu, polityki społecznej, wymianę doświadczeń i wiedzy w obszarach zarządzania komunalnego. W ramach współpracy realizowane są liczne wspólne projekty z zakresu edukacji, kultury, sportu. Przedstawiciele obu miast biorą udział w wydarzeniach ważnych dla Bytomia i Vsetina.
UM Bytom

MDK "Batory" i chorzowskie Hospicjum zapraszają na koncert i aukcję obrazów

Miejski Dom Kultury „BATORY" oraz Hospicjum Chorzów ( Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej "HOSPICJUM" w Chorzowie) zapraszają na KONCERT CHARYTATYWNY oraz AUKCJĘ OBRAZÓW, które odbędą się 1 7 czerwca 2006 roku o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury "BATORY"w Chorzowie, ul. Stefana Batore o 6

Podczas koncertu wystąpią;
Katarzyna Bieniasz wiolonczela
Joanna Cogiel skrzypce
Irena Kalinowska-Grohs skrzypce
Adam Mokrus skrzypce
Anna Paras fortepian
Beata Warykiewicz-Siwy skrzypce


wstęp wolny

Podczas koncertu zostanie przeprowadzona kwesta oraz aukcja obrazów ufundowanych przez profesorów i studentów
ASP w Katowicach na rzecz °CHORZOWSKIEGO HOSPICJUM"

Współorganizatorzy:
Państwowa Ogolnokształcąca Szkoła Muzyczna w Bytomiu
Akademia Sztuk Pieknych
w Katowicach

źródło

Gosia Andrzejewicz ukończyła w Bytomiu szkołę średnią (IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego). Studiuje obecnie zarządzanie i marketing w Bielskiej Wyższej Szkole Biznesu i Informatyki im. J. Tyszkiewicza.

W 2005 roku brała udział w Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbył się w Kijowie gdzie wraz z zespołem Ivan i Delfin reprezentowała Polskę, a w 2006 roku wzięła udział w finale białoruskich preselekcji do tego konkursu, wykonała piosenkę Dangerous game. Gosia od najmłodszych lat otoczona była muzyką. Śpiewała już w szkole podstawowej występując podczas akademii oraz uczestnicząc w przeglądach w całej Polsce - wygrała ponad 30 konkursów, w tym wiele ogólnokrajowych. Dwukrotnie otrzymała nagrodę prezydenta Bytomia, za szczególne osiągnięcia artystyczne. W październiku 2006, w Sali Kongresowej podczas uroczystości wręczenia Złotych Dziobów Radia Wawa 2006, Gosia zdobyła Złoty Dziób w kategorii "Odkrycie Roku". W kwietniu 2007 Gosia otrzymała trzy nominacje do Eska Music Awards 2007 w kategoriach: Artystka Roku, Hit Roku Pop, Radiowy Debiut Roku. Miesiąc później podczas transmitowanej na żywo gali wręczenia nagród, statuetka za Radiowy Debiut Roku powędrowała w ręce Gosi. W czerwcu 2007 roku na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, podczas wręczenia Superjedynek - nagród muzycznych, przyznawanych w kilku kategoriach przez telewidzów, radiosłuchaczy i internautów Gosia Andrzejewicz, zdobyła aż dwie statuetki, pierwszą w kategorii Wokalistka roku, a drugą w kategorii Debiut roku.

W szkole średniej śpiewała w zespole jazzowo-popowym założonym przez studentów Wydziału Jazzowego Akademii Muzycznej w Katowicach. Grupa zaistniała w lokalnej telewizji oraz dotarła do eliminacji "Debiutów" festiwalu w Opolu. Brak wzajemnego porozumienia między Gosią a kolegami sprawił, że odeszła z grupy i sama zaczęła komponować muzykę. Ostatnio poddała się operacji usunięcia pieprzyka. We wrześniu został nakręcony teledysk do piosenki "Siła Marzeń"


A teraz pytanie: Co o niej sądzicie? Ja ją uwielbiam

Wojna o lwa zakończona. Śląskie media triumfują. Mimo to wielu ludzi zastanawia się, czemu sprawa jakiegoś tam pomnika została tak mocno rozdmuchana i nagłośniona, wszak istnieją o wiele ważniejsze sprawy w mieście takim jak Bytom.

Tłum, który zebrał się wczoraj na odsłonięciu pomnika, również mógł zwątpić w sens tej batalii. O 13 na rynku zgromadziły się całe rzecze: dzieci, ludzi starszych oraz młodzieży. Pewnej części zgromadzonej publiczności udało się zdobyć publikacje na temat Lwa. Niestety książek zabrakło, nie mniej każdy zainteresowany, będzie mógł zgłosić się po własny egzemplarz książki w przyszłym tygodniu w Biurze Promocji Miasta Bytomia.

Po przemowach - w tym Prezydenta miasta Pana Koja, który to czytał z kartki, zagrał zespół muzyczny: kwartet smyczkowy złożony z uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu.

I na tym skończył się wielki powrót rzeźby, o której było głośno niemal przez dwa lata. Ludzie troszkę niezdecydowani nie wiedzieli nawet czy to koniec uroczystości. Niektórzy robili sobie zdjęcia z lwem inni wrócili prosto do domu.

Tej uroczystości nie wyemituje większa liczba stacji telewizyjnych. A wydarzenie to można było wykorzystać na wiele sposobów, w tym i medialnych. Stanisław Trzaskowski, burmistrz Dobrego Miasta otwierając basen, wskoczył do niego w garniturze. Nasz miał do dyspozycji fontannę, ale pewnie wielu zadowoliłby widok Prezydenta Koja wskakującego i dosiadającego śpiącego lwa.

Boli również to, iż nie zastanowiono się nad formułą, która zadowoliłaby młodych ludzi. Tak by oni sami mogli zainteresować się własnym miastem i jego historią. Nuda i brak zainteresowania wyzierająca z twarzy wielu osób zebranych na Rynku, nie ujawniała jakiegoś bardziej skomplikowanego uczucia zaangażowania.

A przecież z tym nasze miasto ma największy problem. Liczni bytomianie nie są przywiązani do swojego miasta. Walka o lwa i jego powrót mógł stać się wspaniałym zalążkiem do odbudowywania tego przywiązania i tworzenia lokalnego patriotyzmu. Bo walka o pomnik lwa - jednego z wielu, tylko wówczas miała sens.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej zostały przyznane 18 najlepszym uczniom bytomskich szkół ponadgimnazjalnych za ich osiągnięcia w nauce. Każdy z nagrodzonych jest najlepszy w swojej szkole.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest raz w roku za całokształt wybitnych osiągnięć ucznia, dotyczących zarówno płaszczyzny naukowej, jak i jego zainteresowań. Kandydatów do stypendium zgłasza samorząd uczniowski zgodnie z wewnątrzszkolnymi uregulowaniami. Natomiast stypendia MEN przyznawane są zwycięzcom olimpiad międzynarodowych, laureatom i finalistom ogólnopolskich olimpiad lub konkursów na pracę naukową, oraz a także uczniom realizującym indywidualny tok nauki i uzyskującym najwyższe wyniki.

Na uroczystości obecni byli: Wiceminister Edukacji Krystyna Szumilas, Kurator Oświaty Stanisław Faber, Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk oraz Prezydent Bytomia Piotr Koj.

Osoby nagrodzone stypendiami:

1. Denis Foks – II Liceum Ogólnokształcące
2. Paweł Nowak – I Liceum Ogólnokształcące
3. Karol Ślęzok III – Liceum Ogólnokształcące
4. Kinga Stecuła – IV Liceum Ogólnokształcące
5. Magdalena Gorzkowska – V Liceum Ogólnokształcące
6. Karolina Karwacka – VI Liceum Ogólnokształcące
7. Agnieszka Kuligowska – VII Liceum Ogólnokształcące
8. Maja Kaczmarek – VIII Liceum Ogólnokształcące
9. Kamila Kochut – X Liceum Ogólnokształcące
10. Dagmara Kołodziej – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia
11. Monika Niedźwiecka – Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa
12. Mariusz Krafczyk – Technikum nr 1
13. Karol Wandoch – Technikum nr 2
14. Łukasz Kaczmarczyk – Technikum nr 3
15. Rafał Wanod – Technikum nr 4
16. Justyna Guzy – Technikum nr 5
17. Paweł Monieck – Technikum nr 6
18. Anna Joniec – VI Liceum Profilowane

UM Bytom

1. Czy masz swoją ksywkę albo pseudonim artystyczny?
Nie mam ksywki. Ani dobrze, ani źle - Kamil Guzy ja się zwę:)

2. Ile miałeś lat gdy zacząłeś/aś tańczyć?
10 lat

3. Na pewno ciężko pracowałeś/aś na swoje obecne umiejętności, czy kiedykolwiek pobierałeś/aś lekcje tańca lub trenowałeś/aś? Jeśli tak, to opowiedz o tym.
Od 9 lat uczęszczam do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu, po za tym brałem udział w licznych warsztatach t. współczesnego, t. klasycznego, funky, jazzu, flamenco w Heidelbergu, Essen (Niemcy). Brałem też udział w warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca(Bytom). Przez kilka miesięcy uczęszczałem do Szkoły Tańca Towarzyskiego gdzie uczyłem się t.latynoamerykańskich i standardowych.

4. Jeśli miałbyś/miałabyś określić swój styl tańca, jakbyś go nazwał/a?
Mój styl tańca zobaczycie, ocenicie:) hehehe, ale myślę, że raczej jestem typem tancerza współczesnego, ale kocham taniec i wszystkie nowe kierunki tańca mnie interesują.

5. Dlaczego akurat taniec? Co czujesz kiedy tańczysz? Co takiego wyjątkowego jest w tańcu?
Najcenniejsze jest w tańcu to, że może on jednocześnie angażować ciało, umyśl i dusze, nie jest to tylko puste wykonywanie ruchu.Wszystko jest głębokie i musi mieć sens. To emocje, które towarzysza mojemu tańcu napędzają Ciało. Poprzez taniec wyrażam siebie.

6. Czy taniec to Twoja jedyna pasja? Jakie inne talenty i hobby posiadasz?
Uwielbiam biegać…, ale zawsze zdarza mi się to rano, gdy biegnę na autobus do szkoły, lubię piłkę ręczną… trenuję zazwyczaj na spacerze z psem-, gdy rzucam mu piłkę;). Lubię śpiewać - pod prysznicem. A tak na serio to lubię to, co każdy: chodzić do kina, teatru (uwielbiam przedstawienia Śląskiego Teatru Tańca) spotykać się ze znajomymi, pływać i oczywiście wylegiwać się w saunie i jacuzzi.

7. Kto jest Twoim idolem, mistrzem, wzorem do naśladowania? Czy masz ulubionego tancerza/choreografa, którego taniec podziwiasz?
Jest nią Katarzyna Aleksander-Kmieć, to ona jest moim idolem. Uzmysłowiła mi jak wiele wysiłku i pracy trzeba włożyć w sam taniec, ale również jak wiele przyjemności można z niego czerpać. Za co jestem i będę jej dozgonnie wdzięczny!

8. Czy ktoś z Twoich bliskich/rodziny również tańczy zawodowo/profesjonalnie?
Z rodzinki nie!!!! Bogu dzięki..., tylko znajomi i przyjaciele.

9. Czy masz na swoim koncie jakieś profesjonalne występy? Role w musicalach, pracę w teatrze, występy w teledyskach? Pochwal się:)
Myślę, że do moich sukcesów mogę zaliczyć:
- II Miejsce w XV Ogólnopolskim konkursie tańca w Gdańsku(w kategorii tańca współczesnego);
- Otrzymanie rocznego stypendiumJ w VI Ogólnopolskim Konkursie Baletowym
„Najlepszy absolwent Szkół Baletowych w Polsce” Złote Pointy – Szczecin;
- Współpraca z Gliwickim teatrem muzycznym w przedstawieniu „Chodnik 05”
- No i jeszcze myślę, że praktyki sceniczne w Operze Śląskiej.

10. Jakie oczekiwania/nadzieje wiążesz ze swoim udziałem w programie YCD? Na pewno chcesz wygrać….:) Ale jakich jeszcze rezultatów oczekujesz po występie w tym programie?
Cieszę się, że będę mógł współpracować z wieloma nowymi choreografami, będzie to dla mnie wspaniałe przeżycie i niesamowite doświadczenie. Mam zamiar w przyszłości założyć własną szkołę tańca i mam nadzieje ze ten program pozwoli mi, choć trochę z realizować swoje marzenie

11. Gdzie chciałbyś być za 10 lat i co chciałbyś robić?
Za 10 lat chciałbym być w takim miejscu, o którym na razie nawet nie śmie marzyć. Tańczyć, realizować siebie - uczyć i przekazywać innym radość, która płynie z tańca.

12. Jakie jest Twoje niezapomniane wydarzenie, największe przeżycie związane z tańcem?
Nigdy nie zapomnę koncertu szkolnego, na którym tańczyłem tańce góralskie. Pękły mi w tedy spodnie –wszyscy płakali ze śmiechu nawet ja, ale zatańczyłem do końca J. Schodząc za kulisy usłyszałem „Guzy!!! Twoje pośladki zna już cała baletowa!!!” hehehe To były czasy:) A tak na poważnie, to najbardziej niezapomnianym przeżyciem było zatańczenie dla mojej Mamy. Było to dla mnie bardzo ważne i cieszę się z tego, że taniec pozwolił mi na pokazanie wszystkich emocji, które jak dotąd trzymałem w sobie po utracie najważniejszej osoby w moim życiu.

13. Twoje motto życiowe
„ Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.”

14. Trzy życzenia do złotej rybki
- Spotkać się kiedyś z moją mamą- porozmawiać z nią, przytulić, móc powiedzieć kocham...
- Zdać najlepiej jak tylko mogę dyplom
- Dostać się do dobrego teatru

15. Jakiej muzyki słuchasz i do jakiej muzyki uwielbiasz tańczyć?
Słucham wszystkiego, co wpadnie mi do ucha.

Jak wam się podoba? mi osobiście pasuje i fajnie, ze jest w 16. Fajnie tańczy i ogólnie spoko:)© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom