Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

Uczę się w Krośnie. W IV klasie szkoły podstawowej zaczęłam uczęszczać do PSM (Państwowa Szkoła Muzyczna ) - 2 razy w tygodniu. Od gimnazjum chodzę do OSM ( Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna ) I teraz jestem w IV OSM II. st ( czyli 1 liceum) = 7 lat nauki.
Haydn prawda... Trudny utwór. Aczkolwiek do przejścia ;]
Program zróżnicowany - rzeczywiście

A Ty co teraz grasz? ;]

;

Edyta Krzemień – ur. 24 października 1985r. w Bukownie. Polska aktorka teatralno – musicalowa, wokalistka (sopran e - f3, flażolet - f3 - c4). Z zamiłowania tańczy Flamenco.

Szkoły:
- Zespół Szkół Nr 1 Szkoła Podstawowa Nr 1 im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Bukownie (Bukowno)
- Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek (Kraków)
- Państwowa Szkoła Muzyczna II st w Krakowie (Kraków)
- Uniwersytet Jagielloński - Kierunek Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna (Kraków)
- Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina - Kierunek Wokalistyka (Warszawa)

Hm, witam
Jestem tu nowa i obawiam się, że nie znam żadnej z osób obecnie tu pisujących. Mam jednak nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona i że dobrze będzie się nam razem postowało ;>
Chyba wypadałoby się przedstawic... Mam 14 lat (tylko błagam - nie oceniajcie mnie przez pryzmat wieku), mieszkam w Katowicach. Obecnie chodzę do I klasy gimnazjum Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Dużo osób w moim otoczeniu skupia się tylko i wyłącznie na muzyce, ja jednak chcę rozwijac swe zainteresowania, żeby nie wylądowac kiedyś w orkiestrze straży pożarnej w jakiejś Koziej Wólce xD Interesuję się muzyką, grafiką komputerową, kodowaniem (css, html i odrobinę php), malowaniem (tempery ;3), książkami, audycjami muzycznymi itp. Uwielbiam muzykę Jamiego Culluma, Michaela Buble i Astora Piazzolli.
To chyba ogólnie tyle

Ja chodzę do szkoły Ogólnokształcącej Skoły Muzycznej I i II st. , a moj plan wygląda tak:

Poniedzialek: (8:15-13:45)
1.Geografia
2.Literatura muzyki
3.Matematyka
4.Język angielski
5.K/S(ksztalcenie słuchu)
6.w-f

Wtorek: (8:15-13:45)
1.Historia
2.Matematyka
3.Fizyka
4.Religia
5.J.polski
6.J.polski

14:45 - ok.15:45 - lekcja wiolonczeli

Środa: (8:15-14:40)
1.WOS
2.Literatura muzyki
3.Chemia
4.Biologia
5.Chór
6.Matematyka
7.w-f(w tym czasie mam fotepian obowiązkowy)

zaraz potem - ok.16:00 - orkiestra

Czwartek: (8:15-14:40)
1.Geografia
2.J.polski
3.Chemia
4.J.angielski
5.Historia
6.K/S
7.Godzina wychowawcza

w tym sem. ok.16:00 -duet

Piątek:(8:15-13:45)
1.Biologia
2.J.angielski
3.Matematyka
4.J.polski
5.w-f
6.plastyka

14:45 - ok.15:45 - lekcja wiolonczeli

Witajcie.....
Ja nazywam sie Agata .... Mam 15 lat ...Ucze sie grac na fortepianie w klasie III Ogolnoksztalcacej Szkoly Muzycznej I i II st. im. K.Lipinskiego w Lublinie...Interesuje sie ogolnie muzyka muzyka i jeszcze raz muzyka ...:)
Pozdrawiam .....

Wspólnym wysiłkiem uczniów, absolwentów i pedagogów Wydziału Wokalnego Szkoły Muzycznej II stopnia w Poznaniu wystawiamy co jakiś czas skróconą wersję "Wesela Figara" Mozarta w polskim przekładzie St. Barańczaka. Pomyślałem, że może Was to zainteresować, bo w końcu larpy mają dużo wspólnego z teatrem. Gwarantujemy 1,5h świetnej muzyki, dobrej zabawy, a być może inspiracji do przyszłych larpów. ;)

Tu są zdjęcia z poprzedniego wykonania:
http://picasaweb.google.c...709848711942754

TERMINY I MIEJSCA NASTĘPNYCH WYKONAŃ:
25.05.2010 Szkoła Chóralna im. Jerzego Kurczewskiego. Ul. Hipolita Cegielskiego 1. Godz. 11:30
11.06.2010 Wielkopolskie Centrum Onkologii. Ul. Garbary 15. Godz. 19:00
16.06.2010 Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej. Ul. Gołębia 8. Godz. 18:00
Termin 11.06 to raczej występ dla pacjentów WCO.

Witam,
Nazywam się Radek Kuliberda, pochodzę z dzielnicy miasta Łask - Kolumny, położonej od niego o 5 km..Mam 17 lat. Organami interesowałem się od dziecka. Obecnie jestem na II roku Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Lutomiersku. Lekcji organów udziela mi p. mgr Agnieszka Wrocławska. Instrument na którym od czasu do czasu grywam (rzadko, ponieważ szkoła pochłania większość mojego czasu) http://www.organy.art.pl/...p?instr_id=556. Najbardziej interesuje się muzyką okresu baroku oraz francuskiego romantyzmu. Nie znoszę scholek kościelnych...a najbardziej proboszcza z mojej parafii w Kolumnie, któremu już podziękowałem za współprace... Interesuje się ponad to wszelkiego rodzaju wirtualnymi "organami" i mam zamiar zainstalować coś takiego u siebie w domu, jako "instrument" do ćwiczenia ...wszystko w rękach Boga....
Pozdrawiam wszystkich,
Radek K.

Szczęść Boże!

Mam na imię Julian i jestem klerykiem IV roku seminarium diecezjalnego. Skończyłem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. w klasie wiolonczeli, a organistą jestem z zamiłowania oraz „z urzędu” w seminarium. Jestem także dyrygentem chóru i scholi seminaryjnej. Organy i liturgia (także ta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego) to moja pasja.

Serdecznie pozdrawiam!

witam wszystkich!
kilka dni temu dołączyłam do Waszego grona i dostałam "rozkaz" przedstawienia się
Nazywam się Ania, pochodzę z Lublina gdzie ukończyłam Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczna I i II st. w klasie fortepianu.
Obecnie jestem studentką muzykologii i muzyki kościelnej w Warszawie.
Moją pasją jest śpiew gregoriański
pozdrawiam

11 lat już bodajże gram. Chodzę do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st w Krośnie. A gram na Syriuszu Millenium.

9 lat , Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. kl. III gram od kl. I pdst. aktualnie Pigini 58/b , szkolny. 'karierę' kończę w tym roku. bo tak.

Ja skonczylam Ogolnoksztalcaca Szkole Muzyczna II st. (Liceum Muzyczne) na Sosnowej...chyba jestem jej jedyna absolwentka na tym forum


Ja skonczylam Ogolnoksztalcaca Szkole Muzyczna II st. (Liceum Muzyczne) na Sosnowej...chyba jestem jej jedyna absolwentka na tym forum
podziwiam!!!

ja tak jak Asiax 6 lat ogólnokształcącej szkoły muzycznej I st. na głównych skrzypcach i dodatkowym fortepianie Teraz jeszcze na gitarze się uczę

NOWY SĄCZ. Plany rozbudowy „Chopina"

Obchodząca w br. jubileusz 60-lecia Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina ma gotowe projekty rozbudowy. Dołożenie nowego skrzydła i urządzenie parkingu z prawdziwego zdarzenia jest konieczne, by poprawić warunki pracy zarówno 108 pedagogów jak i ok. 700 uczniów (tylu zdobywa wiedzę i umiejętności w Nowym Sączu i filach w Krynicy-Zdroju oraz Szalowej).
Niezbędną dokumentację przygotowało biuro architekta Pawła Dygonia, który jest autorem wielu wspaniałych budowli i… świetnym muzykiem (o czym nie wszyscy wiedzą). Jak nas informuje dyrektor Józef Witold Buszek, zakłada się dobudowanie skrzydła i przeniesienie głównego wejścia, co poprawi bezpieczeństwo uczniów, wchodzących dotąd do budynku z ruchliwej ul. Nawojowskiej. Parking ma być zlokalizowany od strony południowej ściany. Na ten cel trzeba będzie wykupić sąsiednią działkę. Planuje się m.in. urządzenie sali kameralnej do przesłuchań i koncertów, pomieszczeń do zbiorowych zajęć teoretycznych, do nauki gry na organach i perkusji, do ćwiczeń z rytmiki, a także utworzenie internatu dla 30 osób (na razie mieści się w siedzibie TPD przy ul. Św. Kunegundy).
- Kiedy przenosiliśmy się do tego gmachu w Zawadzie, po kilku przeprowadzkach, wydawało się, że tu będziemy mieli świetne warunki – mówi dyrektor Józef Witold Buszek. – Ale tak było niegdyś. Dzisiaj cieszymy się, że mamy wiele dzieci i młodzieży, którzy kochają muzykę, ale martwimy tym, że brakuje nam dziewięciu sal do właściwego funkcjonowania. Dlatego też zajęcia odbywają się nawet w soboty.
Koszty budowy są wysokie – 10 mln zł. Początkowo szukano oparcia w unijnych funduszach, ale okazało się to niemożliwe. Dlatego trzeba liczyć na budżet państwa, bo w końcu szkoła jest jak najbardziej państwowa. Jeżeli się uda znaleźć taką kwotę, może za kilka lat marzenia wychowanków i pedagogów „Chopina” się spełnią. Miejmy nadzieję, że stanie się to przed kolejnym wielkim jubileuszem 70-lecia. Zwłaszcza, że po rozbudowie można by spróbować połączyć szkołę muzyczną z powszechną, ogólnokształcąca (jak to jest w wielu miastach w Polsce), co byłoby wielkim udogodnieniem dla uczniów, którzy muszą godzić obowiązki w dwóch często oddalonych od siebie placówkach.

Trudno już wyobrazić sobie okres walentynkowy bez przedstawienia na „Solnej”. Trzeci z kolei, tegoroczny spektakl multimedialny nosił tytuł „Tak będzie jak chcesz, czyli miłość wg Jonasza Kofty”, a wystąpili w nim – tak jak w latach poprzednich – pedagodzy oraz uczniowie Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. Wszystkie zebrane środki natomiast przeznaczone zostaną na spełnienie Marzenia 15 – letniego Sebastiana, który bardzo chciałby mieć domową siłownię.
Punktualnie w południe odbyło się pierwsze przedstawienie, na które tłumnie przybyli uczniowie poznańskich gimnazjów i liceów. O godzinie 17.00 sala ponownie wypełniła się po brzegi, tym razem jednak oprócz uczniów na widowni znaleźli się też i starsi, nauczyciele, rodzice, a także wolontariusze. W odpowiedni nastrój publiczność wprowadziła nasza wspaniała pani prezes, Ewa Stolarska, która aż dwukrotnie zaszczyciła nas swoją obecnością, by krótko (!) opowiedzieć o misji i głównych celach Fundacji.
Gdy na scenie obok orkiestry pojawili się wykonawcy dane nam było zobaczyć kawał dobrego widowiska, momentami smutnego, momentami radosnego i zabawnego, ze wszystkimi emocjami, jakie niesie ze sobą to wielkie uczucie, jakim jest Miłość. Ogrom pracy włożonej w przygotowanie tego przedstawienia zaowocował nie tylko świetnym efektem artystycznym, ale przede wszystkim sprawił, że spełnienie tego największego pragnienia naszego Marzyciela nie jest już czymś tak odległym – udało nam się zgromadzić ponad 3000 złotych! Może już niedługo tytułowe słowa „Tak będzie jak chcesz” skierujemy właśnie do niego?
Godne podziwu zaangażowanie i oddanie wszystkich uczestników podkreślił dodatkowo napis „Dla Sebastiana” w otoczeniu kilku walentynkowych serduszek, który pojawił się na ekranie na zakończenie spektaklu. Wzruszeni tym pięknym gestem byli chyba wszyscy zgromadzeni na sali.
Jako wolontariusze Fundacji, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do realizacji tego przedsięwzięcia, a dzieląc się swoim czasem i talentem wzięli udział w magicznym procesie Spełniania Marzeń. Dziękujemy:
Dyrekcji, pedagogom oraz wszystkim wykonawcom – uczniom Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st.,

Reżyserowi, a jednocześnie autorce scenariusza, Annie Szymczak oraz Annie M. Szymańskiej, asystentowi reżysera wraz ze Studio – Teatrem Castingowym „mplusm”,

Autorkom scenografii – Annie Szymczak, Annie M. Szymańskiej, Alicji Prus, Annie Licewicz, Agacie Adaszyńskiej

oraz wszystkim osobom pomocnym w realizacji wymienionym w programie.

Spektakl powstał dzięki:
POSM II st. Im. Mieczysława Karłowicza
Fundacji Rozwoju Kultury i Sportu FORTUS
Firmie GIGANT SOUND
Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu
Relację z koncertu walentynkowego przygotowała Barbara Cegieła© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom