Ogród zologiczny wrocław.pl
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

Wrocławskie ZOO zaprasza dzieci do przesyłania propozycji imienia dla naszej małej samiczki hipopotama. Imię może być dowolne, ale warto wiedzieć, że babcia malutkiej miała na imię SAMBA, a mama RUMBA. Na propozycje czekamy do końca sierpnia br. Na zwycięzcę czeka nagroda niespodzianka.

Ogłoszenie wyników odbędzie się w imieniny hipopotamicy, tj. 7 września o godz. 15.00 przed jej wybiegiem przy budynku Słoniarni.

Propozycje imion, wraz z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz numerem kontaktowym prosimy przesyłać drogą pocztową na adres:
Miejski Ogród Zoologiczny we Wrocławiu
ul. Wróblewskiego 1-5
51-618 Wrocław

z dopiskiem "Konkurs na imię dla hipopotamicy" lub drogą elektroniczną: m.bielec@zoo.wroc.pl, a.mielnikiewicz@zoo.wroc.pl.

Szczegóły: http://www.zoo.wroclaw.plchodzi o potrąconego wróbla. Ma zwichnięte (lub złamane) prawe skrzydło. PILNIE proszę o pomoc!!!

Mam nadzieję,że na to wpadłeś, bo dopiero teraz przeczytałem Twoj post, przejrzyj strony 38-40 niniejszego tematu. Znajdziesz tam wskazówki na temat żywienia, stosując mieszankę serowo jajeczną i nie zapominając o pojeniu ,wróbla z powodzeniem utrzymasz przy życiu, nawet gdyby okazało się, że nie jest on wróblem. Co do ewentualnego złamania lub innego urazu to nie pozostaje Ci nic innego jak udać się do Zoo i to jak najszybciej , tu adres :
Miejski Ogród Zoologiczny we Wrocławiu
Adres: ul. Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław
Tel.: 071 348 30 24
e-mail: lutra@zoo.wroc.pl
Nie wykluczone,ze pozwolą Ci go tam zostawić, gdyby się sprzeciwiali to daj znać na forum, pozwoli to uaktualnić listę ptasich azyli.

Dnia Wed, 14 Jun 2006 09:01:44 +0200, osobnik Cyprian naskrobał co
następuje:
[color=blue]
> Witam!
>
> Będzie jutro ogród zoologiczny czynny?
> Mam na myśli Boże Ciało.[/color]

[url]http://www.zoo.wroclaw.pl/informacje/zwiedzanie.html[/url]
wygląda że tak ;)

--
Pozdrawiam
Danny
[url]http://www.openoffice.pl[/url] - darmowy odpowiednik pakietu MS Office
[url]http://www.mozillapl.org[/url] - narzędzia internetowe "nie tylko dla orłów"

Cyprian wrote in news:e6occr$3be$1@nemesis.news.tpi.pl:
[color=blue]
> Będzie jutro ogród zoologiczny czynny?
> Mam na myśli Boże Ciało.[/color]

Jak ktos wspomnial - zoo jest czynne nawet w niedziele i swieta. Mozna
powiedziec, ze przede wszystkim w niedziele i swieta :)

A ogrod japonski _chyba_ tez bedzie czynny.

--
Pozdrawiam,
Karol Papała
[url]http://www.Wrocek.pl[/url] - Twoje miejsce we Wrocławiu

Dot.: Co jest mojemu kanarkowi?
  Szukaj namiarow na dr Kruszewicza-to specjalista od ptakow lub dr Piaseckiego-ale to Wroclaw;)

Ja tylko znalazlam cos takiego
lek. wet Andrzej Kruszewicz
Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie,
ul. Ratuszowa 1/3,
03-461 Warszawa.
e-mail: akruszew@zoowarszawa.pol. pl

A ja zacznę może od tego, że we Wrocławiu znajduje się 90 mostów i 27 kladek. Pod względem ilosci mostów nasze miasto zajmuje czwarte miejsce w Europie po Wenecji, Sankt Petersburgu i Amsterdamie. Przez Wrocław przepływa 5 rzek: Odra, Widawa, Bystrzyca i Ślęza.
Natomiast jeżeli chodzi o miejsca, które warto zobaczyć będąc we Wrocławiu, hmm trochę tego mamy tutaj ale z takich bardziej znanych i godnych obejrzenia miejsc polecam
- RYNEK, (ponoć bardzo łądny, Ratusz, kamieniczki, przylegające uliczki, Miejskie Jatki -średniowieczna uliczka obudowana drewnianymi kramami z miesem. Założona przez Piastów w XIII w. częściowo przebudowana.
-Plac Solny ( na którym można spotkać wrocławskich motocyklistów )
-Rotunda w której znajduje sie Panorama Racławicka.
-Ogród Botaniczny
-Ogród Zoologiczny
-Ogród japoński znajdujący się w pobliżu PERGOLI a na PERGOLI jest fontanna, która funkcjonuje od wiosny do jesieni. Odbywają sie tam (godne polecenia zwłaszcza w godzinach wieczornych) pokazy z użyciem wody, świateł i muzyki. Pokazy odbywaja się co pół godziny.
-Hala stulecia i iglica obok
-Można postac w korkach próbując dotrzeć od jednego miejsca do drugiego
-Mamy bardzo ładne galerie handlowe gdzie można zostawić trochę kaski, iśc do kina i coś zjeść.
Nie będę wymieniała tutaj wszystkich kościołów, muzeów, pomników itp. bo jest tego trochę jak to bywa w dużych miastach. Zainteresowani i tak zapewne zakupią jakiś przewodnik... Ja ograniczyłam się do minimum. A i tak tego co wymieniłam, nie da się zobaczyć w ciągu jednego dnia. Tak więc jeśli ktoś lubi duże miasta, zatłoczone ulice i wszędzie pełno ludzi zapraszam do WROCKA Osobiście chętnie uciekam z tego dużego miasta do miejsc mniej zatłoczonych, ja mam to miasto i wszystko co z nim związane na codzień od urodzenia, ale jeśli, ktoś nie był, zapraszam naprawde jest co poogladać. Ogród zoologiczny jest bardzo ładny a z ciekawostek, tak aby zachęcić do zwiedzenia powiem, że np. Tygrysy maja teraz fantastycznie zrobiony wybieg i od zwiedzających osób dzieli je tylko szyba. Olbrzymie koty przechadzają sie więc tuż obok...
Acha no i mamy tu we Wrocku fantastyczna ekipę forumową

Podaję nie tylko adres, który był już podany we wcześniejszym poście i zaproszeniu:
Instytut, a dokładniej: Katedra Genetyki Ogólnej i Hodowli Zwierząt mieści się przy ul. Kożuchowskiej 7 na Biskupinie. Dla nie znających zbyt dobrze Wrocławia podaję, że najpierw kierujecie się na pl. Grunwaldzki, skąd należy orientować się na Halę Stulecia, Iglicę i Ogród Zoologiczny.

Najpierw informacja dla zmotoryzowanych.
Jadąc od placu Grunwaldzkiego ul. Curie-Skłodowskiej (mam nadzieję, że już jest przejezdna, bo plac przebudowują), po przejechaniu Mostu Zwierzynieckiego już jesteście na ul. Wróblewskiego (nigdzie nie skręcając). Dalej jadąc prosto ul. Wróblewskiego, której naturalnym przedłużeniem jest ul. Olszewskiego, wzmagacie czujność po minięciu prawą burtą ZOO (interesuje nas teraz właśnie prawa strona), ponieważ oprócz nieco większej ul. Wittiga, kolejne są niewielkie, więc proszę się nie rozpędzać, żeby nie przejechać tej, w którą w prawo należy skręcić, czyli Chełmońskiego. To trzecia w prawo, po minięciu Zoo (mamy kolejno: Wittiga, Pugeta, Chełmońskiego). Jesteśmy już blisko. Ul. Chełmońskiego, która biegnie łukiem w lewo, zaprowadzi Was do pierwszego skrzyżowania z interesującą nas Kożuchowską. To bardzo krótka uliczka. Na niektórych, starszych mapach może mieć kształt litery „L”. Teraz jednak ma kształt „T”. Od Chełmońskiego biegnie kawałek prosto, kończąc się wałem, który oddziela ją od Odry, i rozdziela się w lewo i prawo. Trzeba skręcić w lewo. Ta króciutka część Kożuchowskiej jest zamknięta bramą wjazdową Instytutu, który jest kameralnym budynkiem, mieszczącym się w zaadoptowanej dużej poniemieckiej willi. Link do mapy: http://www.emapy.com/wroclaw/


Gdyby ktoś jechał tramwajem:
Znowu orientujemy się na bramę główną ZOO, naprzeciwko której jest przystanek. I teraz liczymy do trzech, bo na trzecim przystanku trzeba wysiąść. Proszę przejść na drugą stronę ulicy i trochę się cofnąć, żeby dojść do ul. Siemiradzkiego. Tą uliczką należy iść do końca, czyli do skrzyżowania z Chełmońskiego, skręcić w Chełmońskiego w lewo i za kilka kroków jest skrzyżowanie w prawo z Kożuchowską. Reszta – jak wyżej.
Spacerkiem od przystanku to tylko kilka minut.


V WYSTAWA AKWARYSTYCZNA WTA
Hala Ludowa, 14-16 wrzesień 2007
Zoo-Botanica

Sponsorzy Wystawy

Dla wrocławskich akwarystów Targi Zoo-Botanica to prawdziwe święto. Podczas tej trzydniowej imprezy zaprezentujemy ciekawe ryby i bezkręgowce. Pokażemy jak może wyglądać domowe akwarium. Mamy nadzieję, że rady, których udzielimy Gościom odwiedzającym naszą wystawę uchronią ich przed wieloma błędami, a zasiane ziarenko wykiełkuje w prawdziwą pasję i zainteresowanie tym pięknym hobby.

To już piąta wystawa, którą organizujemy. W tym roku by jeszcze bardziej zachęcić do zakładania akwariów przygotowaliśmy wiele atrakcji. W sobotę (15 września) w kuluarach Hali Ludowej, będzie można posłuchać ciekawych wykładów między innymi poświęconych rybom z Jeziora Tanganika, zbrojnikom, akwarystyce morskiej, chorobom ryb oraz terrarystyce.

Plan sesji referatowej

W sobotę i niedzielę Członkowie WTA poprowadzą pokaz zakładania akwarium, który w roku ubiegłym cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. Ogromną atrakcją będzie wystawa fotograficzna Adama Adamskiego pt. "Pod powierzchnią", prezentująca bajeczny, podwodny świat akwarium i naszych wód. To jednak nie koniec fotograficznych ciekawostek. W sobotę zwiedzający będą mogli wziąć udział w warsztatach fotograficznych, które poprowadzą dr Adam Adamski i Artur Białosiewicz.

Jak co roku przygotowujemy atrakcje dla najmłodszych zwiedzających. Tym razem jesteśmy współorganizatorem konkursu plastycznego dla dzieci z wrocławskich szkół podstawowych.

Akwarystyczne apetyty zwiedzających zaspokoi ponad 40 akwariów, które przygotują dla Państwa Członkowie WTA oraz firmy sponsorujące wystawę. Gościem specjalnym, który uświetni piątą edycję naszej wystawy będzie Miejski Ogród Zoologiczny. W naszych akwariach pokażemy Państu... ale to już na wystawie -:)

Zapraszamy wszystkich miłośników przyrody do odwiedzenia V Wystawy Akwarystycznej WTA. Życzymy wielu wspaniałych wrażeń i inspiracji, które natchną do stworzenia w domu wymarzonego akwarium.źródło:
http://www.wta.org.pl/aktualnosci.html

Nie tylko nad niedźwiedziem sie tam znecano...Wrocławski Ogród Zoologiczny... W żadnym innym nie widziałem takiej liczby chorujących zwierząt, w żadnym innym chorujące zwierzęta nie leżały w terrariach dostępnych dla zwiedzających. W żadnym innym nie widziałem martwych węży, jaszczurek i żółwi rozkładających się na oczach gości, a jak wiadomo ten proces zabiera trochę czasu. W żadnym ogrodzie zoologicznym nie zauważyłem takiej ignorancji ze strony personelu na zwracane uwagi.


Wychudzone, z objawami MBD legwany zielone (Iguana iguana) karmione tylko sałatą, marchwią, fermentującymi jabłkami i groszkiem z puszki czy jaszczurki owadożerne stale karmione mącznikami uważanymi za najgorszy dla nich pokarm są tu normą.
Krokodyle wygrzewają się na zewnętrznych wybiegach w suchych basenach, bez dostępu do wody, a te w pawilonie, które już ją mają, nie mają z kolei możliwości całkowitego w niej zanurzenia. Dorosłe warany stepowe (Varanus exanthematicus) i Varanus salvator tak powykrzywiane lub chude, że niezdolne do samodzielnego polowania. Gekony z obrażeniami głowy, bez oczu, kończyn, ogonów, które najprawdopodobniej straciły w wyniku walk z innymi osobnikami z powodu niewłaściwego doboru osobników do jednego terrarium. Wychudzone pytony z niezrzuconymi kilkoma wylinkami. Żółwie lądowe karmione tylko i wyłącznie sałatą. Wilgotnolubne jaszczurki w całkowicie suchych terrariach. Żółwie promieniste (Asterochelys radiata) będące wrażliwym i bardzo podatnym na wszelkie choroby gatunkiem przebywają na wybiegu z żółwiami stepowymi (Agrionemys horsfieldi), które na tym samym wybiegu padały. Do tego powszechny smród, brud i stare odchody we wszystkich pomieszczeniach. Przykłady można by mnożyć."
Łukasz Jarczewski

http://www.terrarium.com.pl/zobacz/zoo-wroclaw-929.html

..lamer napisał(a):[color=blue]
> click pisał więc napisał:
>[color=green]
>> mozna historie pogodzic ze wspolczesnoscia
>> [url]http://www.zoo.poznan.pl/[/url][/color]
>
> Nie mam nic przeciwko temu aby powstało d o d a t k o w e zoo np. w
> formie safari. Im wieksze tym lepsze. Natomist jestem przeciwko temu
> aby likwidować aktualne.[/color]

poki co tylko ty mowisz o likwidacji:
[url]http://miniurl.pl/zoo_wro[/url]
dla nieklikajacych:
Po kontroli we Wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym

Wojewoda Krzysztof Grzelczyk przedstawił dziś na konferencji prasowej
wyniki kontroli przeprowadzonej przez wojewódzkiego konserwatora
przyrody Halinę Liberacką.
W wyniku kontroli stwierdzono niezgodność minimalnych warunków
przestrzennych dla hodowli i utrzymywania zwierząt.
Niewystarczające warunki do przetrzymywania w ogrodzie ma 29 gatunków
ssaków na 140 gatunków, 14 gatunków ptaków na 158 gatunków, 12
gatunków gadów na 72 gatunki i 16 gatunków ryb na 105 gatunków.

Wnioski i raport z kontroli zostaną przekazane do ministra środowiska,
a także do prezydenta Wrocławia, któremu podlega zoo.
Podczas konferencji wojewoda powiedział, że ogród zoologiczny z taką
ilością zwierząt jaka jest w nim obecnie nie może istnieć. Niezbędna
jest zmiana. Rozwiązaniem byłoby pozostawienie na terenie obecnego zoo
części zwierząt i rozbudowanie nowego zoo w formie znanej na świecie i
w Polsce jako park zoologiczny np. na obrzeżach miasta. Tak by
zwierzęta mogły żyć w godziwych warunkach.

ktos tu cos mowi o likwidacji?
--
c l i c k 'n' r i d e | *rekreacyjne DH*
[url]www.speed4fun.org/PlasticPotU[/url] |
|| |||| || |||| | |||||||
Instinct keeps me running (downhill)

Hesia <hesiula@interia.pl> wrote:[color=blue]
> U?ytkownik "tomi" <tomi@inc.invalid> napisa? w wiadomo?ci news:
>[color=green]
>> Tu nie ma cienia przesadyzmu - mamy zrobiony rynek i tyle ;P[/color]
>
> a tumski?[/color]

Sorki ale wole sie kopnac na wieze w Kolibie przynajmniej widok ladniejszy,
[color=blue]
> a hala ludowa i pergola ?[/color]

To sypiace sie cos? A i tak bym wolal zamecek v Bratislavie ;)
[color=blue]
> a wszelkie parki ?[/color]

Takich parkow to na peczki w kazdym szanujacym sie miescie...
[color=blue]
> a ogrod botaniczny ?[/color]

A bo to w innych miastach botanickych zahrad nie ma?
Powiem wiecej np. we Wroclawiu ten ogrod to nic specjalnego, tak
samo jak zoologiczny.
[color=blue]
> a ....?[/color]

O panoramie raclawickiej zapomnialas i Bielanach :P
[color=blue][color=green]
>> a takiej ulicy jak u nas Krakowska
>> czy dzielnicy jak Olbin rowniez nie spotkalem :P[/color]
>
> a ja przeciwnie ! ;-)
>[color=green]
>> Wydaje mi sie ze samochodow na slowacji jest jednak mniej - w Bratyslawie
>> rowniez.[/color]
>
> a byles tam samochodem ?[/color]

Nie, czlowiekiem - jak zawsze. A pojechalem tam raz rowerem i kilka razy pociagiem
a samochodem planuje pojechac juz za tydzien - ale to pewnie przetne ja z Lamaca na Nowy
Most pozniej w lewo na Kitsee (czy jakos tak) i heja na Sopron.
[color=blue]
> waskie uliczki, jednokierunkowe, korki nie z tej ziemi, jazda na zyletke i
> zero miejsc parkingowych.[/color]

Po pierwsze na tamtejszej starowce nie ma problemu z parkowaniem - bo nie mozna
tam wjechac samochodem, mam wrazenie ze nie widzialas tej czesci Bratki ;)
Po drugie infrastrukture drogowa maja o wiele bardziej rozwieta rowniez poki co wiec
spokojnie mozna omijac centrum i nie cisnac sie przez sam jego srodek tak jak tutaj.
Faktem jest ze sa ulice troche zapchane (Stary most, Sancova + obocznosci)
ale da sie jezdzic ;) Slowacy maja temperament i to mi sie podoba ;)
[color=blue]
> przez 3 lata notorycznie tam jezdzilam sluzbowo i wcale to nie jest raj na
> ziemi. takie samo bagno jak wszedzie w miescie.[/color]

Wlasnie, sluzbowo - ja pojechalem tam turystycznie kilka razy. Mialem czas
by objechac kazdy zakamarek i srednia mi wyszla na plus w stosunku do
naszego miasta.

--
T R A 2 8 0 V 4 S 5 R U 0 2 4 7© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom