Ogród Zoologiczny w Warszawie
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

Podwieczorek u Słonicy FryderykiOtóż :

W sobotę 10 września Ogród Zoologiczny wraz Z Lotem organizuje "Podwieczorek u Słonicy Fryderyki"

Od godziny 12:00 dzieci do lat 15 wchodzą do warszawskiego ZOO za darmo. Impreza jest zaplanowana w godzinach 13:00 - 16:00. Przy słoniarni ma być tego dnia wiele atrakcji - konkursy, nagrody, malowanie buziek, teatrzyk, szczudlarze, popisy połykaczy ognia i tańce z wężami.

Dzień dziecka w stolicy

28.5.Warszawa (PAP) - Z okazji Dnia Dziecka w sobotę (31 maja) i w niedzielę (1 czerwca) dzieci do lat 12 będą mogły bezpłatnie odwiedzić warszawski Ogród Zoologiczny. W tych dniach ZOO czynne będzie w godzinach od 9 do 19.

Również 1 czerwca od godz. 9 do 20 uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów na podstawie ważnej legitymacji szkolnej będą mogli bezpłatnie wjechać na taras widokowy na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki.

Pierwszego czerwca dzieci będą mogły bawić się na festynach organizowanych na Polach Mokotowskich, w Łazienkach Królewskich na festynie "Warszawa dzieciom" lub w Parku Agrykola, gdzie tradycyjnie odbędzie się Piknik Olimpijski. W kilkudziesięciu konkurencjach i rozgrywkach sportowych każde dziecko znajdzie dla siebie coś interesującego. Sportowcy, aktorzy, dziennikarze i politycy będą zachęcali wszystkich do aktywnego, sportowego stylu życia. (PAP)

sł/ mrk/ mw

Diabełku Mój małżonek pracuje w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie w dziale ptaków. Niestety nic nie słyszał o parku

Shibaa zdjęcia super. Co do ząbków to przecieramy myjką, ale Aga się buntuje i przymiezam sie do kupna szczoteczki, ale na razie bez pasty. Natomiast co do karmienia to kiedys czytałam, ze najlepiej przecierać buźkę po każdym karmieniu (co moim zdaniem troche trudne jest by nie obudzic śpiacego dziecka )

Nasz Agus dosłownie wariuje. Podnosi sie o co tylko się da. Jak idzie za rączki to dosłownie puszcza moje ręce tak jakby chciała sama. A ona nie umie. O rety jak tu jej wytłumaczyć, że gdy ją puszczę to upadnie A chodzic chce, tylko biedactwo za Olą nie nadąża

taa fotki zostały zrobione w niedzielę 17.09 podczas wizyty w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym - hiehi okaz natury wizytówka LS na żywo prezentuje się naprawdę imponująco kangury niestety uciekły w krzaki więc fociaka nie strzeliłem fajny pokaz dały też słoniątka

Nowa słoniarnia w zoo za 10 mln

02.12.2006

Żubry, lamy i bizony zostaną przeniesione ze swoich siedzib w inne miejsce, bo tak dużą powierzchnię zajmie nowa słoniarnia w łódzkim zoo. Pieniądze na jej budowę mają dać Urząd Miasta i Unia Europejska.

- Przygotowaliśmy kosztorys na sumę ok. 10 mln zł. To niewiele. Słoniarnia w Poznaniu kosztowała 34 mln zł, a w Warszawie 12 mln zł - mówi Ryszard Topola, dyrektor łódzkiego ogrodu zoologicznego.

Nowa siedziba pomieści 8 słoni. Będzie obszerna, bo według polskich norm na jednego zwierzaka powinno przypadać minimum 30 m kwadratowych. Na zewnątrz ssaki będą mogły zażyć kąpieli w basenie i pójść na kilkusetmetrowy spacer. Nowy wybieg będzie się ciągnął od centrum ogrodu, aż do jego południowych granic.

W starej słoniarni mieszkają obecnie dwie słonice - India i Magda. Warunków nie mają najlepszych - mało miejsca, odrapane ściany i niewielkie bajoro na wybiegu.

- Problemem był brak odpowiedniej wentylacji w budynku. Gdy słonice oddychały, na ścianach powstawała rosa, a później grzyb - mówi dyrektor Topola.(tas) - Express Ilustrowany

Dzisiaj Monika przywiozła do biura płomykówkę.
Ktoś zadzwonił do Dominika Krupińskiego z informacją, że znalazł sowę pod remiza strażacką w miejscowości Turze Rogi koło Łukowa.
Osoba ta twierdziła że sowa ma złamane skrzydło bo nie lata.
Jak sie później okazało to młody osobnik. Irek przeprowadził rozpoznanie
Troszke zmęczony i prawdopodobnie uderzył się gdzieś łapą bo miał zdarta na niej skórę.
Za kilkadziesiąt minut sówka jechała już razem ze mną Kolejami Mazowieckimi do Warszawskiego Azylu dla ptaków.
Przy okazji zwiedziłem sobie melexem ogród zoologiczny

Jedyna w Polsce Hala Wolnych Lotów znajduje sie w warszawskim ogrodzie zoologicznym

http://www.zoo.waw.pl/sys...aszarniapow.jpg

Zdjęcie ze strony http://www.zoo.waw.pl/

Znalazłeś ptaka i chcesz otrzymać szybką pomoc

Możesz zadzwonić na jeden z podanych niżej numerów telefonów Mam nadzieję, że z czasem takich numerów telefonów alarmowych będzie więcej :

KRAKÓW


0692-333-197 - mgr Joanna Wójcik - tylko ptaki

0508-612-529 - pod tym telefonem można zgłaszać konieczność interwencji w sprawie zwierząt łownych, a także ptaków
Źródło
_________________________________

WARSZAWA

Telefon alarmowy:
022-670-22-07

Ptasi Azyl
Ośrodek Rehabilitacji
Ptaków Chronionych
Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie
Adres: ul. Ratuszowa 1/3; 03-461 Warszawa
E-mail: azyl@zoo.waw.pl
__________________________________

Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków
Porady telefoniczne dotyczące pomocy znalezionym ptakom
(rannym, chory, pisklętom)

Nr tel. kom. 606571206
czynny codziennie od 8.00 do 20.00

Cytat ze strony źródłowej:
Wolontariuszka odpowie na pytania jak udzielić podstawowej pomocy znalezionemu ptakowi, gdzie można uzyskać pomoc medyczną, jak, czy i czym poić/żywić znalezionego ptaka. Jeśli w danym momencie nie może odebrać telefonu, proszę spróbować później lub wysłać sms.

Źródło

Warszawski Ptasi Azyl

[...]Azyl przywodzi na myśl bezpieczne miejsce,
gdzie można się schronić przed pościgiem i odpocząć.
Słowo to pochodzi od greckiego asylon,
które oznacza pewne i zaciszne schronienie.
Od czerwca 1998 roku, czyli od ponad 7 lat jest
w Warszawie miejsce o takim znaczeniu,
a znajduje się w... Ogrodzie Zoologicznym.

Azyl mają tu jednak nie ludzie,
ale ptaki - skrzydlaci towarzysze naszego życia.[...]

Kwiczoły bardzo szybko się oswajają. Po dniu, albo dwóch będzie sam prosić o pokarm. Problem polega na tym, że oswojony ptak, po uwolnieniu będzie szukać człowieka. To najczęściej źle się kończy. Najlepszym rozwiązaniem będzie przewiezienie go do Ptasiego Azylu w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. (ja wiozłem kwiczoła z Bieszczad). W warszawskim zoo trzyma się stadka drozdów – młody ptak, który do stada dołącza przypomina sobie, kim jest. Wypuszczane są najczęściej w grupach, więc i szanse są większe.

e7th04sh witaj

Dość trudna sprawa, bo ptak, który sam nie umie jeść, nie da sobie rady na wolnosci, bo poza tym musi jeszcze umieć znaleźc pokarm. Możliwe, że zmiana rodzaju pokarmu jest powodem tego, że ptak nie chce pobierać pokarmu samodzielnie. Z czasem powinien przekonac do nowego menu, ale ile to będzie trwało nie umiem powiedzieć.

Niedobrze też się stało, że ptak jest oswojony. Jesli ma żyć jako ptak dziki kontakt z ludźmi powinien miec ograniczony do minimum. Odzwyczajenie go teraz od ludzi będzie bardzo trudne.

Zadzwoń do Ptasiego Azylu w Warszawie i przedstaw sprawę. Pracownik Azylu udzieli Ci porady.

Telefon alarmowy:
022-670-22-07

Ptasi Azyl
Ośrodek Rehabilitacji
Ptaków Chronionych
Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie
Adres: ul. Ratuszowa 1/3; 03-461 Warszawa
E-mail: akruszew@zoo.waw.pl© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom