ogrodzenia metalowe ozdobne
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

MtuninG, a myślisz że niemożna zawinąć tak zwykłego drutu sześciokątnego? Gdyby to był imbus (made in china) to by pękł, albo wyglądał jak jakiś śmieć. Mój ojciec zajmował się kiedyś robieniem ogrodzeń i bram, i nawet została mu maszynka do ozdobnego zawijania druta (proszę bez skojarzeń :D ), więc może to być najzwyklejszy drut sześciokątny kupiny w składzie metalu :roll: A tak pozatym... czy to ważne? ;)

Witam wszyskich forumowiczów, znalazłem to forum i bardzo się cieszę gdyż są tu bardzo ciekawe rzeczy. Mam pytanie czy posiada może ktoś zdjęcia lub jakiś schemat jak zrobić ręczny przyrząd do skręcania prętów kwadratowych.(12X12). (np.do ogrodzeń ozdobne itp.) A także inne ręczne narzędzia do ręcznej artystycznej obróbki metalu. Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję.

" />1.Na ogrodzenie parkingu w kształcie prostokąta przeznaczono 300 metrów bieżących siatki. Ozdobna metalowa brama wjazdowa ma szerokość 12 m. Jakie wymiary powinien mieć ten parking, aby jego pole powierzchni było największe? Oblicz to pole.

2.Wysokość trójkąta jest o 2 cm krótsza od jego podstawy. Jaką długość może mieć podstawa trójkąta, jeżeli jego pole jest większe niż 24 cm kwadratowych.

Witajcie, chciałbym abyśmy tutaj umieszczali praktyczne porady odnośnie budowy przęseł, bram wjazdowych. Moim zamierzeniem będzie niebawem ruszyć z taką produkcją. Spawanie mam już w pewnym stopniu opanowane a więc chcę się skupić nie na łączeniu elementów ale na samym kompletowaniu tj. Wiem że konstrukcja przęsła składa się z minimum dwóch ceowników i płaskowników/kształtowników/prętów i zakończonych ozdobnymi grotami i innymi elementami kutymi. Mam pytanie w związku z tym, czym można ceownik przewiercić tzn chodzi mi o te miejsca na pręty kwadratowe? Ceownik z gotowymi wyciętymi otworami na pręty jest stosunkowo drogi bo aż 40PLN brutto, wiem że samemu zrobienie tego to oszczędności już pewne.

Wiem, iż tworzenie takich elementów jest czasochłonne ale jednak za przyzwoitą opłatą.


Pozdrawiam i zapraszam do zdrowej dyskusji, pomysłów.

witam zastanawiam się nad produkcją rusztowań stalowych na początek typu warszawskiego. Zaznacze, że posiadam już sprzęt i pomieszczenia bo produkuje ozdobne ogrodzenia z metalu. Chciałbym powiększyć asortyment produkcji ale nie wiem czy znalazłbym odbiorców. Zastanawiam się czy nie wysłać ofert do małych kilkuosobowych firm budowlanych, lub firm zajmujących się wynajmem sprzętu budowlanego. Wyprodukowałem już kilaset ramek tych rusztowań o równej jakości fabrycznym więc wiem że moge sprostać wymaganiom jakościowym przy produkcji. Zastanawiam się także nad sprawą atestów na taki sprzęt oraz nad produkcją rusztowań aluminiowych. Jeśli ktokolwiek miał kontakt z tym tematem prosze o porade. Najchętniej nawiązałbym współpracę z osobą lub firmą działającą w tej branży.


@droid2
Skorzystam z okazji spotkania z Ciekawym Człowiekiem :)
Nurtuje mnie jeden syndrom polski. Ogrodzenie. Ogrodzenie nieruchomości, własności. Jak ten temat wygląda abroad. W Polsce każdy, kto nabędzie własność jakiegoś terenu, pierwsze co robi to grodzi czasem nawet drutem kolczastym, brakuje tylko gniazd karabinów maszynowych i pól minowych. Widziałem na własne oczy odrestaurowany osiemnastowieczny dwór z lustrem weneckim w ogrodzeniu, a za nim paramilitarnych goryli pilnujących Pana. Podobna sytuacja w dużych urbanistykach w samej stolicy, co Marina, to więzienie. Ma Pani jakieś refleksje? Jak to wygąda u Pani. Do Warszawy przyjechali nawet urbaniści z Zachodu badać ten fenomen psychologiczny.
Co do trawy, no ćwiczę to właśnie na własnych kościach. Nie chcę mieć u siebie trawnika z Mac Donalda, a i tak nie jest wcale tak prosto.
Co do różnic modeli: państwa dobrobytu a Polska, bardzo trudno jest sfotografować ten stan polskiej klęski. A już opisać w kilku tylko obserwacjach nie możliwe. Niestety.


No coz Wojtku (mam nadzieje,ze mozna na ty) abroad to jest zbyt szerokie pojecie,ale w tych krajach, ktorych mieszkalam ploty nie sa czyms symbolicznym,czy zbytkiem,ale koniecznoscia. W takiej np. Australii ciagna sie setkami kilometrow wzdluz glownych autostrad nie dlatego by sie odgrodzic od sasiada,ale by sie ochronic przed niszczycielskimi zwierzetami. Ploty (wysokie) w RPA maja za cel ochrone wlasciciela posesji przed niepozadanymi intruzami, ba czesto jest tam dodatkowo prad,a juz prawie zawsze ostry pies lub goryl z bronia (przed lub za plotem). Ploty europejskie sa jaby troszke bardziej ozdobne, w zaleznosci od miejsca,ploty kanadyjskie sa czesto dosc zielone i pachnace, ploty amerykanskie tez sa bardzo roznorodne i rowniez zaleza od miejsca,gdzie zyjesz. Ostatnio na Hawajach widzialam calkiem ladne metalowe i dosc pieknie zdobione. Tam,gdzie ja mieszkam na szczescie plotow nie ma, bo nie musi sie chronic przed zlymi ludzmi,ale poniewaz ja lubie sie nieco odgrodzic od sasiadow to mam sporo starych,gestych drzew i mnostwo krzewow.
A co do trawy, to akurat Big M wcale nie jej nie ma,ale nasi ogrodnicy potrafia cuda stworzyc z trawnikow dywanowych. Piekna zielen ma mnostwo miejsc ze wzgledu na wspanialy klimat jakie wiele stanow posiada i sporo pieniedzy jakie wydaje sie tu na zielen.

" />Mogiła ta upamiętnia jedną z pierwszych potyczek, która miała miejsce w czasie powstania styczniowego na ziemi gostynińskiej. Było to 7 III 1863 roku miedzy wsią Krzywiec a Choinkiem - 7 kilometrów na północny zachód od Gostynina. Na powracający z ziemi rawskiej oddział Józefa Łakińskiego napadli Rosjanie z pułkownikiem Hagenmajstrem na czele. Powstańcom udało się odeprzeć atak, ale 18 z nich poległo. W potyczce tej Rosjanie stracili 3 żołnierzy a 6 zostało rannych. W dradze powrotnej do Kutna Hagenmajster napotkał grupę maruderów z oddziału Łakińskiego. Wszyscy zostali wyłapani i odtransportowani do Kutna.
Oddział Łakińskiego liczył około 700 powstańców, a oddział Hagen majstra 400 żołnierzy piechoty i 75 Kozaków. Józef Łakiński poniósł śmierć w potyczce z Rosjanami pod wsią Kunki koło Szczawina w dniu 15 maja 1863 roku. Ten oddany całym sercem sprawie narodowej powstaniec i przywódca partii został strasznie posiekany szablami. Miejsce pochówku 18 powstańców poległych we wsi krzywię przez wiele lat nie było w żaden sposób upamiętnione. na miejscu obecnej mogiły rosła brzoza, otoczona gęstą trawą. dopiero po paru latach okoliczni mieszkańcy umieścili na drzewie mały drewniany krzyż. Wkrótce sprawą zainteresowały się władze gminne z zamiarem postawienia na tym miejscu większego krzyża i tablicy pamiątkowej. Państwo Wackowscy, właściciele ziemi, na której znajdował się grób powstańców oddali kawałek swojego pola na rzecz budowy mogiły. Prace się rozpoczęły. Najpierw stanął solidny drewniany krzyż a następnie kamienna tablica pamiątkowa, wyryto na niej znak krzyża Virtuti Militari i napis "Darczyńcy: powstańcom oddziału Łakińskiego poległym 7 III 1863r, mieszkańcy gminy Gostynin".
Pomnik ten powstał dzięki staraniom PTTK o ZBoWiD-u. Został on odsłonięty w 1979 roku.
Także nadleśnictwo miało tym swój udział, ufundowało drewniane ogrodzenie, które okala powstańczą mogiłę. wewnątrz ogrodzenia posadzono ozdobne krzewy iglaste.
Gdy grób został poświęcony ksiądz Wiesław Pietrzak z Solca wraz ze swoimi wychowankami organizowali przy mogile uroczyste msze. Dziś grobem opiekują się uczniowie szkoły Podstawowej w Teodorowie. Składają kwiaty i zapalają znicze dla upamiętnienia poległych. Co roku w rocznice wybuchu powstania styczniowego zarzad PTTK organizuje rajd pieszy pod hasłem "śladami powstania styczniowego". Uczestnicy wyprawy wyruszają z Gostynina a punktem kulminacyjnym jest spotkanie przy powstańczej mogile.We wsi Zuzinów, w kierunku północnyc-zachód od Jeziora Przytomnego położona jest druga mogiła powstańców z 1863 roku. Grób ten znajduje się obecnie na polu Jana Michanowicza. Położony jest pod rozłożystym kasztanowcem, składa się z wysokiego około 2 metrowego krzyża wykonanego z metalu. na krzyżu przyczepiona jest tabliczka, na której kiedyś był napis "Powstańcom poległym w 1863r." Obecnie tabliczka uległa korozji i jest nieczytelna. Krzyż obramowany jest drewniano metalowym płotem o wysokości około 0,5 metra, wytycza o obszar mogiły o wielkości 2 na 3 metry. cała mogiła jest dodatkowo odgrodzona od reszty pola, na którym porasta zwykle zboże, łańcuchem biegnącym od piaszczystej polnej drogi w głąb pola ku mogile.
Jeszcze kilka lat temu miejscowy ksiądz W. Pietrzak odprawiał przy grobie msze.

zaczerpnięte ze strony http://sp_teodorow.webpark.pl/© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom