ogrodzenia z drewna-deski poziome
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

-...Powiedział trzymiesięczny szczeniak- zakończył ironicznie Champagne, spoglądając spod oka na jakąś zbyt mądrą jak na swój wiek biało-brązową kluskę. Przeniósł wzrok znów na ogrodzenie. Drewniane deski poziomo łączyły kamienne słupy... Mógłby chyba przesadzić ten płot!
Odsunął się o kilka kroków w tył, wychodząc tylnymi łapami aż na ulicę. Nabrał rozpędu i skoczył. Zaczepił wedle planu tylną łapą o jedną ze sztachet, udało mu się odbić na tyle wysoko, że przednimi złapał za najwyższą deskę. Zaparł się pazurami i, szczekając do wtóru zadziwionego głosu dziewczynki- "Champagne!"- opadł miękko na drugą stronę ogrodzenia. Otrzepał się i odwrócił za siebie, robiąc cwaną minę do Myu. "I co, klucho?", pomyślał przekornie, przekręcając głowę znów w stronę jego pani.

//Mój pies, mieszaniec foksteriera tak robi xD//

ulica nie jest strasznie ruchliwa - taka troche wiejska droga w sumie (odchodzaca od drogi Krakow-Warszawa) no ale czasem jezdza po niej dosc szybko samochody

to tez nie jest tak ze nasz ogrodek jest nieogrodzony - od strony ulicy jest ok. 2,5 m mur, tyle ze ma on takie zakratowane wyciecia, ktore moga sluzyc jako przystanek we wspinaczce :)
od strony sasiadow i wewnetrznej drogi osiedlowej jest drewniane ogrodzenie (z poziomych desek) na podmurowce - o lacznej wysokosci co najmniej 1,80 m

zreszta gdzies wczesniej byly zdjecia Fuksa z ogrodka, sprobuje znalezc


no to strzelam pytaniami :)
1. Z czego murowalas ogrodzenie?
2. Jaki to tynk na ogrodzeniu?
3. koniecznie podaj namiary na skrzynkę listowną :)
4. jakie przesla planujesz?
a tak w ogole to jeszcze na pw bede sie czepiac :wink:

o najwazniejszym nie napisalam :oops:
bardzo ladnie Kasiu
szczelam odpowiedziami :)
1) z pustaków, które zostały mi z fundamentu
2) tynk zwyczajny, z lekkim barankiem pomalowany na szaro
3) skrzynka kupiona na allegro, sprzedający "Dom i Ogród 24h", ale czekałam na nią chyba z 3 tygodnie :evil: Ciągle im się coś opóźniało :-? Ale warto było czekać, jedynie 90zł.
4) przęsła już są, czekają na montaż. Oczywiście będą poziome drewniane deski, takie na 10cm szerokie, pomalowane na taki sam kolor jak podbitka. Niestety, to drewno było jakieś inne chyba, bo kolor wyszedł zedycowanie ciemniejszy. Z tego co pamiętam będą przerwy na 3-4cm między tymi dechami.

Czep się, czekam :wink:
I dziękuję za pochwały :)

Witam
Mam zamiar postawić ogrodzenie z drewna (w całości) w postaci nieobrzynanych desek poziomo w trzech rzędach pomiędzy drewnianymi słupkami.

Mam pytanie o mocowanie słupków, co radzicie? ]
Myślałem o betonowym głęboko wpuszczonym fundamencie z wbetonowaną marką (metalowym uchwytem) tak aby słupek był powyżej poziomu gruntu. Zda to egzamin? Nie będzie się chwiało?

Pozdrawiam,

Najtaniej jest kupić (chyba że ma się SWÓJ :wink: dostęp) od lesniczego takie żerdki okrągłe i z tego wykonać ogrodzenie np - pionowy słupek co 3,5 m a w poziome trzy żerdki (lub więcej jak ktoś chce gęściej) przy wysokości całości ok.1,2 m. To tylko oczywiście przykład proporcji i wysokości.
Kolejna cenowo będzie opcja - deski nierównane (tarcica) i nieokorowane kupić w tartaku i j/w. Deski można samodzielnie okorować - wtedy drewno będzie trwalsze (nie lęgnie się robactwo pod korą). Jesli deski będą odpowiednio szerokie - ok.20 cm - to wyjdzie ogrodzenie na wys. ok.1,2 m. z prześwitem między dechami takim aby wyglądało to ładnie, nie za "ciężko" i było skuteczne jeśli chodzi o zwierzęta. To będzie taki płot typu ranczo 8) Osobiście mój ulubiony!

Witam
Chciałbym zbudować pełne ogrodzenie drewniane tj słupy i przęsła.
Wysokość około 1,5 m.
Proszę mi podpowiedzieć z czego powinny być wykonane słupki (jakie drzewo, średnica, impregnacja ?) żeby płot taki wytrzymał przynajmniej 10 lat.
Czy jest to w ogóle możliwe ?
Poza tym co sądzicie o przęśle gdzie deski "idą" w poziomie ?
Czy są może zdjęcia takich płotów ?
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc Andrzej


A orientujecie się może ile kosztuje 1 mb ogrodzenia montowanego z tych stałych elementów tj. takich drucianych, skręcanych i z gotowym krawężnikiem zamiast cokołu ? Ja zamiast murka zamówiłem elementy gotowe: płyty betonowe jako cokół i podstawy pod słupki, które jednocześnie podtrzymują płyty. Dla płyt o wysokości 50cm (planuję połowę tej płyty w ziemii i połowę na powierzchni) koszt to 52PLN za 2 metrowe przęsło. Montaż takiego przęsła to 25PLN. Razem koszt (bez słupków i siatki) 38,5PLN/mb. W tak przygotowany cokół planuję wstawić drewniane słupki i poziome deski.

Witam,
czytam sobie Wasze dobre rady, bo dom się buduje, w przysłym roku mam nadzieję się wprowadzimy, więc na pewno będziemy mieli psa lub psy. Ale mam taki problem z ogrodzeniem. Działka jest duża - ponad 1 ha. Domek stoi 30 m od drogi, wzdłuż drogi działka ma ok. 100 m. Nie chcę budować ogrodzenia z wylewanym fundamentem, bo samego ogrodzenia będzie z 500 metrów albo i więcej, najlepiej byłoby z pali drewnianych i poprzybijanych do nich poziomo desek. Ale jak chcę mieć psy, to takie ogrodzenie nie wchodzi w grę, nie? Budowac kojec? To po co pies jak ma być w kojcu? Wolałabnym żeby sobie swobodnie biegał.
Może macie inne propozycje?

Karina

A u nas działka przeorana i poddana glebogryzarce- jak ją wczoraj zobaczyłam to oniemiałam, bo nie wiedziałam, że mamy taaaaką dużą działkę- te nierówności, chwasty i zarośla skutecznie ją "zmniejszały". Przeraziłam się zatem rozmiarem naszego przyszłego ogrodu. Ale jakoś się przyzwyczaję. Pozostaje nam teraz poczekać, aż chwasty zaczną znów porastać ogród, potem randap, 2 tygodnie czekania, potem raz jeszcze glebogryzarka (już mamy umówioną) a potem pozostaje kosmetyka, wyrównanie, ubicie i można siać lub układać trawę- oczywiście pod warunkiem że pogoda będzie sprzyjać i zamiast upałów i skwaru na niebie pojawią się chmurki :D :D :-?

Nasza koncepca co do frontowego ogrodzenia już się ugruntowała. Czekamy na murarza, który miał nam wylać fundamenty i wymurować słupki- klinkier cały czas czeka- ale wiecie sami jak jest z fachowcami- pełnia sezonu więc nikt się nie kwapi do takiej małej robótki :cry:
Płot, tzn. przęsła, z pewnością drewniane, ale czy to będą pionowe sztachetki czy poziome deski tego jeszcze nie wiem. Brama z pewnością przesuwana w całości w stronę domu wzdłuż płotu. W poniedziałek podeślę parę zdjęć obecnego stanu ogrodu- wygląda niczego sobie- gładka, płaska, niczym nie porośnięta powierzchnia uwydatniająca nasze 1085 mkw. :D :D :D

Witam
Chciałbym zbudować pełne ogrodzenie drewniane tj słupy i przęsła.
Wysokość około 1,5 m.
Proszę mi podpowiedzieć z czego powinny być wykonane słupki (jakie drzewo, średnica, impregnacja ?) żeby płot taki wytrzymał przynajmniej 10 lat.
Czy jest to w ogóle możliwe ?
Poza tym co sądzicie o przęśle gdzie deski "idą" w poziomie ?
Czy są może zdjęcia takich płotów ?
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc Andrzej
PS
Wysłałem ten post w sekcji "Wymiana doświadczeń" ale żadnej pomocy nie otrzymałem ? :cry:

Widziałem, na razie w projekcie, podobne połączenie: brama i furtka stalowa - wypełnione cienkimi profilami stalowymi, dalej ogrodzenie drewniane z poziomych desek, układanych skośnie, co prawda oddzielone od furtki śmietnikiem, a z drugiej od bramy narożnikiem, ale zawsze. Rysował to porządny architekt.

po pierwsze Yelcy - z doświadczenia wiem że jeżeli zależy ci na czasie to - rób na swój koszt i sprawę do sądu acha i dobrze by było jakby ci taka rurka pękła ;p zawsze masz pismo że "masz przenieść rurę" a że się nie udało...


a teraz tak wklejam kalkulację do banku wyjdzie tragicznie ale...

rodzaj prac poniesione do poniesienia
1 przygotowanie terenu 1000
2 przyłacze kanalizacyjne 6500 3500
3 przyłącze sieci wodociągowej 6500 3500
4 przyłącze sieci elektrycznej 2000 4500
5 przyłacze do sieci gazowej 1870 1900
6 roboty ziemne 4300 4000
7 fundamenty i ściany fundamentowe 9000 3000
8 piwnice stropy piwnicy 5000
9 izolacja pionowa i pozioma parteru 1500
10 ściany zewnętrzne 22000
11 stropy wewnętrzne, schody typ schodów schody ażurowe drewniane 16000
12 ściany wewnętrzne 7000
13 konstrukcja dachowa 10000
14 pokrycia dachowe vandersander antracyt 24000
15 okna 15000
16 drzwi zewnetrzne garażowe 7000
17 wewnętrzna instalacja wod-kan 4500
18 wew instalacja gazowa 2700
19 wew instalacja elektryczna 6300
20 wew instalacja CO 4500
21 wylewki podłóg + ocieplenie 14000
22 tynki wewnetrzne 5000
23 izolacja termiczna dachu 3500
24 glazura terrakota pomieszczenia 3500
25 wyposażenie łazienek - biały montaż 5000
26 ogrzewanie piec grzejniki 12000
27 roboty malarskie 6000
28 wykończenie podłóg , materiał parkiet/deska barlinecka 12000
29 drzw wew szt. 4000
30 zabudowa kuchni, wbudowany sprzęt AGD 7000
31 meble wbudowane, rodzaj 12000
32 wykończenie zwenętrze, tynki 11000
33 ogrodzenie 3000 11000
34 działka 40000
35 notariusz 4000
36 adaptacja projektu 4300


82470 251900


jak ktoś chce w excellu to poproszę o @ r.oboza@eurobroks.pl© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom