ogrodzenia z siatki zalety i wady
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

Na swojej działce mam dwa poziomy gruntu, nawoziłem ziemi na części z domem bo teren podmokły. Przy planowaniu ogrodzenia postanowiłem nie robić uskoku, siatka na jednakowym poziomie. Wiązało się to z wykonaniem podmurówki na 45 cm dużo kopania, szalowania zalewania i co za tym idzie pracy, pieniędzy i czasu którego nie miałem. Podpatrzyłem rozwiązanie z zastosowaniem betonowych płyt ogrodzeniowych jako podmurówka. Obecnie uważam, że jest to najlepsze rozwiązanie. Teść w czerwcu zamierza zrobić 200 m ogrodzenia na swojej działce, również z zastosowaniem tego rozwiązania.

Zalety:

- brak kopania pod podmurówkę

- brak szalowania na zadaną wysokość

- brak zalewania betonem

- podmurówka jest ładniejsza, cienka i z fakturą płyty - cegiełki

Wady:

- trzeba kupić płytę

- potrzebne są dłuższe słupki ogrodzeniowe, chyba że zastosuje się niższą siatkę niż standardowe 1,5 m

- rozstawu słupków trzeba pilnować z dokładnością do 2 cm

- płyta standardowo ma 2 m długości, można jednak kupić również 2,5m dłuższych chyba jednak nie ma

- kłopotliwe jest szalowanie z rynienek,

- płyta ma 50 cm i jak się chce by sporo wystawała z ziemi to istnieje możliwość, że piesek się podkopie, choć mój jeszcze na to nie wpadł a płyta wystaje 40 cm

Witam,

Ogrodzenie z siatki na podmurówce czy bez ?

Obserwując forum i oglądając zdjęcia użytkowników widziałem ogrodzenia z siatki na słupkach wbetonowanych osobnow ziemię jak również na podmurówce na całej długości ogrodzenia.

Jakie są wady i zalety, tych dwóch rozwiązań, co lepiej zrobić ?

Widziałem jeszcze gotowe podmurówki betonowe, czy może zastosować coś takiego ?

Wyciągam wątek.
Czy ktoś może mi powiedzieć, jaka jest różnica w kosztach:zwykłe słupy otynkowane nakryte "czapką" z dachówki a w takim rozmiarze obłożone klinkierem.
Jakie są wady i zalety obu rozwiązań.
Dziękuję.
ps. Ogrodzenia to droga sprawa. :sad:

Zamierzam te słupy dać tylko od frontu.Reszta działki będzie ogrodzona zwykłymi słupkami i siatką.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: opal dnia 2003-01-18 18:53 ]</font>

A tak powaznie , to moje doświadczenie jest mniej niż zero. Lubiłam zwierzeta ale ogladać. Wszystkie zachowania Almy obsrwuję a ona mnie. Nie podoba mi się , że jak "wścieka " sie na kogoś to niezbyt reaguje na moje próby uspokojenia. No chyba , że niose miche to wtedy ma trudny wybór. Jedno jest pewne , że daje poczucie bezpieczeństwa jak jedziemy do pracy i całe nasze " bogactwo" zostaje pod jej opieką.
Okolica zna ją jako agresywną ( to przez to obszczekiwanie). Dzieci nie znosi bo jej dokuczały i sobie zapamiętała. Ogrodzenie z siatki przegryzała i sołtys przewoził traktorem niektórych mieszkańców( opowieści wiejskie). Teraz jest betonowe. Dobra , kończę bo chyba chciałam sobie pogadać i dałeś mi preteks pytając o 4 za i przeciw. To tak trudno. Np. to , że jest uparta moze byc i wada i zaleta. Posłuszeństwo również.
Aha, na spacerach jest posłuszna bo na smyczy , idzie przy nodze. Boję sie ja spuścić bo miała cos ze ścięgnami i były właściciel uprzedzał , ze w lesie jest nie do opanowania a to tym razem moze sie dla niej skończyć gorzej. Jak sie obrobimy z tymi wszystkimi zawirowaniami przeprowadzkowymi ( to juz) to chyba popytam Aldony o radę jak ją wyprowadzić.© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom