ogrodzenie betonowe postawić Forum
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

mbz
przeoczyłam Twoją wypowiedź do mnie.:smile:
Sprostowanie:
-jestem ofiarą jednego anonima,który dla mnie anonimowy nie jest :smile:
-jeśli czasem się ktoś dodatkowo przyplącze-trudno,będąc na forum biorę to pod uwagę i nie przejmuję się tym,bo taka uroda anonimów.Poza tym ponoć lepiej być zauważonym niż nie :wink:
-nie zgadzam się z tym,że swoją wypowiedzią kogoś obrażam,jestem chamska,czy kogoś nie szanuję-forum jest po to ,abyśmy wynieniali myśli-RÓŻNE myśli.
-nie ma sensu pisanie,czy ktoś ma prawo stawiać ogrodzenia jakie mu się podoba czy nie-nie ma sporu o to.I mieszanie tego do tej dyskusji swiadczy o niezrozumieniu.Każdy ma prawo postawić co mu się podoba,w granicach prawa,bo pewne ograniczenia są.CHoć rzadko stosowane w praktyce.Nie dotyczą one ogrodzeń betonowych rzecz jasna,choć z latami stan tych ogrdzeń bedzie taki,że może były by przesłanki.:wink:
-siatka jaka by nie była jest przezroczysta i wtapia się w ogrodzenie,czasem pozostaje ledwo widoczna.
-co do smerfów i krasnoludków to chodzi o wyroby betonowe,które imitują fantastyczne postacie ze świata bajek a często są ozdobą ogrodów (według ich właścicieli,którzy przewaznie umieszczaja je od frontu wcale nie dla własnej uciechy lecz przechodnia)
Nie jest wykluczony inny-metafizyczny powód ich obecności w ogrodzie.Występują również grzyby (muchomory z kropkami) oraz lwy.Więcej nie pamietam.

pozdrawiam
z nadzieją,że lechu jednak nie zakupi tego ogrodzenia
:smile:

Fakt, wszyscy jesteśmy sąsiadami.

Mam dwa pytania do wszystkich stawiających, planujących postawić i tych co już "uszczęśliwili" sąsiadów płotem z segmentów betonowych na działce międzysąsiedzkiej.

1) Prawą stronę tego płotu to macie (będziecie mieli) od swej strony, czy od strony sąsiada :evil: ?

2) Czy podobałoby się Wam, gdyby sąsiad postawił taki płot lewą stroną (wypisz wymaluj ogrodzenie "fabryczne") w stronę Waszej działki ?

Ja mam tak u siebie - sąsiad grzecznie zapytał czy może postawić płot, po swojej stronie granicy.
Oczywiście zgodziłem się, a nawet zaproponowałem chęć partycypacji w kosztach nie mająć pojecia o jaki płot chodzi.
Nie chciał podziału kosztów, bo jak powiedział to na jego działce i nie muszę niczym się martwić.

Jak zaczęli stawiać to zrobiłem :o :(

http://i51.photobucket.com/albums/f3...odfornt180.jpg

Podoba się Wam płocik prawda, a wiecie jak wygląda z drugiej strony ? :evil:
A pijąc kawkę na swym tarasie napewno bardzo by się Wam podobał widok Waszego wypielęgnowanego ogrodu na tle płotu jak "z obozu". Ja tak miałem u siebie dopóki nie zasłoniłemtego szkaradztwa rzędem wierzby energetycznej (szybko rośnie).

Jak to określił już ktoś na forum ma się wstydzić ten co patrzy, a nie ten co postawił :x .

Wykorzystałem jako przykład zdjęcie płotu u iga9, przepraszam autorkę za wykorzystanie jej fotki bez jej wiedzy.

P.S. Ten post absolutnie nie był adresowany do właścicielki płotu, bo ten naprawdę mi sie podoba, ale jak wynika ze zdjęcia został postawiony między działką, a zadrzewionym pasem zieleni, na pewno widok jego "lewej" strony dla drzew jest nieistotny :wink:

Słuchajcie,

Ja mam właśnie problem z sąsiadem (przez drogę), który postawił sobie taki płot betonowy 2m wysoki, w tym 1,5m litego betonu a ostatnie przęsło na górze jest ażurowe. On właśnie uważa, tak jak MBZ, że skoro kupił działkę, to wszystko mu wolno. Wokół same domy parterowe, postawione nisko, bo teren mokry, ma swój naturalny spadek i nie można podnosić się zaburzając naturalnego spływu wody. On ma zamiar postawić swój dom na ponad 0,5m górze, otoczony tym 2m betonem, jeszcze tylko fosy i wieżyczki brakuje.
Przed takimi ludźmi powinny nas bronić przepisy!
Dlaczego te miasteczka/osiedla/wioski np w Niemczech czy Szwajcarii, które najbardziej się nam podobają, mają tak sprecyzowane przepisy, że nawet bryła domu i kolor dachówki jest tam określony i każdy musi się do nich przystosować? Tylko wtedy całość wygląda jednolicie i ładnie. A u nas pełno jest ludzi - potomków dawnych pieniaczy, którzy MUSZĄ się od innych różnić. ZAWSZE dzieje się tak kosztem estetyki otoczenia!
MBZ jak myślisz, dlaczego powstała idea domów dostępnych i forum Muratora? Właśnie dlatego, żeby wypleniać z ludzi budowanie domów - koszmarków, zlepków, przeróbek, gargamelków i również takich płotów - wymysłów betoniarni na nowy biznes.
Takie płoty powinny być poprostu zakazane przez prawo (w dzielnicach mieszkaniowych - bo przemysł to inna bajka) bo totalnie szpecą otoczenie! Jak ja mam się czuć gdy z mojej strony drogi będzie ogrodzenie kute ze słupkami klinkierowymi, obsadzone drzewami i zielenią, bo ja dbam o to jak wygląda ulica i mój płot, a w zamian patrzę na mur betonowy, którego właściciel dba tylko o wewnątrzną stronę, bo zewnętrzna strona jego muru to już zmartwienie patrzącego? JA nie mogę obsadzać na swój koszt stu metrów tego muru od ulicy! Ja już inwestuję w mój płot!
Mogę się po takim człowieku spodziewać, że w przyszłości nie odśnieży swojej części chodnika przy ulicy, bo przecież nawet takiej potrzeby nie zauważy przez ten mur! To jest człowiek totalnie a-społeczny, który swoich sąsiadów ma głeboko w ... i to do niego powinno się udeżać o tolerancję dla otoczenia. Mo w nim, za jego murem i w jego przyszłym wyniesionym domu, tolerancji dla sąsiadów nie będzie.

Przy okazji: czy to prawda, że jest przepis stanowiący o dopuszczalnej wysokości płotów i o tym, że przynajmniej 2/3 takiego płotu musi być ażurowe? POMOCY!!!!!

Alicja© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom