PVC producent
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

Nie przesadzajmy z tą ''lepszością'' dużych firm.Produkcja okien z PVC to żadna filozofia.Dlatego tak wiele firm ''produkujących'' okna powstało w ostatnich latach.Cudzysłów stąd,że to przecież nie tyle produkcja,co montaż z gotowych elementów.
To ja,składając sobie mebel z Ikei też powinienem nazwać się producentem mebli.
Profile kupuje się u kilkunastu producentów europejskich,tnie się pod kątem na odpowiednie wymiary,zgrzewa,wstawia zakupione i klejone gdzie indziej szyby,montuje okucia i okno gotowe.
Oczywiście upraszczam,ale gdyby produkcja dobrych okien zależała od wielkości firmy,to zgoda.Tak jednak nie jest.Jakość okien zależy głównie od staranności wykonania a nie od wielkości firmy.A wiemy,że na staranność stać małe firmy,tak jak na bylejakość duże.
Fakt,małe,początkujące firmy czasem kupują najtańsze na rynku profile i okucia,stąd potem ich problemy z jakością.Duże firmy mają sprawdzonych dostawców i łatwiej (choć nie ma reguły) wydębić od nich reklamację.
Ja mam okna z firmy,której nazwy nawet nie pamiętam,ale wiem,że profile są z f-my Deceunick a okucia Maco.A okna wybrałem,po długich poszukiwaniach,najtańsze jakie udało mi się znaleźć,i nie narzekam.

Jeżeli okna dachowe, to potrzebne będą normalne. Wiem gdzie dostać okna PVC w dosyć przystępnej cenie. Profil systemu Avantgarde pięciokomorowe ze szkłem zespolonym o współczynniku U=1,1
Przykładowe ceny okien typowych: 1465 x 1435 R-RU białe cena około 490,00 zł. brutto.
okno 2065 x 1435 R-RU białe cena około 616,00 zł. brutto
okno 2065 x 1435 R-R-RU białe cena około 706,00 zł. brutto
okno balkonowe 865 x 2095 RU białe cena około 435,00 zł. brutto
Drzwi wyjściowe na ogród, dwuskrzydłowe rozwierne 1750 x 2450 z niskim progiem, dwustronna klamką i zamkiem z wkładka patentową oraz bez poprzeczek /nie wszyscy producenci takie robią/ oczywiście w kolorze dwustronnym kosztują około1850,00/1900,00 brutto - drzwi wykonane z profili okiennych. Oczywiście takie drzwi białe, kosztują około 30% mniej.
pozdrawiam
r.b.


A czy tak być powinno? W sklepie nie płacę dodatkowo za kolor sukienki, mebla czy kosiarki. To z jakiej racji producent dyktuje mi biel jako kolor obowiązujący przy oknach a za odstępstwa każe płacić jak za luksus?
Porównanie okien do tkaniny nie jest zbyt trafne.Materiały ubraniowe,bez względu na kolor,są barwione wszystkie.Naturalna bawełna nie jest czysto biała.Natomiast PVC produkowane jest w ogromnych ilościach w białym kolorze.Moje okna (dąb złocisty) też są białe pod warstwą okleiny.
Oczywiście okna kolorowe to nie to samo,co drewnopodobne,bo kolorowe są wykonane w całości z takiego koloru plastyku.Natomiast drewnopodobne są przeważnie białe lub brązowe i potem oklejone na gorąco folią z wzorem drewna.Taka procedura przecież kosztuje.Nie ma się więc co dziwić,że takie okna są droższe.
A co do okien drewnianych słyszałem już sporo narzekań od ich długoletnich posiadaczy.Mają one jednak lekko szorstka i matową strukturę,która po kilkudziesięciu przetarciach szmatką potrafi wchłaniać brud na stałe.
Jedna pani mówiła,że bardzo żałuje wyboru takich okien,Nie dość,że były droższe od plastyków,to po latach zmieniają się na gorsze.A jej sąsiadki mają okna z PCV i nic im się nie zmienia.

Nie znoszę firanek i ich nie używam.
Ileż to trudu i męczeństwa kosztowało ,mnie zwalczanie tych fruwających przy oknach zawiesin. Zawarliśmy z żoną kompromis i teraz mamy coś pośredniego-ciężkie firanki,albo lekkie zasłony-trudno określić.

Z mojego, jako hydraulika, punktu widzenia zmiany, które zaczną obowiązywać od lipca są b. dobre.
1.Dopuszczenie instalacji zamkniętej przy kotle na paliwa stałe-warunek-odpowiednie zabezpieczenia + instalacja schładzająca kocioł w przypadku zagotowania.
2.Dopuszczenie przewodów spalinowych zgodnych z instrukcją producenta kotła gazowego - czyli można w niektórych kotłach zastosować przewód spalinowy z PVC H np.
3.Możliwość wyprowadzenia spalin z kotła gazowego przez ścianę na wys. min. 0,5m. Dotychczas 2,5m.

Jesteśmy producentem ogrodzeń wykonanych z wysokoudarowego polichlorku winylu (PVC).
Tworzywo to, dzięki zastosowaniu specjalnych komponentów uszlachetniających
charakteryzuje się wyjątkową trwałością koloru, oraz odpornością na promieniowanie UV
i skrajne zróżnicowanie temperatur.

Płoty te nie butwieją jak drewno i nie rdzewieją jak metal,
nie wymagają więc pracochłonnych i kosztownych zabiegów konserwujących.
To ogrodzenia najnowszej generacji, zapewniające nieskazitelną biel i perfekcyjny wygląd przez długie lata.

Aktualna oferta obejmuje kilka wzorów przęseł, bram i furtek w kolorze białym.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na www.topfence.euKliknij, aby zobaczyć załącznik


Sorry, właściwie to zastanawiałem sie nad tym problemem, ale nigdy nikogo nie zapytałem... Jak wymienia sie szyby w oknach PVC? Można to zrobić? Jeśli te pytania są obciachowe... trudno bedę musiał z tym zyć

To proste, jeżeli chcesz wymienic szyby na nowe o tej samej szerokości (czy może raczej grubości..), to wystarczy wyjąć listwy wokół szyby od środka, wyjąć starą szybę, wstawić nową (! regulacja!) i wcisnąć listwy przyszybowe dookoła. Jeżeli nowa szyba miałaby być o innej grubości, wtedy trzeba też nowe listwy przyszybowe (od producenta okna albo od dostawcy profilu). Prawda, że proste?


Trzy lata temu zamontowano w moim domu okna z PVC. Ostatnio zauważyłam, że w dwóch oknach (w przestrzeni międzyszybowej wycieka jakaś lepka substancja przypominajaca smołę. Te wycieki są w lilku miejscach i niektóre są dosyc spore. Co to jest? Czy to podlega reklamacji?
[font=Arial]

Jest to butyl - substancja którą klei się szyby do ramki międzyszybowej, a zarazem uszczelniacz.Radzę reklamować u dostawcy okien. Producent szyb powinien reklamację uwzględnić gdyż jest to jego wina.
Zastosował niepełnowartościowy materiał. Poza tym taki stan rzeczy doprowadzi do rozszczelnienia pakietu szybowego a tym samym utraty jego wartości termoizolacyjnych. Tak na marginesie - jeszcze się z czymś takim nie spotkałem choć mam do czynienia z oknami ładnych kilka lat. Nie odpuszczać. Pozdrawiam.

Do kotłów gazowych z zamkniętą komorą spalania potrzebny jest przewód spalinowy o średnicy 40-80mm. Schiedel Avant ma 120mm. To stanowczo za dużo.
Pod kocioł gazowy (kondensat lub turbo) nie ma sensu wchodzić w koszty i budować komin systemowy. I tak trzeba wsadzić tam rurę stalową lub z PVC (tylko kotły pulsacyjne) o mniejszej średnicy.
Porady doradcy z Schiedla mają sens tylko w przypadku kotłów z otwartą komorą spalania, lub na eko groszek. No i przy kotłach bardzo dużej mocy, a to już nie ten wątek.
Miałem kiedyś problemy z uruchomieniem gwarancyjnym kotła przez to, że podłączyłem kondensata do komina systemowego fi 120. Serwisant uległ tylko dlatego, że komin był krótki (3m), ale i tak wpisał to w gwarancji, na wypadek problemów z wentylatorem kotła.
Obecnie mało kto montuje kocioł z otwarta komorą spalania, a producenci kominów systemowych się ocknęli.

To jeszcze raz ja
Kadafi zsiałeś ziarenko niepewności ........ nie tyle do słuszności mojej decyzji co do brzydkiego żółcenia się okien.
Sprawdziłam tak na szybko w necie i znalazłam opinie ze to mity.
Oto fragment artykułu....
Warto też dodać, że po zużyciu materiał PVC poddawany jest recyklingowi – dlatego nie zanieczyszcza środowiska jak inne tworzywa.

nie żółkną
Kolor okien z PVC nie blednie, a białe profile nie żółkną, bo materiał jest barwiony w masie, a do jego składu dodawane są stabilizatory zapewniające niezmienność barw.

Jeśli zaobserwowaliśmy przypadek żółknięcia profili z PVC, to jest to efekt jedynie nieprawidłowości procesów technologicznych. Obecnie błędy takie zdarzają się rzadko i nie dotyczą renomowanych producentów.

Całość o mitach na temat okien PCV mozna przeczytać tutaj http://budujemydom.otodom.pl/?id=artykul,10286,3
Pozdrawiam
Monika


To jeszcze raz ja
Kadafi zsiałeś ziarenko niepewności ........ nie tyle do słuszności mojej decyzji co do brzydkiego żółcenia się okien.
Sprawdziłam tak na szybko w necie i znalazłam opinie ze to mity.
Oto fragment artykułu....
Warto też dodać, że po zużyciu materiał PVC poddawany jest recyklingowi – dlatego nie zanieczyszcza środowiska jak inne tworzywa.

nie żółkną
Kolor okien z PVC nie blednie, a białe profile nie żółkną, bo materiał jest barwiony w masie, a do jego składu dodawane są stabilizatory zapewniające niezmienność barw.

Jeśli zaobserwowaliśmy przypadek żółknięcia profili z PVC, to jest to efekt jedynie nieprawidłowości procesów technologicznych. Obecnie błędy takie zdarzają się rzadko i nie dotyczą renomowanych producentów.

Całość o mitach na temat okien PCV mozna przeczytać tutaj http://budujemydom.otodom.pl/?id=artykul,10286,3
Pozdrawiam
MonikaMoże i mity.
Jednak ja miałem białe okna 9 lat na starym mieszkaniu. Gwarancję na barwę miałem na 30 lat. I wiem że białe to one może były przez lat 6. Nie zwracałem na to uwagi, bo to ja ich nie myłem. Może nie są żółte, ale od bieli zaczynają odchodzić.
Wpisz w wyszukiwarkę MYCIE OKIEN PLASTIKOWYCH najlepiej zacząć od pl.rec.dom
Dachówkę kladło się b, dobrze. Dekarze wyeażali się o niej bardzo pozytywnie, ale przecież nie o zdanie dekarzy chodzi.
Pozdrawiam Kadafi


OOOO...nie słyszałem o takich parapetach,możesz napisać o nich coś więcej?
hm... producent : Helopal - parapet nazywa sie puritamo - ma matową powierzchnię- pomalowany farbą na bazie PVC.
wymiary : dł. do 360cm; szer. do 70cm ; grubość 1,7cm / z kapinosem 2,5cm. Parapety zewnętrzne muszę mieć tzw. kapinos. kolory: krzem, nugat, biały, pisasek, grafit, bordo - tak więc zdecydowanie nowoczesne .

Jezeli chcesz sie pozbyc Liveboxa, a masz pakiet z tv, ktorej transmisja biegnie przez internet (a nie przez satelite), to trzeba wiedziec, ze nie kazdy router potrafi to obsluzyc.
Na pewno potrafia to chipsety Broadcoma, ale nie kazdy producent routera uwzglednia to w firmware.
Z tego co mozna znalezc na sieci to LB tworzy az 5 kanalow PVC.
Asmax ar1004g potrafi pracowac na 4 takich kanalach jednoczesnie i ponoc to wystarcza do TV.
Szukajcie w allegro po hasle IPTV.

Polecam MLECZKO DO CZYSZCZENIA PVC PVC CREAM CLEANER.
Producent: Den Braven Holandia. Dostępny np. w punktach sprzedaży okien PVC np. M&S .
Specyfik nadaje się do usuwania zarysowań zabrudzeń etc.
W moim DL owiewka była zarysowana - rysa o głębokości 1-1.5 mm i długości 80 mm - usunąłem w/w środkiem .Podkład promotor przyczepności 800R DUPONT

PRODUCENT: DUPONT
INFORMACJA OD PRODUCENTA:

Podkład promotor przyczepności 800R DUPONT

800R:

· Promotor przyczepności do tworzyw sztucznych

· Nadaje doskonałą przyczepność na plastikowych częściach samochodów

· Gotowy do użycia, 1K

Nadaje doskonałą przyczepność; do stosowania na niepolakierowane części plastikowe.
Przykłady zewnętrznych części plastikowych poddawanych lakierowaniu:
AAS, ABS, PBTP, PC, PP/EPDM, PVC, SMC, GFK, BMC i UP/SMC.

Zgodny z LZO.

Dostępne Opakowanie: 1L
Stosunek z utwardzaczem: NIE dotyczy
System: ?

haha ja wiem!! ja wiem ja wiem !! chcesz być pierwszym człowiekiem, który będzie napierdzielał latawcem po Marsie

tak dla ścisłości:

RIPSTOP to NIE jest rodzaj materiału, z którego są robione nasze latawce.

Ripstop to materiał wzmocniony, a raczej technika, dzięki której materiał jest wzmocniony przez dodanie w stałych odstępach dodatkowego, mocniejszego włókna. Każdy ripstop to materiał, który ma "w sobie" widoczną kratkę, która zapobiega łatwemu rozdarciu się materiału.

Latawce - w zależności od producenta - to wiele tajemnic, z jakiego materiału są robione.

Na allegro można kupić akrobacyjne - z polietylenu, polipropylenu lub kopolimerów X, w postaci folii, plandek (też PVC) jak i wielu innych zabawnych materiałów z tworzyw sztucznych, służących bardzo dobrze jako pokoik dla pomidorków na ogródku

Wiele latawców, jak i skrzydeł spadochronowych jest robione na bazie materiału o nazwie NYLON - jest to tworzywo sztuczne, polimerowe, odporne na standardowe warunki atmosferyczne, jak i promienie UV.
Nylon zaczyna się "źle czuć" powyżej 150 stopni C, mięknieje przy 190, temperatura topnienia to ( w zależności od rodzaju ! ) 200-300-350 *C. Powyżej 350 stopni Nylon zaczyna się palić więc nie próbujcie zrobić z latawca pizzy, gdy zachce się Wam jeść

Mam nadzieję naszkicuje to Wam trochę wyobrażenie o materiale, z którego zbudowane są nasze ukochane szmatki

pozdro Dziewczyny i Chłopaki !© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom