Szczecin Parafia Miłosierdzia Bożego
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

W wypadku polskiego autokaru pod Grenoble zginęło 26 osób. 12 osób zostało ciężko rannych, a 12 lżej. Autokarem jechali pielgrzymi z okolic Szczecina i Stargardu.
Do wypadku doszło na krętej, górskiej drodze pod Grenoble. Autokar stoczył się z drogi do koryta rzeki Romanche i stanął w płomieniach.

Jak poinformował polski konsulat, autobus pochodził ze Skawiny (woj. małopolskie), był obsługiwany przez przewoźnika Orlando Travel. Prawdopodobną przyczyną mógł być zły stan hamulców.

W pielgrzymce, podczas której doszło do tragicznego wypadku autokaru we Francji, brali udział wierni z kilku parafii archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej - potwierdził rzecznik kurii ks. Sławomir Zyga.

Z pielgrzymami jechali tez dwaj księża. Jeden, choć poważnie ranny skontaktował się już z nami. Nie znamy losu drugiego - dodał ks. Zyga.

Rzecznik kurii powiedział, że na pielgrzymkę udali się parafianie z parafii pw. Przemienienia Pańskiego z Mieszkowic, Miłosierdzia Bożego ze Stargradu Szczecińskiego oraz pw. św. Mikołaja ze Szczecina. Niewykluczone, że były też pojedyncze osoby z innych parafii.

Wg informacji ks. Zygi na pielgrzymkę, która już wracała do kraju z La Salette, udało się 50 osób.

Joanna Osińska-Cerynger z polskiego konsulatu powiedziała, że pielgrzymi to ludzie w większości urodzeni w latach 1930-1950. Kilka osób jest młodszych.

(022) 523 90 09 - to numer telefonu, pod którym można będzie zasięgnąć informacji na temat wypadku polskiego autokaru k. Grenoble, we wschodniej Francji. Numer uruchomiło Ministerstwo Spraw Zagranicznych - powiedział rzecznik MSZ Robert Szaniawski.

Szaniawski przyznał jednak, że na razie ministerstwo nie zna szczegółów wypadku.

- Cały czas gromadzimy informacje, w drodze na miejsce wypadku jest polski konsul - powiedział rzecznik MSZ.

Zachodniopomorskie Panny Młode
  Cześć dziewczyny :) Ponieważ znalazłam wątek, który zamarł i dotyczył w sumie Szczecina, postanowiłam założyć dla nas Zachodniopomorzanek jeden wspólny wątek :)

TU ---> LISTA ZACHODNIOPOMORSKICH PANIEN MŁODYCH

Ja swój ślub i wesele planuję na rok 2010.
Obecnie na tapecie są u mnie sale, restauracje, stołówki i lokale, które nadały by się na taką uroczystość.
Oto te, które znalazlam i zwiedziłam w Stargardzie i okolicach:
1 Restauracja Ratuszowa Rynek staromiejski
2 Restauracja Motel Mały Młyn ul.Czarnieckiego
3 Restauracja Motel Mały Młyn ul. Gdańska 5
4 Pałac Panorama ul.Ochronna
5 Dworek Hetmański Koszewko
6 Zespół Pałacowo-parkowy Małkocin
7 Motel Polonus
8 Zajazd Feniks
9 Dom biesiadny Kluczewo
10 Dom Kultury Kolejarza ul.Szczecińska
11 Klub Garnizonowy ul.11 Listopada
12 Picollo ul Pogodna
13 Sala na Lotnisku
14 Zamek Pęzino
15 Sala ul.Na Grobli
16 Motel Venus Kobylanka
17 Motel/Restauracja PH Szymczak Maszewo
18 Pałac Maciejewo

Część z tych wymienionych miejsc jest godna uwagi. Czy ktoś z Was był może na weselu lub wyprawiał tam własne? Proszę o opinie. Jeśli są jeszcze jakieś sale prosze o lokalizację :)
Do tego szukam zespołu/dj. To dwie sprawy, które już na początku roku 2009 chcę mieć załatwione. W którym ze stargardzkich kościołów warto wziąć ślub? Co prawda moją parafią jest Miłosierdzia Bożego, ale nigdy na ślubie w tym kościele nie byłam, więc nie wiem, jak wygląda tam cała oprawa, czy ma się wpływ na treść kazania? Nie chciałabym słuchać na swoim ślubie o chorobach i tragediach, jak ostatnio na ślubie znajomej ;)

Natomiast pod Złocieńcem jest piękny kościołek, a po drugiej stronie drogi ośrodek wypoczynkowy z restauracją, ale nie mam pojęcia, jak się z nimi skontaktować ;/

Jak tam Wasze poszukiwania i przygotowania? Gdzie organizujecie swoje przyjęcia?

W katastrofie autokaru we Francji zginęło 26 osób. 24 osoby są ranne, w tym 12 bardzo ciężko. Według francuskich władz w autokarze było 50 osób. Informacje o wypadku są udzielane pod warszawskim numerem telefonu MSZ 022 523 90 09.
Do katastrofy doszło w pobliżu Grenoble, w Isere. Autokar wiozący 50 polskich pielgrzymów z sanktuarium w La Salette nie zdołał wziąć zakrętu na bardzo krętej w tym miejscu, górskiej drodze i stoczył się w przepaść. Pojazd przebił się przez barierkę bezpieczeństwa i runął do rzeki Romanche. Po upadku w przepaść autokar stanął w płomieniach.

Mieszkańcy okolicznych domów natychmiast pośpieszyli z pomocą, starając się wiadrami z wodą ugasić pożar, który wybuchł w wyniku zderzenia pojazdu z kamiennym podłożem. Według wstępnych informacji miejscowej policji najprawdopodobniej przyczyną wypadku był zły stan hamulców. Hipotezę potwierdzają świadkowie wypadku. Motocykliści, którzy jechali za autokarem, zeznają, że widzieli płomienie, które "buchały z hamulców".

Miejscowa policja i służby ratownicze mówią, że ślady hamowania wskazują na to, że kierowca próbował hamować przez 100 metrów. W akcji ratunkowej bierze udział ok. 50 strażaków.

Zginęło co najmniej 26 osób, trwa akcja ratunkowa

Proboszcz szczecińskiej parafii św. Mikołaja ks. Ryszard Kamiński powiedział, że władzom została przekazana dokładna lista wszystkich uczestników pielgrzymki, podczas której doszło do tragicznego wypadku we Francji.

"47 osób jest na liście, w tym 3 księży. 26 osób ze Stargardu, 12 z Świnoujścia, 2 osoby z Myszkowic, 5 ze Szczecina, 2 z Warszawy. Z różnych miejscowości w Polsce w tych, co pracowali księża. Była to pielgrzymka międzyparafialna do europejskich sanktuariów maryjnych" - powiedział ks. Kamiński. Dodał, że nie wiadomo co się dzieje z organizatorem, księdzem Przemysławem Redesem, drugi duchowny jest ciężko ranny, trzeci odniósł lekkie obrażenia. Ks. Kamiński powiedział też, że wie, iż poszkodowanym "poginęły komórki i nie mogą się kontaktować."

Wycieczka pielgrzymów pochodziła z parafii Św. Mikołaja w Szczecinie, Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach oraz Miłosierdzia Bożego w Stargardzie Szczecińskim. Jak poinformował polski konsulat, autobus pochodził ze Skawiny (woj. małopolskie), był obsługiwany przez przewoźnika Orlando Travel.

Akcja ratunkowa cały czas trwa, choć według informacji konsula dobiega ona końca.

Jutro zostanie podjęta decyzja, czy osoby lekko ranne będzie można samolotem przetransportować do Polski.

Numery telefonów dla rodzin

Bliższe informacje na temat wypadku można uzyskać pod numerami telefonów:

MSZ w Warszawie: (+48 022) 5239009

Konsulat Generalny RP w Lyonie nr 00-33-4-37-511-235, 00-33-4-78-931-485 oraz nr faksu 00-33-4-37-511-236

©wiadomosci.gazeta.pl

15 października - Dzień Dziecka Utraconego
Dzień Pamięci Dzieci Nienarodzonych i Zmarłych
15 października jest w Stanach Zjednoczonych oficjalnie obchodzony jako Dzień Pamięci Dzieci Nienarodzonych i Zmarłych (Pregnancy and Infant Loss Remembrance Day) już od 1988 roku.

Strata upragnionego dziecka, poronienie, martwy poród, śmierć tuż po narodzeniu jest traumatycznym przeżyciem dla rodziców. Dlatego październik jest miesiącem szczególnym dla tysięcy kobiet i mężczyzn, którzy doświadczyli straty dziecka. W tym dniu Amerykanie zakładają różowo-błękitne wstążeczki, zapalają znicze, składają kwiaty w kościołach, szpitalach i na cmentarzach, wyrażając w ten sposób solidarność z osieroconymi rodzicami.

--------------------------------------------------------------------------------

Zamów Mszę świętą

Śmierć stawia nas zawsze wobec pytań: co dalej? gdzie jest sens straty? dlaczego? Wielu rodziców znajduje wtedy pocieszenie i ukojenie w modlitwie... Jedną z form modlitw za zmarłych w Kościele Katolickim jest odprawienie za nich Mszy świętej. Zachęcamy wierzących rodziców, aby udali się do swoich parafii i poprosili o odprawienie Mszy świętej w tej intecji. Wszyscy ci, którzy przyjdą na Mszę będą mieli okazję, aby wspólnie pomodlić się za bliskich nam zmarłych - nasze dzieci - czy to włączając się w Modlitwę Powszechną czy ofiarując Komunię świętą.

Chcemy stworzyć listę informującą, gdzie i kiedy w październiku zostaną odprawione Msze święte za zmarłe dzieci i ich rodziców.

Msze święte w intencji zmarłych dzieci i ich rodziców: Miejscowość Kościół Data Godzina
Bielsko-Biała Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, ul. Wyzwolenia 336 11.10 godz. 17.15
Bydgoszcz kościół św. Jadwigi, ul. Wojska Polskiego (Wzgórze Wolności) 15.10 godz. 18.30
Elbląg Katedra św. Mikołaja 19.10 godz. 13
Gdańsk-Wrzeszcz par. p.w. św. Andrzeja Boboli, ul. Mickiewicza 11
15.10 godz. 19
Gdynia OO. Jezuici, ul. Tatrzańska 35 19.10 godz. 15.30
Jastrzębia Góra OO. Jezuici, ul. Piastowska 14 15.10 godz. 17
Leśniów k. Częstochowy Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, ul. Leśniowska 99, Żarki 12.10 godz. 16.30
Lublin kaplica cmentarna na Majdanku w Lublinie 19.10 godz. 12
Olsztyn par. p.w. NMP Ostrobramskiej, ul. Pana Tadeusza 16A 15.10 godz. 18
Poznań Matki Bożej Różańcowej, ul. Kościuszki 99,
wejście od ul. Niepodległości
OO. Dominikanie 15.10 godz. 17
Radom kościół p.w. Świętej Rodziny, ul. Kelles-Krauza 19 15.10 godz. 18
Szczecin OO. Dominikanie, Pl. Ofiar Katynia 1 15.10 godz. 18
Świdnica os. Zarzecze 19.10 godz. 12
Warszawa kościół św. Jana z Dukli, ul. Bernardyńska, OO. Bernardyni (Mokotów) 15.10 godz. 18.30
Warszawa kościół Opatrzności Bożej, ul. Dickensa 5 (Ochota) 15.10 godz. 19
Warszawa par. p.w. bł. Edmunda Bojanowskiego, ul. Kokosowa 12 (Ursynów) 15.10 godz. 18
Warszawa kościół św. Jacka, ul. Freta, OO. Dominikanie 19.10 godz. 18
Warszawa parafia p.w. św. Dominika, Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej,
ul. Dominikańska 2, OO. Dominikanie (Służew) 07.11 godz. 19.30

W Warszawie w parafii bł. Edmunda Bojanowskiego (ul. Kokosowa 12, Ursynów) w dniach 5-11 października nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w intecji o miłosierdzie dla nas i świata całego w szczególności dla zmarłych dzieci. (Godziny nabożeństw: niedziela 17.30, w dni powszednie o 18.30)


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom