Szewińska Irena
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

W walijskim Cardiff dokonano wyboru gospodarza piłkarskich mistrzostw Europy, które odbędą się w 2012 roku. Członkowie Komitetu Wykonawczego UEFA wskazali na wspólną kandydaturę Polskę i Ukrainę!!!
Polska i Ukraina zorganizują mistrzostwa Europy w 2012 roku - zdecydował w środę w Cardiff Komitet Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej. Kandydatura Polski i Ukrainy zwyciężyła w pierwszej turze głosowania, otrzymując osiem głosów.

W finałowym etapie selekcji kandydatura polsko-ukraińska została oceniona wyżej niż oferty włoska oraz chorwacko-węgierska. Polska i Ukraina po raz pierwszy w historii będą gospodarzami finałów mistrzostw Europy.


Na naszą kandydaturę głosowało ośmiu z dwunastu członków Komitetu Wykonawczego UEFA. Włosi dostali cztery głosy, a kandydatura Węgier i Chorwacji żadnego - taką informację przekazała na antenie TVP Irena Szewińska.

Teraz zostało tylko wybrać maskotke mistrzostw europy
Czekam na propozycje

Robienie porządków w szafkach czasami przynosi nieoczekiwane efekty.

Znalazłem np. swój pamiętnik z podstawówki i to w sumie pryszcz ale mam w nim coś bardzo cennego - autograf świętej pamięci Kazimierza Górskiego, który dostałem od Niego gdy było spotkanie z Nim i z Ireną Szewińską z okazji tzw. Dni Sportu z moim mieście :)

W sumie autograf Szewińskiej też mam ;)

A Kai w wolnych chwilach będzie sobie czytać autobiografię Polańskiego :E

Dochodzę do wniosku, że w dzieciństwie dość dziwne książki czytałem :hmm: Zupełnie ja nie nastolatek [:|]

Stadion powstanie, a to ze wzgledu, że optuje za tym Irena Szewinska. Co prawda rząd mamy PO, a władze miasta z PiS to jednak licze ze dojdzie do porozumienia i obiekt powstanie w Radomiu, gdyż w całym regionie radomskim nie ma bieżni lekkoatletycznej. Nie wspominam tu o Kozienicach bo tam kompletni idioci zniszczyli zarówno boisko jak i bieżnie. z konkretnymi decyzjami trzeba raczej poczekać do czerwca, potem przetarg i budowa ruszy wiosna. Potrwakilka miesiecy i raczej nie bedzie kolidować z meczami.

Na temat budowy nowego stadionu powiedziano tak wiele, że trudno jeszcze czymś radomskich kibiców zaskoczyć. Warto jednak odnotować, że w Ministerstwie Sportu odbyły się kolejne rozmowy podczas których omawiano budowę obiektu.

W spotkaniu z udziałem m.in. Ireny Szewińskiej, prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki uczestniczyli z-ca prezydenta Radomia Ryszard Fałek, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Zygmunt Malinowski i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Piotr Kalinkowski. Jak się dowiedzieliśmy Polski Związek Lekkiej Atletyki podtrzymał swojej wcześniejsze zapewniania o wpisaniu budowy stadionu w Radomiu do rejestru inwestycji strategicznych. - W ministerstwie zapewniono nas, że ostateczna decyzja znana powinna być 24 września - informuje Zygmunt Malinowski. Akceptacja ministerstwa oznaczać będzie pozyskanie na budowę pieniędzy z budżetu państwa.

Okazuje się, że sportowa baza Radomia oprócz nowoczesnego stadionu lekkoatletyczno-piłkarskiego powiększyć może się o halę sportową przy Zespole Szkół Budowlanych. - W przyszłym roku, prawdopodobnie rozpocznie się budowa sali sportowej, pełno-wymiarowej, która będzie dopełnieniem obiektów MOSiR - mówi Ryszard Fałek. Pieniądze na budowę hali na pewno przeznaczy miasto, być może finansowego wsparcia udzieli też ministerstwo sportu.

źródło: sportradom.pl

Z A P R A S Z A M Y

na

MECZ POKOLEŃ MECZ POKOLEŃ MECZ POKOLEŃPolonijno-Szkolny Klub Olimpijczyka im. Ireny Szewińskiej w Sofii

zaprasza Polonusów na

MECZ SIATKÓWKI,

który odbędzie się

w dniu 17.02.2008 r. o godz. 13.30 w Sali „Triadica”

przy ul. Metliczina poliana Nr 14.

Mecz rozegrany zostanie miedzy drużynami

RODZICÓW I DZIECI

Zapisy do składu drużyn przyjmuje:

Urszula Bogdanowa
tel. 9591894; kom. 0885 431173Mile widziani kibice obu drużyn

"Jak poseł Palikot staje się Syrenką Warszawską"
http://www.zw.com.pl/temat/1.html
Miesięcznik „Machina” poraz kolejny zorganizował konkurs na Syrenkę roku 2008. Wśród kandydatur: Monika Olejnik, Kora Jackowska, Irena Szewińska, Małgorzata Foremniak, Katarzyna Piekarska, Magda Mołek i Tatiana Okupnik oraz... Janusz Palikot. Głosować można do końca listopada: syrenka@machina.pl
W nagrodę nasza Kora na styczniowej okładce Machiny.W zeszłym roku okładkę ozdobiła Edyta Górniak.


Lidia Chojecka: "Zrobiłam wszytko, by się tam znaleźć ale nie zdziwię się jęsli mi jej nikt nie da"

PS: Którzy zawodnicy mają szanse na dołączenie do ekipy
Irena Szewińska: Jest ich dziewięcioro: Chojecka, Sętowska do 26 lipca, Czerwiński. Pskit, Trybańska, Chapowski, Dobija, Rostkowska, Nowicki - różnie do 14-16 lipca


Z poniedziałkowgo Przeglądu Sportowego

Polonia Warszawa- Marek Jurek,Stefan Friedman,zespół DEMONO, Jarosław Jakimowicz,Doda (haha), w przeszłosci Adolf Dymsza, Kazimierz Górski i wiekszosc artystów Warszawskich zyjących w latach 1921-74, nie mowiac o generałach z 20-lecia miedzywojennego (Polonia była klubem Sanackim). Ze sportowców którzy otwarcie kibicują Polonii: Irena Szewińska, Władysław Komar, Waldemar Marszałek,

Teksty komentatorów sportowych:

Jedzie cały peleton, kierownica koło kierownicy, pedał koło pedała

"Widać wielkie ożywienie w kroku Lewandowskiego" - Bohdan Tomaszewski (radio) o biegu na 800 m z udziałem Stefana Lewandowskiego.

Czarnoskóry Tetteh był najjaśniejszą postacią tego meczu" - Tomasz Sądzikowski (radio).

"Swietłana Fomina jest bardzo doświadczona i dużo daje" - trener Roman Haber.

"Cudowne dziecko dwóch pedałów" - ludzie twierdzą, że powiedzonko to miało się odnosić do takich kolarzy, jak Stanisław Szozda, Ryszard Szurkowski, Joachim Halupczok, Miguel Indurain albo jeszcze do kogoś innego; przypisywane jest wielu sprawozdawcom sportowym, ale najwięcej ludzi obstaje przy Bohdanie Tomaszewskim.

"Pani Szewińska nie jest już tak świeża w kroku, jak dawniej" - inna wersja:"Irena Szewińska jest dzisiaj nieświeża w kroku".

Dziś dotarłem do nagrania spotkania śląskich samorządowców z panią Ireną Szewińską. Można na nim zobaczyć wystąpienie m.in. naszego prezydenta, Piotra Koja. Polecam - CLICK!

W sobotnie popołudnie w Bydgoszczy zostały odsłonięte kolejne Bydgoskie Autografy. Swój podpis na Długiej zostawił najbardziej utytułowany zawodnik sportu żużlowego – Tomasz Gollob. Bydgoskie Autografy to alejka z odlewami podpisów osób zasłużonych dla Bydgoszczy.

W samo południe swoje podpisy pozostawili także prof. Katarzyna Popowa-Zydroń, Kazimierz Karabasz, Edmund Obiała. Wcześniej swoje podpisy złożyli min. Irena Szewińska, Rafał Blechacz, Zbigniew Boniek, Jerzey Hoffman i Adam Sowa.

Tomasz po uroczystości nie krył wzruszenia – Miło jest doczekać takiej chwili. Cieszę się, że w Bydgoszczy doceniają to, co zrobiłem dla tego miasta. Sportowiec nie zawsze do końca swojej kariery może reprezentować miasto, w którym się wychował, ale zawsze pozostanie w sercu miasto, gdzie wszystko się zaczynało i w nim dalej mieszka. Jestem bydgoszczaninem i tak zostanie do końca.

Źródło: www.espeedway.pl

Kto według was jest najlepszym Polskim sportowcem ?
Ankieta obejmuje sportowców wciąż aktywnych ale proszę również o odpowiedź na pytanie kto jest najlepszym polskim sportowcem wszechczasów !

Jeżeli ktoś z was uważa, że jakiegoś sportowca zabrakło w ankiecie to proszę podać swoją propozycję, ankieta zostanie uzupełniona.

Ankieta nigdy nie zostanie zakończona.Ja sam stawiam na Otylię Jędrzejczak, za jej upór, siłę i wolę walki.
Na drugim miejscu byłby Maciej Żurawski - bez niego nie przeżyłbym tylu pięknych chwil

Sportowcami wszech czasów są dla mnie Grzegorz Lato i Irena Szewińska.Babcie LOKOMOTYWY. Jak siedzisz w autobusie, staja nad Toba i zaczynaja
sapac. Niektóre sapia tak intensywnie, ze czujesz co jadla kilka godzin
temu...

o takie babcie mnie najbardziej deprymują
oraz babcie akrobatki
wychodzi wówczas hipokryzja, tu laseczka, babcia wielce obolała, a jak trzeba to druga Irena Szewińska


Więc sport również jest zły bo automatycznie reguluję nastrój?

To nasi wybitni sportowcy z Ireną Szewińską na czele musieliby być bardzo zaburzeni, jeśli chodzi o regulowanie nastroju

Też wiem, co to huśtawka nastrojów
Ale stan constans, czy linię prostą osiągniemy w chwili śmierci (jak na ekranie maszyny, tzw. "linia życia").
Póki żyjemy, życie w nas pulsuje. Trzeba tylko postarać się, aby asymptoty: górna i dolna nie były zbyt daleko od siebie a więc, aby wahania nastrojów nie przypominały rozbujanej na maxa huśtawki.

Zamir? Lubisz książki?
Ja mam czasem tak, że jak mnie jakaś książka zainteresuje to muszę ją przeczytać "na miejscu" Nawet, jak jest dość gruba.
Zapominam wtedy o jedzeniu i o papierosie. Tak mi się sporo razy w życiu zdarzyło.
O papierosie zapominam też, kiedy jestem z przyjacółmi w miejscu, gdzie nie można palić, a rozmowa jest miła i zabawna lub interesująca, choć poważna - jednym słowem "wciągająca".


A nede wszystko TANIEC !!!, który uwielbiam.

Pozdrawiam serdecznie

PS. Chudłam bardzo w depresji - raz zdarzyło mi się 12 kg . Potem w trakcie przyjmowana leków od depresji tyłam
Teraz nie biorę żadnych leków i tylko nadopiekuńcza ciocia, której przez grzeczność nie potrafię odmówić zjedzenia kolejnego kawałka ciasta, jest w stanie spowodować powstanie oponek jak u ludzika Michelin

Euro 2012 dla Polski i Ukrainy!!!

W walijskim Cardiff dokonano wyboru gospodarza piłkarskich mistrzostw Europy, które odbędą się w 2012 roku. Członkowie Komitetu Wykonawczego UEFA wskazali na wspólną kandydaturę Polskę i Ukrainę!!!

Polska i Ukraina zorganizują mistrzostwa Europy w 2012 roku - zdecydował w środę w Cardiff Komitet Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej. Kandydatura Polski i Ukrainy zwyciężyła w pierwszej turze głosowania, otrzymując osiem głosów.

W finałowym etapie selekcji kandydatura polsko-ukraińska została oceniona wyżej niż oferty włoska oraz chorwacko-węgierska. Polska i Ukraina po raz pierwszy w historii będą gospodarzami finałów mistrzostw Europy...

Podstawowe informacje o krajach oraz o futbolu polskim i ukraińskim:

Polska:

Obszar - 322 575 km kw.
Ludność - 38 122 000 (styczeń 2007)
Stolica - Warszawa (1 700 000 mieszkańców)
Święto narodowe - 3 maja (uchwalenie Konstytucji 3 maja), 11 listopada (odzyskanie niepodległości)

Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) założony 21 grudnia 1919 roku w Krakowie.
Członek FIFA - od 1923 roku, członek UEFA - od 1954 roku.
Prezes PZPN - Michał Listkiewicz
Liczba klubów - 5690; liczba zarejestrowanych piłkarzy - 151 302

Barwy reprezentacji: biało-czerwone

Ukraina:

Obszar - 603 700 km kw.
Ludność - 46 710 000 (2006 r.)
Stolica - Kijów (3 296 000 mieszkańców zespołu miejskiego)
Święto narodowe - 24 sierpnia, rocznica proklamowania Aktu Niepodległości (1991 r.)

Ukraiński Związek Piłki Nożnej (Federacija Futbołu Ukrainy) został założony w 1991.
Członek FIFA i UEFA - od 1992 roku.
Prezes federacji - Hrihorij Surkis.
Liczba klubów - ok 1 090; liczba zarejestrowanych piłkarzy - ok 150 000 (dane z 2006 r.)

Barwy reprezentacji: żółto-niebieskie.
...
Wygrana Polski i Ukrainy - podział głosów

Znamy już podział głosów, które zdecydowały o tym, że Polska i Ukraina zorganizują mistrzostwa Europy 2012.- Na naszą kandydaturę głosowało ośmiu z dwunastu członków Komitetu Wykonawczego UEFA. Włosi dostali cztery głosy, a kandydatura Węgier i Chorwacji żadnego - taką informację przekazała na antenie TVP Irena Szewińska.
info.Onet.pl

...
No i wszystko jasne !!! zostaliśmy współorganizatorami Euro 2012 !!!
Chyba dzisiejszego dnia wszyscy polacy się cieszą bo jak wiadomo będzie to pierwsza
duża impreza piłkarska i nie tylko w naszym kraju.
...

pozdrawiam© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom