Szkoła Języka Rosyjskiego
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

Innocenty Libura cytat wikipedia:"(ur. 1901 w Michałowicach, zm. 1 maja 1993 w Rybniku) – pedagog, społecznik i działacz Związku Harcerstwa Polskiego, Ligi Ochrony Przyrody, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i Towarzystwa Miłośników Rybnika. Publicysta i autor książek.

Członek Polskiej Organizacji Skautowej (od 1915) następnie Związku Harcerstwa Polskiego, harcmistrz. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim (1921-1924), Uniwersytecie Jagiellońskim (1925-1926). Od 1926 nauczyciel języka polskiego w Państwowym Gimnazjum w Rybniku. W 1931 uzyskał tytuł doktora filozofii (pracą: „Twórczość Dominika Magnuszewskiego”). W wojnie obronnej 1939 roku żołnierz 75 pułku piechoty, jeniec wojenny (obozy: w Braunschweigu 1940, Woldenbergu do 1945). Po wojnie uczył języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Rybniku (1945-1951), Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Rybniku (1951-1961), języka rosyjskiego w Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Rybniku (na emeryturze). Drużynowy, później opiekun IV Drużyny ZHP im. Henryka Sienkiewicza w Rybniku. Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski"

nie sposób niewspomnieć o tym człowieku, osobiście Go znałem i bardzo dumny z tego jestem, zreszta prof Libura uczył też moja mamę w szkole średniej

Moim najgorszym przedmiotem była matematyka i język rosyjski i do tej pory tego nie nawidzę.
Zpt oczywiście, że pamiętam Było świetnie, nauczyłam się robić różne ramki z drewna i gięcia drutu i z niego robiliśmy kwietniki pod kwiatki i oczywiście uczyliśmy się gotować. Atmosfera zajefajna , ale nasze dzieci tego napewno nie przeżyją, bo tego przedmiotu już nie ma w szkole, wszystko podzielili, a o gotowaniu to wogóle nie można mówić.

Pozdrowienia.

Odpowiadając na twoje pytania.Nie zbywam się od odpowiedzi,wiem czym kierował się Bandera i UPA.Na Ukrainie bywam 3-4 razy w roku (głównie na święta i wakacje) wiem jakie jest nastawienie ludzi (przynajmniej tych z zachodniej części Ukrainy)

Jakiej przegranej sprawy? Tu nic nie jest przegrane,wszystko się rodzi na nowo,powstają nowe ugrupowania nacjonalistyczne coraz więcej ludzi zaczyna raźniej widzieć świat.Likwidowane są szkoły gdzie rosyjski był językiem wykładowym,nakłada się nacisk na Ukrainizacje narodu.

Jeśli chodzi o polaków to nic do was nie mam,ale wkur.... mnie takie wypowiedzi że Badera to był bandyta bo mordował polaków.Hitler i Stalin też was mordowali głodzili,przerabiali na bydło i materace...

mlody78, widać po zainteresowaniach, że pani od rosyjskiego skutecznie Cię zindoktrynowała tymi raportami

Ja nie pamiętam raportów ze szkoły, ale zaczynałam szkołę w 1988. Tylko właśnie na lekcjach języka rosyjskiego były, ale to w ramach ćwiczenia językowego chyba, no i na WOSie potem. Zresztą z tą samą panią .

Aha, no i w podręcznikach... polsko-radziecka przyjaźń, "Lenin żył, Lenin żyje, Lenin będzie żyć" itd.

A potem wycinaliśmy z kolorowego papieru koronę dla orła, co to wisiał nad tablicą .

angielskiego uczę się od podstawówki, czyli, jakby nie patrząc, dziewięć lat. chyba lubię angielski i wydaje mi się, że potrafiłabym się z kimś dogadać, jak to robiłam na wakacjach.
francuski. borze gęsty, jak ja nienawidzę tego języka! Szkoła mi go kompletnie obrzydziła, gdy tylko słyszę te "rh" czy inne francuskie słowa to od razu zatykam uszy. Przez trzy lata nauczyłam się jedynie pytania o cenę szynki
w liceum chcę sobie wziąć oprócz angielskiego i francuskiego (taaaa, pewnie będę kontynuowała jego naukę) rosyjski. chociaż, ostatnio, coraz bardziej nachodzi mnie ochota na niemieckie, bo... zaczął mi się podobać oO chyba taka przeciwwaga co to francuskiego :p

Lubisz żelki ??
Żelki..hmmm ubóstwiam ;p

Gdzie miszkasz? W Kętach sobie mieszkam
Skad wiesz o forum? ee.. chyba z google
Dlaczego sie zarejestrowalas? Bo chce poznać nowych ludzi
Sluchasz muzyki EMO? nie sądzę
EMO zespoly? nie wiem jakie to
Jestes scene? Zdacydowanie niee
Lubisz kolczyki? Lubię
Masz jakies? Mam
Gdzie? Niestety na razie tylko w uszach
Ile? 3
Lubisz zelki? Ubóstwiam
Lubisz kisiel? Najbardziej lubię jeszcze z tartym jabłkiem ;p
Lubisz patrzec w gwiazdy? (pozdrowienia dla Majem ) Lubię leżeć nocą na trawie i obserwować gwiazdy
Ile masz lat? 30 marzec 1993 to sobie policz ;p
Jak masz na imie? Diana
Dlaczego napisalas Heyka a nie Hejka? Bo kiedyś pisałam hey i stąd się wzięło Heyka
Znasz jakies jezyki? znam
Jakies? polski , w szkole uczę się niemieckiego i angielskiego, a dodatkowo od 2 miesięcy uczę się rosyjskiego, a od września jeszcze japoński albo francuski
Lubisz emotikony? to zależy jaki mam humorek
Jaka jest u Ciebie pogoda? jest strasznie duszno i pada descyk ;p
Lubisz burze? Kocham burzę ;*
Jestes fotogeniczna? Eee.. nie powiedziałabym ;p
Lubisz mnie? hmm.. raczej lubię, a ty mnie;p
Wkurzam Cie? skądże znowu.. nigdy;p
Mam juz skonczyc? nie musisz
Jestes wegetarianka? niee ale zastanawiam sie czy nei zostac ;]
Czytasz BRAVO? to paście? NIE..!
Masz fbl? nie mam
Masz konto na fotce? mam nawet 2 konta;p
Mieszkasz w bloku? w domu prywatnym
Lubisz sie usmiechac? raczej tak
Masz chlopaka? mam od dwóch miesięcy

Rosyjscy naukowcy są w szoku po tym, jak okazało się prawdą to, co mówi Tatti Valo. Jej przypadek jest w tej chwili badany przez specjalistów od ludzkiego mózgu, którzy wydają się być całkowicie bezradni. Okazało się bowiem, że młoda kobieta włada biegle 120 starożytnymi językami. Sam mówi o sobie: "żyłam już 120 razy. Języki którymi władam, są ojczystymi językami z mych poprzednich inkarnacji.”

Tatti Valo (23), urodzona w Anapa (Kazachstan) włada biegle dawno wymarłymi językami, jak na przykład szekspirowskim angielskim z 16. Wieku, a nawet staromongolskim i językiem faraonów.

A wszystko rozpoczęło się jeszcze w szkole. Podczas klasówki z matematyki w 9 klasie Tatti pokłóciła się z nauczycielką do tego stopnia, że aż zemdlała. Gdy ocknęła się mówiła nagle nie rosyjskim lecz staroangielskim. Dopiero po trzech dniach ponownie przemówiła po rosyjsku.

W muzeum pokazano Tatti 5800 lat stary krąg kamienny z nierozszyfrowanymi napisami, których wcześniej nikt nie potrafił odczytać. Tatti poradziła sobie z tym w kilka godzin!

Eksperci nie potrafią w żaden sposób wyjaśnić fenomenu poliglotycznego młodej pielęgniarki.

Eksperci twierdzą: „Tatti musiałaby rocznie nauczyć się co najmniej pięć języków, dla których w dużej części nie ma nawet podręczników.”.

Nautilus.org.pl

Co o tym myślicie?

No nie...........prosze Cie nie psuj jeszcze bardziej mojej opinii

Ja przez ten telefon rozmawialam z kolezanka ktora stala w budce obok:D i ustawilam ten automat na jezyk rosyjski
i mam tyle ulotek o szkolach ze bede miala cala zime czym w piecu palic


to kto tam jeszcze zyje z naszej dzielnej druzyny?


Nie tęsknię za PRL. Miałam dobre dzieciństwo, ale uważam, że moje pokolenie żyjące na końcu PRL i potem na początku nowej RP ma najgorzej. Nie jesteśmy z żadnej epoki. Na dodatek jak sobie przypomnę ubrania, w których musiałam jako nastolatka chodzić, to mam załamanie nerwowe. Buty na talony w złym rozmiarze, ciężka, brzydka kurtka po bracie i inne kwiatki. Nie mogłam się uczyć języków obcych, bo był tylko rosyjski...Uważam, że PRL pozbawił mnie wielu możliwości. Nienawidziłam też stać w kolejkach za mięsem, bo bałam się, że mnie ktoś z niej wypchnie i mama będzie na mnie zła. Podzielam Twoje zdanie. Jak tu teraz rozwydrzonej młodzieży wytłumaczyć, co to są talony na buty i bluzka z farbowanych pieluch?? A to już był koniec XX wieku! Jak ktoś miał rodzinę np. w RFN i w związku z tym przychodził do szkoły w NORMALNEJ bawełnianej bluzie, NORMALNYCH dżinsach albo NORMALNYCH butach, to...Ja też do dziś pamiętam swój ból, nawet nie zazdrość, a zwyczajnie ból nastolatki .

Dziś kupiłem krewetki o nazwie (według sprzedającego) "krewetki caridinia sp. Blue". Wyglądają prawie jak ta na tym zdjęciu http://www.akwaria.pl/kre...ue_1024x768.jpg tyle że są bardziej przezroczyste. Sprzedającemu się rozmnożyły. Szukałem w necie informacji ale sprzedający mówi że to w Polsce jeszcze żadka odmiana. Nie znam obchych języków (w czasach jak chodziłem do szkoły jedynym słusznym językiem był rosyjski) więc jeśli ktoś rozpoznaje te krewetki i może coś powiedzieć na ich temat to byłbym wdzięczny.

Ole!

Spain... Exotic and tantilizing...
Latin
70%
Spanish
70%
Japanese
65%
German
40%
French
40%

Jest w tym prawda: nie lubię dojcza. I fhrąsuskiego też niezbyt.

Osobiście to raczej wyglądałoby (dla przyjemności) to tak:

Polski
Języki Starosłowiańskie
Tajny język Ku Klux Klanu
Rosyjski
Norweski
Języki Wikingów
Angielski
Włoski
Łacina

Najchętniej to żadnego bym się nie uczył, ale jakbym musiał, wybrałbym te. Pierwsza czwórka sprawiałaby mi pewną frajdę, ale reszta nie. Uczę się angielskiego i niemieckiego. Gdybym wybierał języki, jakich miałbym się uczyć w ramach "mojej edukacji" ("szkoły"), wybrałbym oczywiście angielski (użyteczność + fajna nauczycielka).

Wiesz, niemiecki jest łatwym językiem jak zaczyna się od podstaw. Gdy nie będziesz miała dużego materiału do nauczenia, to na pewno sobie poradzisz. Ja się uczę tego języka od drugiej klasy szkoły podstawowej. I teraz osobiście, gdybym miała wybór to bym wybrała niemiecki, zamiast rosyjskiego.

Skoro mówisz, że Twoja mama i babcia umieją po rosyjsku, to na pewno będzie Ci łatwiej opanować ten język. Wiadomą rzeczą jest, to że do nauki języka obcego trzeba się na prawdę przyłożyć. Wybór powinien należeć do Ciebie, nie sugeruj się wyborem koleżanek.


  Jamelka mam naszczescie tylko 2 jezyki;)

ide do lekarza w poniedzialek!! juz gadalam z mama ;)

a dzisiaj w szkole byla stasznie fajnie (gdyby nie ta pala z rosyjskiego:lol: za malo sie nauczylam) cwiczylismy skakanke zbiorowa na dzien woisny:mdr: zmiesnilo sie nawet po 20 osob, i mam nadzieje ze duzo spalilam podczas tego skakania:mdr: a za 2h na basen:)

dzisiaj nie zjadlam sniadania i chodzilam w szkole jak glupia glodna;( na szczescie sie kolezanka zlitowała i kupila mi bulke z ziarnami:lol:
na obiad zjadlam kawalek rybki i troche salatki(pekinska, cebula i kukurydza)

Lech Walesa i Aleksander Kwasniewski (byli prezydenci RP) chca obowiazkowego nauczania jezyka angielskiego juz od 1-szej klasy szkoly podstawowej.
Cos podobnego Polska "przerabiala" z nauczaniem jezyka rosyjskiego od od 5-tej klasy szkoly podstawowej bez wiekszych rezultaow,bo nie wszyscy chcieli sie uczyc "nowomowy".
Podobnie bedzie i teraz z belkotem angielskim !
"My Polacy nie gesi ......".© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom