Szkoła Muzyczna im Chopina
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr


wcale tak nie jest, że trzeba mieć do czegoś talent, np. do gry na fortepianie, pewnych rzeczy można się nauczyć, pewnie, że nie będzie z Ciebie Chopin, ale grac będziesz umiała, wiem to bo chodziłam do szkoły muzycznej i była u nas w klasie dziewczyna, która nie miała żadnego pociągu do muzyki, ale jej rodzice mieli staszne ambicje no i dziewczyna nauczyła się grać
ja jakoś uzdolniona muzycznie nie jestem,a swego czasu sporo grałam na gitarze akustycznej i nawet basowej,wytarczy chcieć ;-)

" />Jestem gitarzystą klasycznym po 7 skonczonych latach nauki.Uczę się dalej w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im.Fryderyka Chopina w Bytomiu.
Mogę tworzyć oprawę muzyczną na wszelkiego rodzaju przyzwoitych imprezach, i nie tylko.
Zainteresowanych proszę o wczesne powiadomienie mnie.
Szczegóły pod nr. Gadu-Gadu 10974010 lub numerem telefonu 517650129

uwielbiam Jaśiu: wielkie za super temat

ja też przez długi czas nie cierpiałam muzyki klasycznej, może przez to, że musiałam jej słuchać i grać (szkoła muzyczna) , ale pod koniec szkoły jakoś tak dziwnie zaczął mi się ten gatunek podobać, a ponieważ moim instrumentem jest fortepian, to:
-dla mnie rządzi absolutnie mój mistrz Fryderyk Chopin (i będę się upierać, że nie żaden Szopen ), cudownie się słucha jego utworów (szczególnie na żywo i szczególnie w wykonaniu pana Janusza Olejniczaka ) i cudownie się je gra, po prostu miodzio
-niejaki Bach Jan Sebastian, przez dłuuugi czas kojarzył mi się tylko z nudnymi preludiami które co semestr trzeba było zaliczać na egzaminach, aż do ostatniej klasy kiedy mieliśmy w szkole przymusowy konkurs ze znajomości utworów i życiorysu tego pana: wtedy to cudownym zbiegiem okoliczności okazało się, że oprócz utworów wykorzystywanych do maltretowania uczniów szkół muzycznych, napisał on też wiele przepięknych utworów, których można z przyjemnością słuchać (polecam szczególnie: "Arię na strunie G z Suity nr 3" - na pewno znacie tę melodię, "Toccatę i fugę d-moll" - to jest grane na organach i też bardzo znane, oraz trochę mniej znane "Chaconne d-moll")
-oczywiście dorzucę powszechnie lubianych panów Mozarta i Beethovena, Vivaldiego
-ale też Straussa, tego od walców
-do tego Carl Orff od wspomnianej tu opery "Carmina Burana", chociaż ogólnie za operami nie przepadam, to dla tej jednej robię wyjątek
-Ferenc Liszt i Ignacy Jan Paderewski też byli nieźli

" />W rocznicę urodzin Fryderyka Chopina, w Brochowie odbyła się kilka dni temu uroczystość okraszona pięknym koncertem. Stworzono i poparto formalnymi deklaracjami gospodarzy regionu pojęcie "Krainy Chopina", obejmujące zasięgiem tereny Kampinoskiego Parku Narodowego wraz z terenami przyległymi - doliną Wisły, Bzury oraz częścią Równiny Błońskiej. Teren o bardzo bogatej i różnorodnej przyrodzie z licznymi pamiątkami historii i kultury: majestatycznym kościołem obronnym w Brochowie, dworkami, pałacami, cmentarzami wojennymi i polami bitewnymi. To ciągnąca sie po horyzont Puszcza, malownicze łąki nad Bzurą i jej starorzecza oraz Wisła leniwie tocząca swe wody wśród pastwisk ze szpalerami wierzb pamiętających czasy osadników olenderskich. To po nich pamiątką jest dawny zbór luterański w Secyminie. W poniedziałek 1 marca o godz 13.00 w siedzibie Centralnej Biblioteki Rolniczej im. Michała Oczapowskiego k. kościoła sw Anny w Warszawie odbędzie sie prezentacja "Przewodnika po przyrodzie Krainy Chopina" (wyd. Agencja Reklamowo Wydawnicza Arkadiusz Grzegorczyk). W programie występ zespołu Masovia" przy Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno - Pedagogicznej w Łowiczu, oraz spektakl baletowy zespołu Fyderykiana Fundacji Krystyny Biegańskiej Akademii Polskiego Tańca i Muzyki w Gdańsku.
Wieczorem o 19.00 - koncert chopinowski na Uniwersytecie Muzycznym przy ul Okólnik 2


A jaki jest twój

W sali wystawowej, chyba niewiele większej niż sala koszalińskiego Muzeum ustawiono fortepian, na którym w trakcie zwiedzania kilku uczniów szkoły muzycznej grało utwory Chopina. Wspaniałe wrażenie: obrazy mistrza i muzyka, którą ilustrował, na żywo.

Teraz ta wystawa, objechawszy szerokim łukiem Koszalin, trafiła do Gdańska (Zielona Brama).

To byłaby moja ropozycja na Noc Muzeów: skoro jest to święto tej lacówki, to właśnie wówczas jest okazja, by zwiedzający dostali to, co możliwie najlepsze. Na zachętę, by chciało im się wracać. Tymczasem dostają kolekcję kosmicznych minerałów. Ja tam nie widzę specjalnej różnicy, między kamieniami olnymi, gruzem i czymś, obok czego będzie leżała karteczka z odpisem: "fragment meteorytu".

A do tego te nieszczęsne kiełbasy i machacze ognia... i studenci... no co roku to samo. A otem czytamy, że w Koszalinie "dużo się dzieje" 

" />Pozwolę się podpiąć
Matura dopiero za rok ale obrałem cele i twardo do nich dążę
a więc:
1. Uniwersytet Jagielloński: Filologia Angielska dzienne
2.Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie Pedagogika Baletowa nie na 100% ale chyba są tylko zaoczne
3. Awaryjnie Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie

Do pozycji 1,2 mam bardzo ochotę i czuje że był bym spełniony, bo chyba oto chodzi w tym wszystkim:/.


Może ma Ktoś jakieś opinie?

" />http://wiadomosci.ngo.pl/strona/567231.html

Koncert Chopinowski "Mazurki na Mazurach"Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA zaprasza na Koncert Chopinowski "Mazurki na Mazurach", 26 czerwca 2010 o godzinie 18.00 do Garncarskiej Wioski - Kamionki koło Nidzicy.skomentuj

autor(ka): Sylwia Kupniewska
W I części koncertu wystąpią młodzi artyści z Nidzicy i stypendyści Programu ARGAFKA MUZYCZNA. Są to uczniowie Szkół Muzycznych I i II stopnia z całej Polski . Natomiast w drugiej części wystąpi Marek Bracha – znakomity pianista z Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, tegoroczny reprezentant Polski na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim.

Koncert odbędzie się w amfiteatrze wiejskim w ‟Garncarskiej Wiosce”, zapraszamy na ‟dotyk” prawdziwej sztuki i wysłuchania mazurków Chopina na Mazurach.

" />Naszym polskim wirtuozem jest wspomniany Chopin, bo grał mazurki i polonezy . A wzorować się na nim... można. Wg mnie stąd wyrasta nurt w którym są "Polskie drogi" Kurylewicza i utwory brzmiące... "polsko". A że są dobre... gra je cały świat, Amerykanie uczą się w szkole muzycznej m. in. polskich utworów Chopina (polskich tj. mazurków, polonezów, i innych opusów). Chopin to jest coś naprawdę. Przydaliby się w naszym kraju tacy gitarzyści, co nie?

" />
">Z tym, że każdy może grać to sie nie mogę zgodzić. I to obojętnie czy Bacha czy Chopina. A z tą duszą to wszystko zależy od wykonawcy. Duszę trzeba włożyć przy wykonywaniu każdej muzyki, tylko do każdej muzyki trzeba innej duszy. Jedni wola romantyzm a inni barok a jeszcze inni współczesność. A jeżeli ktoś ćwiczy 10 godzin dziennie to jest w stanie zagrać prawie wszystko bo talent liczy się na początku a potem tylko praca, praca i praca.

Wystarczy pójść do jakiejkolwiek szkoły muzycznej (pianino)i zobaczysz że każde dziecko nauczy się tam utworu bacha czy mozarta(wczesniej czy pózniej ale się nauczy),ale raczej nie każde zagra chopina(nawet proste utwory przeznaczone dla 6 klasy)To jest tak jak z bluesem niby prosty niby pentatonika ale tak naprawde ż(rz)adko kto umie go dobrze zagrać

A tak w zasadzie to na jaki my temat teraz rozmawiamy bo już się troche pogubiłem?Klaudia Carlos - trenowała gimnastykę artystyczną, jest absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu, Wydziału Pedagogiki Baletu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów Dziennikarskich UAM w Poznaniu. Każdą wolną chwilę wykorzystuje na aktywne spędzanie czasu. Jej wielką pasją jest taniec, lubi pływać, jeździć na rowerze i nartach. O swoją kondycję dba na świeżym powietrzu i w domu. W domu czuję się najlepiej, w domu też sama mogę organizować sobie trening i to bez względu na porę dnia. To naprawdę proste- przekonuje Klaudia. Nowatorska książka przedstawia ćwiczenia, które każdy może wykonywać w domu: ¡ podział stron na 3 osobne moduły: barki, brzuch, uda - pozwala dowolnie ułożyć zestaw ćwiczeń - co dzień możemy ułożyć sobie nowy zestaw pracując nad wybranymi mięśniami ¡ wygodna oprawa ze spiralką - sprawia, że książka łatwo się otwiera, a strony nie ‟przewracają się" ¡ praktyczne informacje: wskazówki krok po kroku, prawidłowe postawy, mięśnie, które rozwijamy w danym ćwiczeniu ¡ kolorowe fotografie przy każdym ćwiczeniu - nie pozwolą na popełnianie błędów, ponieważ dokładnie ilustrują poszczególne fazy ćwiczeń Jak korzystać z tej książki: - wybierz 3 ćwiczenia - po jednym na każdą partię ciała. Pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na rozgrzewkę, ćwiczenia właściwe i rozluźniające - każde z ćwiczeń wykonuj po 8-12 razy od 1 do 3 serii - całość zajmie nie więcej niż pół godziny dziennie - już po 14 dniach zauważysz efekty: będziesz miała więcej energii, Twoje ciało będzie bardziej wysportowane, poprawi się kondycja i samopoczucie. Zapraszam do ćwiczeń Klaudia Carlos

Kod: Zaznacz wszystkohttp://hotfile.com/dl/10595455/5a948f2/Domowy_Fitness.pdf.html

Kurs Gitarowy – Olsztyn, 11-17 lipca 2010

VII Międzynarodowy Kurs i Konkurs Gitarowy w Olsztynie, który odbędzie się w dniach 11-18 lipca 2010 roku, to gwiazdy światowej gitarystyki, rewelacyjne koncerty, lekcje mistrzowskie i konkurs dla wszystkich. Organizatorami imprezy są: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne “Pojezierze”, Państwowa Szkoła Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie i Filharmonia Warmińsko-Mazurska. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się: • Aniello Desiderio /Włochy/ • Pavel Steidl /Czechy/ • Nikita Koszkin /Rosja/ • Celso Machado /Brazylia/ • Sylvia Sze-Hua Jen /Tajwan/ • Marcin Dylla /Polska/ • Susana Prieto /Hiszpania/ • Alexis Muzurakis /Grecja/ • Marek Pasieczny /Poland/ • Gabriel Bianco /Francja/ • Irina Kulikova /Rosja/ • Roman Grinkiv /Ukraina/ • Marcin Kuźniar /Polska/ • Waldemar Gromolak /Polska/ • Alina Gruszka /Polska/ • Filharmonia Warmińsko-Mazurska; Dyrygent: Janusz Przybylski
Kierownictwo: Adam Giska, Henryk Szukiewicz

Kurs Gitarowy – Olsztyn, 11-17 lipca 2010

Pakiet obserwator: 550PLN/170PLN* - udział w roli obserwatora we wszystkich zajęciach Kursu (lekcje, koncerty, wykłady, prezentacje, wycieczka)
*cena bez wyżywienia i noclegów

Pakiet uczeń: 850PLN/500PLN* - 5 lekcji indywidualnych x 30 minut, udział we wszystkich imprezach Kursu (lekcje, koncerty, wykłady, prezentacje, wycieczka)
*cena bez wyżywienia i noclegów

Wpisowe /120PLN/ jest częścią opłaty za Kurs i nie podlega zwrotowi.
Zgłoszenie i kopię dowodu wpłaty WPISOWEGO wysłać na adres biura organizacyjnego lub pocztą internetową do dnia 20.06.2010 z dopiskiem ‟Wpisowe – Kurs gitarowy”.
Zakwaterowanie: Internat PSM ul. Kościuszki 39A, Olsztyn

Konto: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne “Pojezierze” Pekao S.A. 61 1240 5598 1111 0000 5025 0602

Kontakt:

BIURO ORGANIZACYJNE (adres korespondencyjny)
PSM I i II st. w Olsztynie
ul.Kościuszki 39, 10-503 Olsztyn
tel. (+48) 089 527 32 03
fax. (+48) 089 527 26 91
tel. kom. +48 606428777
www.gitara.olsztyn.pl© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom