Szkoła Podoficerska
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

Musze napisac do szkoły odpowiedzi na pytania do szkolnej krzyzówki
Bardzo jest to dla mnie wazne

Prosze o pomoc

1. Uczen szkoły podoficerskiej
2. Szpitalna pomocnica
3. język Homera
4. przygnębienie
5. na nim głowa
6. stanowi 78% powietrza
7. kopyto sarny
8. przed-porcie
9. ogon bielaka
10. król polski lub statek
11. wariant
12. ser do sałatek
13. dygresja
14. tłuszcz z dorsza lub z wala
15. z muletą w ręku
16. złudne wrażenie umyslowe
17. Miasto kultu św Franciszka

Jak ktos zna odpowiedz na niektóre punkty to prosze pisac w tym temacie i prosze mi nie pisac "google"


z góry dziekuje

Szkoły podoficerskie zlikwidowano rok temu i utworzono (?) szkołę główną w Poznaniu.
Zależy na jakim stanowisku chcesz pracować.
Zobacz pierwszy wynik w googu
http://www.google.pl/search?hl=pl&sour...mp;aq=f&oq=

Witam chciałbym poruszyć temat, jakim są Podoficerowie wojska polskiego o ile mi wiadomo w 2004 roku zniesiono parę stopni a korpus chorążych włączono do korpusu podoficerów. Może się mało znam, ale po ukończeniu samej szkoły podoficerskiej zostanie starszym chorążym sztabowym jest praktycznie nie możliwe sami wiemy jak wolno przebiegają awanse w wojsku przy braku szkół chorążych może po paru latach zabraknąć nam podoficerów starszych.
Platforma Obywatelska mogłaby temu jakoś zaradzić, czyli:

-Chorążowie pozostali by w korpusie podoficerów, ale:
-Przywrócono By szkołę chorążych ( przynajmniej 2 szkoły na cały kraj).
-Przywrócono by stopień Chorążego sztabowego i starszego plutonowego.
-Można by do tego zapisać, że jeśli żołnierz pełni nienaganną służbę musi awansować na następny stopień nie później niż po upływie 8 lat na swoim obecnym stanowisku.
Oczywiście szeregowy, jeśli nie ukończy szkoły podoficerskiej nie może awansować wyżej niż na stopień starszego szeregowego
A kapral po szkołę podoficerskiej nie wyżej niż stopień młodszego chorążego.
żołnierz po szkole chorążych otrzymywałby stopień chorążego i maksymalnie by mógł awansować do stopnia starszego chorążego sztabowego.
Wybieram się do wojska dużo czytałem i zasięgałem opinii innych żołnierzy z punktu widzenia i Mon-u i podoficerów to by było dużo lepsze rozwiązanie‌Chyba, że oszczędności są ważniejsze od prawidłowego funkcjonowania wojska polskiego???
A Co PO o tym myśli moglibyście przedstawić projekt ustawy, która zakładałaby zmiany w wojsku polskim??

ja mieszkam na warmi więc trochę do
Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu
Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Zegrzu
Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Toruniu
Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu
troszkę mam tych kilometrów. Ale najpierw komisja lekarska


Ja powiem tak tatuaż zrobiłem sobie na 18,na przedramienu,teraz mam prawie 20lat i nie żałuję,nieraz zapoominam że wogóle mam coś wytatuowane.
Co do pracy:Pracuje jako kelner w Radissonie(różni zagraniczni goście)nieraz gwiazdy(musiałem się pochwalić)mamy do wyboru 2 koszule z krótki i długim rękawie,jak noszę tą z krótki to kiero nie robi żadnych tam burd i w ogóle,nieraz ktoś z gości zapyta się co to znaczy i to wszystko.

Co do wojska:Dostałem kategorię A z aneksen:Tatuaż nieszpecący.Pytałem się czy mogę iść do szkoły podoficerskiej powiedzieli że tak.


Też mam coś wspólnego z kelnerstwem. Pracuję okazjonalnie na bankietach. Ostatnio nawet w Teatrze Muzycznym w Gdyni przyszło mi obsługiwać panią prezydent Warszawy. Zdażają się znani ludzie (często jak kręcą coś dookoła - jak był odcinek Kryminalnych w Trójmieście widziałem większość ekipy ).
Ogólnie to tatuaż w hotelarstwie wygląda tak - powinien być zakryty. Ba! Nawet blizny np po wypadkach muszą być zakryte. Nie mogą być widoczne pod koszulą. Oczywiście to tylko zależy od tego kto sprawuje władzę hehe Jednak wg. ogólnych norm tatuaże i blizny muszą być pozakrywane.

" />Witam.
Prosze o pomoc, chce ustalic przebeg słuzby wojskowej mojego dziadka.Służył na początku lat 30-tych w KOP-ie. Z jego opowiadań wiem że odbył szkolenie podoficerskie w Osowcu, jednak co było przed tym tego nie wiem. Załączone zdjęcie jest fragmentem zdjęcia grupowego i przedstawia tablicę z napisem : PUŁK GŁĘBOKIE, Kompania SZkol-Strzel ; KOP ; KURS PODOF. NIEZAW ;24 III 1931 - 15 VII 1931. Czy może ktoś wie gdzie mogę znaleźć informacje dotyczące tej jednostki ? Niestety w jego książeczce wojskowej wydanej po wojnie brak na ten temat informacji
Pozdrawiam

" />
"> Na górnym ramieniu wybijany był kolejny numer.
Nie wszyscy bohaterowie wojny bolszewickiej dostali od państwa numerowany KW. Polecam lekturę wspomnień Jana Ziółka seniora "Moja wojna z bolszewikami 1919-1920". Jeśli dobrze pamiętam to walczył on w szeregach 30 pp Strzelców Kaniowskich i służbę wojskową zakończyl po ukończeniu szkoły podoficerskiej w Chełmnie w stopniu kaprala (tylko po 2 żołnierzy z kompanii kierowano na kurs). Jego nagrodą za waleczność był tylko wpis do książeczki wojskowej o odznaczeniu Krzyżem Walecznych. Na tej podstawie mógł sobie kupić odznaczenie u grawera i miał prawo je nosić. Takich przypadków było wiele, więc stąd pewnie liczne KW bez numeru.
Wstrząsające podczas lektury tych wspomnień było dla mnie jeszcze to, że odchodząc do cywila kpr. Jan Ziółek musiał oddać mundur do magazynu, a wydano mu jakieś brudne i poszarpane łachmany, bo rzeczy, które zostawił w jednostce po wcieleniu do wojska gdzieś przepadły. Ubranego w brudne i poszarpane łachmany obrońcę ojczyzny podczas powrotu do domu aresztowała na dworcu kolejowym policja pod zarzutem włóczęgostwa. Tak Polska w 1921 r. traktowała swoich obrońców!
Pozdrawiam


To ,że Sosabowski był wybitnym oficerem nie ulega wątpliwości ,zapewne też dobrał sobie odpowiednią kadrę ,ale czy żołnierze 21 pp byli tak bardzo doskonalsi od swoich kolegów z pozostałych batalionów ? Czy po prostu dobrze dowodzeni nie poddali się panice ? .

Znowu dygresja Szczerze powątpiewam w fakt czy Sosabowski jako płk -dowódca pułku piechoty miał wpływ na dobór kadry podoficerskiej i oficerskiej ale może jestem już przez pracę spaczony. Wystarczyło że był dobrym dowódcą umiał ocenić sytuacje i postawić realne do osiągnięcia zadania. Że był dobrym dowódcą wiemy z 1944 roku gdy przed operacją Market - Garden zmiażdżył całą koncepcję tej krwawej hecy.

Co do Postu Wodza - staram się dobierać argumentację zgodną z zasadami zdrowego rozsądku.
Skąd RPD w arsenale Alfy i Wympieła? Cała armia sowiecko - rosyjska na naboju kaliber 5,45 x 39 mm (pomijamy magazyny mobilizacyjne) a pierwszoligowe jednostki Rządowe z tym zabytkiem? Proszę o źródła.

Sprawa Biesłanu jest dosyć zagadkowa. Są relacje o użyciu pocisków termobarycznych i czołgów, są też takie, które wskazują lokalną milicję lub uzbrojonych mieszkańców - ojców jako inicjatora strzelaniny, która doprowadziła do szturmu. Temat jest zagadkowy, wymaga dodatkowych (wiarygodnych ) informacji.
Na koniec popadnijmy w skrajność - skoro finezji nie mają to po co robić szturm? Czołg ma 30 pocisków na pokładzie. Kilka salw i szkoła w Biesłanie staję się stertą gruzów. Problem rozwiązany.

Kłaniam się© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom