Szkoła Teatralna w Bydgoszczy
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr


ale prestiżowe uczelniane katedry też nie mają takiej mocy same z siebie
Ale daja studentowi mozliwosci informacje o konkursach i co najważniejsze... kontakt z ludzmi, ktorzy siedza w tym od 30 lat nieraz, do tego uczelnie organizuja wystawy studenckie, wysylaja na sokratesy, pozwalaja sie "doktorować".

Ale no poniekad masz racje, ja jestem przykładem tego, że mialem jakies swoje zajawki i zdobyłem prace taka, który typowy absolwent z mojego wydziału nie ma takowej wiedzy. Ale wielu jest tam takich, niektórzy mieli mocny kontakt z teatrem, wiec maja monopol na plakaty teatralne na Pomorzu i min. w Bydgoszczy, ktoś tam interesował sie modą, wiec moja kolezanka z roku wysoko stoi w Reserved'zie, moj kuzyn swietnie ostatnio trafia i wygrywa konkursy na plakaty mocno powiazane z promocja miast i innych inicjatyw kulturalnych,moj znajomy interesował sie mocno grafika sterowana programowaniem i 3cim wymiarem, wiec wyladował w Taipei i studiuje graphic design+computer science...

Chłopaczki w wiekszosci, po studium łupia 8h przed LCD i to cale ich zycie z "talentem".

Mianem grafika tak naprawde nie powinien sie poslugiwac ktos kto nigdy nie przeszedł wyzszej szkoły klasycznych technik rysunkowych i nie odbyl podstawowego studiowania kompozycji i rysunku. Nie mowiac juz o umiejetnosciach posługiwania sie ołowkiem. A komputer to narzedzie przyspieszajace czas tylko, zwłaszcza w liternictwie i "printing press"

Mnie logo się podoba. Czego mu brakuje? Zawijasów?

Droga społeczności, podnieście głowę. 400tys. miasto z opera , filharmonia i teatrem.

Tylko 6 miejsc ma Opere i Filharmonie jednocześnie:
Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Szczecin, Wrocław, Warszawa.

Gdyby zrobić prosty ranking za każde miejsce dawać punkty Bydgoszcz znalazła by się na pewno w 5 przed Szczecinem. Mamy przecież szkoły plastyczne, kształcimy artystów plastyków, malarzy... Sport to tez kultura, a wiec hala Łuczniczki, lekkoatletyka Stadion Zawiszy, żużel, siatkówka męska i damska...

Czy byłaby złym ambasadorem Polski na świecie?

P.S.
Toruń zorientował się co jest grane i szaleńczo glosują w rankingu! Bydgoszcz ma 32% a Toruń ciągle zaskakująco 2-3% więcej:)

Witam !
W tym temacie popiszemy o naszych marzeniach związanych z Bollywood
To może na początek zacznę ja. :P

To tak:
Mam 13 lat, mieszkam w Bydgoszczy i od 7 miesięcy chcę zostać bollywoodzką aktorką.
Bollywood znam już od 14.02.2006 roku
I od razu mnie wkręciło!
Do Indii chcę pojechać prosto po studiach i iść na casting.
I mam nadzieję , że komuś się spodobam
_____________________________________________________________________

Moim zdaniem w życiu trzeba robić to co nas naprawdę kręci..
A mnie kręci aktorstwo
W szkole chodzę na kółko teatralne i bardzo dobrze mi idzie.
Nawet jak w szkole mamy jakąś klasową Wigilię to ja z moją przyjaciółką przedstawiamy jakiś kabaret. Oczywiście wszyscy nie mogą wyrobić ze śmiechu
I wszyscy rodzice mi później zaczęli mówić , że zostanę aktorką .
Bardzo mnie to ucieszyło
________________________________________________________________

Będę robić wszystko, by zostać bollywoodzką aktorką
I na 100% nią będę
Jak kogoś to śmieszy, to proszę bardzo...
Niech się śmieje, ale moim zdaniem to nieładnie śmiać się z czyichś marzeń..

To wszystko na mój temat
Teraz wasza kolej !

Namaste ! :buzi:

[ Komentarz dodany przez: larina: 2009-03-27, 09:16 ]

8 maja 2010 r. Bydgoszcz, dywany z tulipanów
  Dywany kwiatowe pojawiły się w trzech miejscach Bydgoszczy: przy ul. Jagiellońskiej obok budynku NOTu, na placu Teatralnym oraz na placu Poznańskim przy schodach prowadzących na Wzgórze Dąbrowskiego.
Do wykonania kwiatowych dywanów użyto 10 ton płatków tulipanów. Wzory dywanów opracowali i usypali uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych.

Przez całą sobotę i niedzielę od 10 do 18 w NOT będzie czynna wystawa kwiatów. Ogrodnicy zaprezentują na niej 60 gatunków tulipanów.

Oto kilka zdjęć autorstwa Macieja Kuleszy.
Dnia 10 listopada przy Sanktuarium Zawierzenia na Piaskach odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu DSM - Diecezjalne Spotkania Młodzieży. Spotkanie zostało włączone w program obchodów XXVI Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Tematem tego spotkania jest: "Mała ojczyzna... co znaczy dziś słowo patriotyzm dla młodego człowieka?" Początek o godzinie 15.00.

Innymi punktami programu Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej zaadresowanymi głównie do młodzieży są:

W środę 14 listopada o godz. 16.00 w Auli Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy przy ul. Garbary w ramach TKCh będzie miało miejsce spotkanie z ks. Piotrem Pawlukiewiczem – duszpasterzem młodzieży i kapelanem kaplicy sejmowej w Warszawie. Tematem spotkania będą: "Rozmowy o powołaniu: Moje życie, moja droga, mój sens." O godz. 19.00 w kościele św. Trójcy Msza Święta dla młodzieży z nauką ks. Piotra Pawlukiewicza.

O godz. 12.00 tego samego dnia w Zesple Szkół Gastronomicznych przy ul. Konarskiego 5 będzie miało miejsce przedstawienie teatralne na motywach książki o. Daniela Ange „Zraniony Pasterz” wraz z koncertem ewangelizacyjnym wspólnoty „Posłanie” z Torunia.

17 listopada o godz. 18.00 w kościele oo. Jezuitów pw. Św. Andrzeja Boboli odbędzie się Koncert Ewangelizacyjny Zespołu „Mocni w Duchu” z Łodzi.

Z kolei 18 listopada o godz. 16.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” przy ul. Toruńska 59 odbędzie się koncert „Arki Noego”. Wstęp na koncert jest wolny.

Pełny program Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy znaleźć można pod adresem:

http://www.aklbyd.lo.pl/TKCh/program.html

Informacja ze strony Opery Bałtyckiej:

Po ponad 25 latach pracy w Balecie Opery Bałtyckiej, pierwsza solistka –
Małgorzata Insadowska, żegna się z gdańską sceną.

Artystka jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Trafiła do niej dzięki swojemu tacie, który w gazecie przeczytał ogłoszenie o naborze do szkoły i pod opieką mamy przyjechała na egzamin spod Bydgoszczy. Początek nie był obiecujący, bo już na wstępie, w sekretariacie szkoły dowiedziała się, że jest za drobna i za mała. Ale udało się jej pomyślnie zdać egzaminy i jako dziesięciolatka rozpocząć dosyć samodzielne życie - w bursie, z dala od rodziny. W szkole uczyła się pod kierunkiem: Anny Estemberg, Wiery Łowginy oraz Elżbiety Ałłabuszew. Na egzaminie dyplomowym zatańczyła Kitri z Don Kichota, którą do tej pory ma w swoim repertuarze.

Karierę sceniczną na deskach Opery Bałtyckiej rozpoczęła w 1981 roku partią Nuny w Gajane. Do dziś pozostała wierna tej scenie, choć podziwiali ją także wielbiciele sztuki baletowej w Wiedniu (w widowisku baletowym Requiem do muzyki Mozarta w wiedeńskiej Operze Kameralnej) i Berlinie. Występowała także w Belgii, Bułgarii, Czechach, Danii, Egipcie, Holandii, Luksemburgu, Rosji, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii oraz we Włoszech. W roku 2000 współpracowała z Teatrem Wielkim w Poznaniu, gdzie tańczyła partię Kitri w balecie Don Kichot Minkusa.

W Operze Bałtyckiej zatańczyła większość pierwszoplanowych partii, zarówno w dziełach klasycznych, jak i współczesnych: Aurorę w Śpiącej królewnie Czajkowskiego, Coppelię, Eginę w Spartakusie Chaczaturiana, Giselle, Śnieżkę w Królewnie Śnieżce Pawłowskiego oraz Rossiniego, Klarę w Dziadku do orzechów, Julię w Romeo i Julii Prokofiewa, Kitri w Don Kichocie, Gulnarę w Korsarzu, Biedronkę w Abalecadle oraz Edith Romantyczną w Edith.

Artystka bywa członkiem jury organizowanego w Gdańsku Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im Wojciecha Wiesiołłowskiego.
Za swoje kreacje i działalność artystyczną została uhonorowana licznymi nagrodami i wyróżnieniami, w tym: Medalem 50-cio lecia Szkoły Baletowej w Gdańsku, Brązowym Krzyżem Zasługi czy Nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska.

W wywiadzie którego Małgorzata Insadowska udzieliła z okazji 25-lecia pracy artystycznej w roku 2006 artystka tak podsumowuje swoją karierę: „(...) gdybym miała podsumować moje sceniczne ćwierćwiecze, muszę powiedzieć, że jestem tancerką spełnioną, szczęśliwą, że udało mi się zatańczyć wiele wspaniałych, trudnych ról.”

PROGRAM

CZĘŚĆ I
Eurazja II - Europa (chor. Izadora Weiss)
wykonawcy: zespół Baletu POB

CZĘŚĆ II
1.Ferenc Lehar - Walc (chor. Sławomir Gidel)
wykonawcy: zespół Baletu POB

2. Samuel Barber - Tak jak Ty - duet (chor. Roman Komassa)
wykonawcy: Małgorzata Insadowska i Gintautas Potockas (Teatr Wielki, Łódź)

3. Adolphe Adam - wariacja męska Alego z pas de deux z baletu Korsarz
wykonawca: Filip Michalak

4. Piotr Czajkowski - Grand pas de deux z baletu Śpiąca Królewna
wykonawcy: Ana Kipshidze i Eduard Bablidze (Teatr Wielki - Opera Narodowa, Warszawa)

5. Gotan Project - Tango (chor. Sławomir Gidel)
wykonawcy: Małgorzata Insadowska, Piotr Borowy, Filip Michalak, Radosław Palutkiewicz, Ireneusz Stencel

6. Eurazja II - Solo (muz. Liza Gerrard, chor. Izadora Weiss)
wykonawca: Beata Giza

7. Cesare Pugni - pas de deux Dianny i Akteona z baletu Esmeralda
wykonawcy: Aleksandra Liaszenko i Wiktor Davidiuk (Teatr Wielki, Poznań)

8. Modest Musorgski- Hopak z opery Jarmark soroczyński
wykonawca: Filip Michalak

9. Edith - Duet (chor. Sławomir Gidel)
wykonawcy: Karolina Jastrzębska i Radosław Palutkiewicz

10. Piotr Czajkowski - Pas de Quatre (chor. Bogdan Szymaniuk, Krzysztof Drzewoszewski)
wykonawcy: Krzysztof i Bogdan Szymaniuk

11. Ludwig Minkus - Grand pas de deux i Wariacje Przyjaciółek z baletu
Don Kichot
wykonawcy: Małgorzata Insadowska i Ireneusz Stencel
oraz Żanetta Borówka, Małgorzata Borkowska, Elżbieta Czajkowska, Aleksandra Michalak, Izabela Sito, Ewa Wolińska

Zapowiada się wspaniale!!! Klasyka i modern w pełnej harmonii Jak ja się cieszę, że już nabyłyśmy dzisiaj wraz z M. bilety w pierwszym rzędzie (tak, chwalę się )

Będzie to świetna okazja, żeby zebrać całe nasze baletowo - forumowe trójmiejskie towarzystwo.

Komunikat przesłany dziś o godz. 14:11 do mediów województwa kuj-pom. Prawd. jutro będą informacje w prasie. Układ graficzny oryginalny.
========================================

Porozumienie w sprawie BiT City
W poniedziałek, 10 lipca 2006r., zostanie podpisane porozumienie w sprawie dofinansowania zadania „Przygotowanie i opracowanie studium wykonalności dla projektu BiT City”.

Sygnatariuszami porozumienia są: Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Prezydent Miasta Bydgoszczy, Prezydent Miasta Torunia oraz Naczelny Dyrektor Oddziału Regionalnego PKP PLK S.A. w Gdańsku. Gospodarzem spotkania będzie Marszałek Województwa Waldemar Achramowicz.

Podpisanie dokumentów odbędzie się w poniedziałek, 10 lipca 2006r., o godz. 10.00, w sali nr 224 Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, przy placu Teatralnym 2.

BiT City dotyczy sieci budowy szybkiej kolei miejskiej łączącej północne i południowe rejony Torunia i połączenia z Bydgoszczą, gdzie zastosowane mają być podobne rozwiązania komunikacyjne. Szybka kolej miejska to rozwiązanie, które pozwoliłoby z jednej strony wykorzystać istniejącą w Toruniu infrastrukturę kolejową, w tym tory i nieczynny dworzec Toruń Północ, z drugiej zaś – jako ekologiczna forma transportu – ma szanse na dofinansowanie z Unii Europejskiej. Nowoczesne szynobusy produkuje bydgoska fabryka PESA S.A. pojazdy takie mogą zabierać 300 pasażerów jednocześnie.

18 maja br. Rada Torunia wyraziła zgodę na zawarcie porozumienia z Województwem Kujawsko – Pomorskim, Polskimi Liniami Kolejowymi S.A, praz Gminą Miasta Bydgoszcz na dofinansowanie przygotowania i opracowania studium wykonalności projektu BiT City.

W przyjętym tekście porozumienia zapisano, że Urząd Marszałkowski zobowiązuje się do przeprowadzenia postępowania przetargowego z udziałem przedstawicieli Gmin Toruń i Bydgoszcz, a także PLK S.A w celu wyłonienia wykonawcy studium. Strony zobowiązują się do poniesienia kosztów przygotowania studium inwestycji w następujących proporcjach:
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego – 80.000 zł, Polskie Linie Kolejowe S.A. – 80.000 zł, Gmina Miasta Bydgoszcz – 40.000 zł, Gmina Miasta Toruń – 40.000 zł.

Warto przypomnieć, że 25 lutego 2006r. Walory szybkiej kolei miejskiej mogli bezpłatnie poznać wszyscy chętni. Bydgoski szynobus PESA wykonał 12 kursów na trasie Toruń Kluczyki – Toruń Północny i z powrotem, zatrzymując się po drodze na dworcach PKP Toruń Główny, Toruń Miasto, Toruń Wschodni. Z darmowej przejażdżki skorzystało kilka tysięcy osób, na niektórych stacjach trudno było wprost dostać się do pojazdu. Na pokaz przyszły całe rodziny z dziećmi, wiele osób robiło sobie pamiątkowe zdjęcia. Nie zabrakło też przedstawicieli lokalnych władz. Autobusem szynowym przejechali się m.in. wojewoda Józef Ramlau, marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego Waldemar Achramowicz oraz Prezydent Torunia Michał Zalewski.

Według planów w samym Toruniu byłoby kilkanaście przystanków szybkiej kolei miejskiej, m.in. przy ul. Szubińskiej, na Kluczykach, przy pl. Armii Krajowej, Dworcu Głównym, Dworcu Miasto, Garbatym Mostku, Dworcu Wschodnim, ul. Polnej, CCK, Grudziądzkiej, Legionów, Dworcu Północ, szpitalu na Bielanach o Zespole Szkół przy ul. Grunwaldzkiej. Przedsięwzięcie ma jednak daleko śmielsze założenia – szybka komunikacja kolejowa ma połączyć Toruń z Bydgoszczą, tak by przejazd trwał kilkanaście, a nie jak obecnie – kilkadziesiąt minut.

/-/ Wydział Informacji, Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Torunia© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom