Szkolenia dofinansowane z uni
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

Ja w zeszłym tygodniu składałam wniosek o te dofinasowanie na 14000 zł z UP. U nas to wygląda tak, że najpierw trzeba przejść szkolenie z Przedsiebiorczości, a potem mozna składać wnioski dopiero. Osoba nie musi być zarejestrowana w Up 3 miesiące, można jesli sa miejsca na szkolenia zaraz przystapic do szkolenia i po 2 tygodniach składac wniosek.
Wniosek jest prosty do wypisania, mi akurat pomogła troszkę znajoma, ponieważ miejscami człowiek zastanawia się co wpisać, ale nie było tak źle.
Ja akurat otwieram działalność stylizacje paznokci z dojazdem do klienta, więc jesli ktos chciałby coś więcej się dowiedziec to prosze pisac, może cos pomoge.
Aha kwota tych 14 000 zł nie jest jeszcze pewna, na razie wnoski wpisane na 14000 zł, ale mozliwe że będzie tylko 12000 dofinansowania z Unii i wtedy trzeba bedzie coś odjąć z tych naszych planowanych materiałów, które chcielismy zakupic. I u nas akurat nie ma czegoś takiego, że z całości kwoty np 35 % kwoty o którą sie staramy to np materiały, na których będziemy pracowac. Można wpisać to wszystko co chcemy kupic, bez tego obliczania, ze materiału na 35%, a narzędzi i urządzeń za resztę kwoty.
Teraz czekam na pismo czy dostane te pieniązki i kiedy, trzymajcie kciuki

Z tego co się orientuję to w Urzędzie Pracy można uzyskać informację nt. dofinansowania i możliwości jakie daje Unia oraz wszelkich informacje dla zakładających działalność.
Spróbuj przejść się do Urzędu Miejskiego i zapytać w informacji, ewentualnie zadzwoń tam .

Może zainteresuje cię Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 13 (czy 15). Dla Ciebie jest istotne tzw. Działanie 7.2. (dla zakładająych działalność: doradztwo i szkolenia, jednorazowa dotacja (max 20 000 zł), wsparcie pomostowe w okresie 6 do 12 m-cy od rozpoczęcia działalności - 700 zł.) i Regionalny Program Operacyjny woj. Śląskiego. (lata 2007 - 13), dla mikroprzedsiębiorstw już działających.

Sprawdź:
www.mrr.gov.pl
rpo.silesia-region.pl
www.funduszestrukturalne.gov.pl

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące Dotacji Unijnych z perspektywy 2007-2013.

Spotkanie skierowane jest do:
• studentów
• osób, które chcą złożyć własną działalność gospodarczą
• osób, które prowadzą już własną działalność gospodarczą

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: marketing.uw@inkubatory.pl

Termin: wtorek, 29.04.2008
Godzina: 14-16
Lokalizacja: Wydział Nauk Ekonomicznych, Ul.Długa 44/50, Sala „C”

Zainwestuj w Siebie, daj szanse Swoim marzeniom- zdobądź dotacje UE:

• Studia dofinansowane z EFS,
• Staże i praktyki,
• Szkolenia dla osób bezrobotnych,
• Rozwój firm = rozwój pracowników szkolenia,
• Ułatwienia w zakładaniu działalności gospodarczej – nie tylko fundusze UE,
• Punkty doradczo-konsultacyjne,

Spotkanie Informacyjne stanowi część Ogólnopolskiej Multimedialnej Kampanii Informacyjno-promocyjnej o Funduszach Europejskich AIP skierowanej do młodzieży.

www.aipuw.pl
www.polskaprzedsiebiorcza.pl

przeczytaj zanim podpiszesz umowę
unia sądzi że w stoczniach pracują takie same matoły jak w rządzie i zrobimy wszystko jak oni nam zagrają
z kwoty dofinansowania z unii {do 40 tys]wieksza czesc pochlonie szkolenia dla niedouczonych stoczniowcow
--bedziecie kilka miesiecy sie uczyc jak wypisac biznes plan,druczki podatkowe ,zus itp itd
nie nalezy myslec powaznie o inwestycjach bo te kilka tys co dostaniecie wystarczy na podstawowe narzedzia do pracy
pamietaj ze w dobie kryzysu i upadku stoczni kazdy bedzie sam staral sie wyremontowac dom ,ogolic psa czy ulozyc kwiatki na balkonie a twoja firma znow upadnie tylko ze teraz bedziesz musial zwrocic cala kwote czyli okolo 40 tys ktora unia wylozyla na dotacje -na ciebie

Początkiem styczna 2009r. rusza projekt "Jazda po kwalifikacje ? program podnoszenia kwalifikacji pracowników firm z Polski południowej" organizowany przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie. Projekt jest dofinansowany ze środków unijnych EFS.

Szkolenie obejmuje:
- kurs na prawo jazdy kategorii C
Szkolenie będzie trwało 50 godzin, zajęcia praktyczne 30 godzin
- kurs na prawo jazdy kategorii C+E
Szkolenie będzie trwało 45 godzin, z tego część praktyczna 25 godzin, szkolenie adresowane do osób, które zdały egzamin kategorii C
- szkolenie z przewozu rzeczy
Szkolenie będzie trwało 35 godzin, poza szkoleniem teoretycznym zostanie przeprowadzona 5 godzinna część praktyczna

Warunki uczestnictwa:
- zamieszkanie na terenie województwa: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, śląskiego lub opolskiego,
- prawo jazdy kategorii B,
- niekaralność,
- dobry stan zdrowia potwierdzony odpowiednim zaświadczeniem,
- wykształcenie zawodowe lub średnie,
- uczestnicy muszą być delegowani na szkolenie przez pracodawcę należącego do sektora MSP (małych i średnich przedsiębiorstw),
- wkład własny w wysokości 20% wartości szkolenia dla osób zatrudnionych w małych (w tym mikro) przedsiębiorstwach i 30% dla osób zatrudnionych w średnich przedsiębiorstwach.

Całe szkolenie jest warte ok. 6000 tys zł. Zatem uczestnicy zatrudnieni w małych (w tym mikro) przedsiębiorstwach zapłacą ok. 1200 zł (20% wartości szkolenia), zaś uczestnicy zatrudnieni w średnich przedsiębiorstwach ok. 1800 zł (30% wartości szkolenia).

Projekt przewiduje:
- materiały szkoleniowe,
- poczęstunek podczas zajęć teoretycznych,
- koszt badań lekarskich,
- koszt egzaminów.

Już teraz chętnych zapraszam do wstępnego zgłaszania chęci uczestnictwa. Kolejność zgłoszeń decyduje o uczestnictwie w projekcie. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego warto się spieszyć. Pierwsze szkolenia planowane są na styczeń 2009r.

Zainteresowanych proszę o kontakt na: jazdapokwalifikacje@gmail.com
W treści maila proszę o podanie imienia i nazwiska, miejsca zamieszkania i wielkości przedsiębiorstwa w jakim pracujecie.

W Polsce w latach 2007-2008 zaobserwować można zmiany w modelu zwiększania wartości przedsiębiorstwa. O ile w tradycyjnym modelu zwiększanie wartości odbywa się głównie na bazie zasobów materialnych (dostęp do surowców, dostęp do środków finansowych), to w ostatnich latach znacznie większy przyrost wartości osiągają firmy, które bazują na wartościach niematerialnych. Tendencja wzrostowa oraz kontynuacji pożądanych zmian efektywnościowych i strukturalnych sprzyja dobra koniunktura oraz umacnianie się Polski jako dobrego miejsca do inwestowania. Na wartość przedsiębiorstw w Polsce w głównej mierze wpływ mają takie czynniki jak wzrost produkcji sprzedanej przemysłu oraz wysoka dynamika konsumpcji. Wpływ na zwiększone wydatki Polaków ma lepsza sytuacja na rynku pracy, a także wzrost wynagrodzeń. Malejące bezrobocie i liczne wyjazdy pracowników do pracy za granicę zmuszały część firm do oferowania pracownikom lepszych warunków zatrudnienia. Możliwość uzyskania dodatkowych funduszy, powoduje, że zaczynają inwestować w rozwój swoich przedsiębiorstw a zatem i w rozwój Polskiej gospodarki. Dodatkowe pieniądze na rozwój przedsiębiorstw pochodzą z dotacji unijnych. Dofinansowanie szkoleń dało niepowtarzalną okazję do opracowania kompleksowego planu szkoleń odpowiadających potrzebom przedsiębiorstwa, na które w sytuacji rynku komercyjnego przedsiębiorstwo nie mogłoby sobie pozwolić aby taki plan zrealizować, musiałoby zrezygnować z innych potrzebnych mu inwestycji. Zarządzanie zasobami ludzkimi przy wykorzystaniu odpowiednich systemów motywacyjnych umożliwiało przyjęcie do firmy najlepszej kadry. Jej systematyczne szkolenie, promowanie oraz wykorzystanie w strukturach organizacyjnych pozwoliło efektywnie kreować najlepsze z funkcjonujących systemów zarządzania.

Eurowybory 2009 - szkolenie multiplikatorów

Bezpłatne szkolenie dla multiplikatorów w ramach ogólnopolskiej kampanii przygotowyjącej młodzież (18-30 lat) do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego w czerwcu 2009 r.

Szkolenia 320 multiplikatorów z całej Polski w ramach projektu „Wybierz Europę!“ odbędą się w 8 miejscach w kraju. Między lutym a kwietniem 2009 r. multiplikatorzy zostaną przeszkoleni z wykorzystania gotowego scenariusza spotkania z młodzieżą, które zwiększy świadomość nt. Unii Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i zachęci do wzięcia udziału w eurowyborach.

Moduł stanowi połączenie nauki z rozrywką (quizy, gry, informacje, dyskusje):

Dotyczy:

informacji na temat struktur europejskich, w tym Parlamentu Europejskiego oraz parlamentarzystów,
informacji na temat możliwości dla młodych ludzi w Europie,
dyskusji jak widzą Europę młodzi ludzie na poziomie lokalnym,
dyskusji na temat wpływu młodych obywateli na kształt Europy i istoty głosowania.
Po szkoleniu, multiplikatorzy przeprowadzą ok. 3 warsztatów z młodymi ludźmi we własnym otoczeniu, według zaproponowanego modułu.

Uczestnicy: potencjalni multiplikatorzy mający dobry kontakt z grupą docelową – młodzieżą w wieku 18-30 lat (np. liderzy młodzieżowi, szkoleniowcy z organizacji pozarządowych, wychowawcy, nauczyciele). Uczestnicy otrzymają certyfikaty.

Szkolenia prowadzone będą przez doświadczone trenerki edukacji nieformalnej Magdalenę Jakubowską i Agnieszkę Pawlik.

Najbliższe szkolenie dla osób z dolnośląskiego, łódzkiego i lubuskiego odbędzie się w Krośnicach (koło Milicza), w dniach 25-26 lutego 2009 r.

Uczestnikom zwrócone zostaną koszty dojazdu.

Dodatkowo oferujemy zwiedzanie przepięknych terenów i jezior wokół Krośnic, pomoc w organizacji dojazdu oraz dwa noclegi z pełnym wyżywieniem.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 8 lutego 2009 r. na adres: dzierzoniow@eurodesk.eu

Organizatorzy: Towarzystwo Amicus, Fundacja Togeher! Polska

Dofinansowanie: Program UE "Młodzież w Działaniu"

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/431063.html

29 listopada 2008 roku odbyła się II Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów, pod patronatem YEAP i sponsorów. Nagrody atrakcyjne, stoły do masażu, kursy, książki... Firma Thera Band ufundowała szkolenia, udało mi się wywalczyć jedno. A właściwie... jeden papierek potwierdzający wygraną, bo realizacji nie wywalczyłem do dziś!

W 3 miesiące po Olimpiadzie dowiedziałem się, że szkolenia dla olimpijczyków będą niedługo. Pół roku później, że mają dużo zajęć, ale szef ma się tym lada moment zająć. Kolejne kilka miesięcy i tym razem informacja, że w tym momencie robią biznesik na kursach dofinansowanych z funduszy Unii Europejskiej... Ostatnią rozmowę telefoniczną z nową (przemiłą) sekretarką odbyłem tydzień temu. Szef miał się zająć sprawą, a ja miałem czekać na telefon. Na próżno!

Firma zgarnęła splendor sponsora, pokazując się na dużej imprezie, pełnej potencjalnych klientów. To jej widać wystarczyło, bo nieskora jest do wywiązania się z tej szlachetnej roli. Widać liczą się tylko pieniądze.

Przy obecnej popularności fizjoterapii firmy szkoleniowe łatwo znajdują żądnych "papierka" fizjoterapeutów (kolejny certyfikat w CV może olśnić pracodawcę...). Ale w końcu najbardziej nawet zagorzali "zbieracze" mogą uznać, że po marne merytorycznie (wiem co mówię, uczestniczyłem w dwóch szkoleniach TheraBand jeszcze przed olimpiadą!), nawet dofinansowane szkolenia, szkoda fatygi... Czego Tobie, droga firmo TheraBand, serdecznie życzę!

Na tym nie poprzestaję. Czuję się oszukany i będę dochodził swoich praw. Chętnie dowiem się, kogo jeszcze z Olimpijczyków i nie tylko orżnięto przy okazji kursów.

Piszcie! Ostrzegajmy się wzajemnie przed niekompetencją, dezorganizacją, chciwością i nieprofesjonalizmem!

Kornel Mikołajczyk
student II roku mgr AWF w Warszawie

Niestety pani z okienka informacyjnego powinna zostać przeniesiona na inne stanowisko pracy lub powinna zostać douczona , bo wprowadza ludzi w błąd. Mamy coś takie jak Program Operacyjny Kapitał Ludzki, w ramach którego na poziomie regionalnym (wojewódzkim) wdrażane są następujące Priorytety:
- VI Rynek otwarty dla wszystkich,
- VII Promocja integracji społecznej,
- VIII Regionalne kadry gospodarki,
- Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach.

Priorytety te szczegółowo są opisane w dokumencie o nazwie Szczegółowy Opis Priorytetów PO KL, który znajduje się m.in. na tej stronie .http://www.efs.gov.pl/20072013/. Za wdrażanie komponentu regionalnego odpowiada Urząd Marszałkowski jako Instytucja Pośrednicząca. Możliwe jest przekazanie wdrażania któregoś z Priorytetów Instytucji Wdrażającej (IP2), np. u mnie w województwie IW (IP2) dla Priorytetu VI jest Wojewódzki Urząd Pracy. I na pewno w swoim Urzędzie Marszałkowskim lub Wojewódzkim Urzędzie Pracy (jeżeli jest IW (IP2)) uzyskałabyś satysfakcjonującą cię odpowiedź. W każdym województwie są również Regionalne Ośrodki EFS, które zajmują się m.in. doradztwem i pomocą przy pisaniu wniosków.

Jeżeli chodzi o podnoszenie kwalifikacji to mamy np. Poddziałanie 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw w ramach, którego jednym z możliwych typów projektów do realizacji są:
- szkolenia, kursy i doradztwo zawodowe (jako działanie uzupełniające do szkoleń i kursów) skierowane do dorosłych osób pracujących, które z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem nowych, uzupełnianiem lub podwyższaniem kwalifikacji i umiejętności, w szczególności dla osób zatrudnionych o niskich lub zdezaktualizowanych kwalifikacjach (z wyłączeniem kształcenia ustawicznego w formach szkolnych realizowanego w szkołach dla dorosłych) – tym w szczególności nie należy się zbytnio przejmować , inne osoby też mogą skorzystać z takich szkoleń.

Natomiast w ramach Działania 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samo zatrudnienia możemy realizować następujące typy projektów:
- wsparcie dla osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą (w tym na założenie spółdzielni lub spółdzielni socjalnej) poprzez zastosowanie następujących instrumentów (jednego lub kilku):
-- doradztwo (indywidualne i grupowe) oraz szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej
-- przyznanie środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości (w tym w formie spółdzielni lub spółdzielni socjalnej – o ile wszyscy udziałowcy są osobami, które rozpoczęły prowadzenie działalności w wyniku uczestnictwa w projekcie realizowanym w ramach przedmiotowego Działania), do wysokości stanowiącej równowartość 40 tys. zł (lub 20 tys. na osobę w przypadku spółdzielni lub spółdzielni socjalnej)
-- wsparcie pomostowe w okresie do 6 / do 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, obejmujące finansowe wsparcie pomostowe wypłacane miesięcznie w kwocie nie większej niż równowartość minimalnego wynagrodzenia obowiązującego na dzień wypłacenia dotacji, połączone z doradztwem oraz pomocą w efektywnym wykorzystaniu dotacji (wyłącznie dla osób, które rozpoczęły działalność w ramach danego projektu
- promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia poprzez kampanie promocyjno-informacyjne
- upowszechnianie dobrych praktyk z zakresu rozwoju przedsiębiorczości.

To są przykładowe możliwości skorzystania ze środków unijnych, nie wiem dokładnie do jakiej grupy zawodowej należysz i gdzie pracujesz, np. na duże wsparcie mogą liczyć pracownicy przedsiębiorstw (Priorytet VIII) i nauczyciele (Priorytet IX).

Informację na temat jaki podmiot będzie prowadził np. jakieś szkolenie można znaleźć na stronie internetowej Instytucji Pośredniczącej lub Instytucji Wdrażającej (IP2) (podawane są wyniki oceny merytorycznej w postaci listy podmiotów, które uzyskały dofinansowanie na konkretny projekt). W ten sposób mamy możliwość zgłoszenia się do takiego podmiotu zanim zamieści ogłoszenie w prasie o naborze .

Jeżeli będziesz zainteresowana lub ktoś inny jakimiś bardziej szczegółowymi informacjami to piszczcie, postaram się odpowiedzieć i pomóc. Pracuję w Urzędzie Marszałkowski i zajmuję się Priorytetem VIII i IX (co prawda miękkimi projektami zajmuję się dopiero od 9 miesięcy, wcześniej przez kilka lat zajmowałem się projektami infrastrukturalnymi).

Napisz z jakiego jesteś województwa to poszukam instytucji/osoby która udzieli ci szczegółowych informacji.© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom