szkolenia trenerskie Piłki Nożnej
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

z tymi 19-20 latkami chodziło mi o bardziej przyszłościowe rozwiązanie pod kątem euro2012. Do tych mistrzostw mamy 3 lata. Ja podziękował bym ludziom typu Krzynówek, Lewandowski czy Żewłakow, a zostawiłbym tych najmłodszych którzy grali u Beenhakkera i do nich dołączał zawodników w wieku 19-20 lat. Czasu jest sporo, meczów o punkty nie będzie, jedynie same towarzyskie. Myślę, że to najlepszy czas aby zbudować drużynę praktycznie od podstaw stawiając na młodych, a nie dziadków którzy mają problem z grą przez 90 minut. Co do szkolenia dzieci to oczywiście się zgadzam. Zresztą same kluby są budowane na bieżący sezon, prezesi i sponsorzy wydają kasę i liczą na to, że inwestycja się im zwróci w ciągu kilku miesięcy, pojawia się presja i trenerzy którzy może i mają ochotę dać szanse młodym zawodnikom, kupują dziadków i zagraniczne miernoty, bo wiadomo że ciężko oczekiwać od młodych piłkarzy nie wiadomo czego, gdy dopiero rozpoczynają zawodowe kariery. A po nieudanym sezonie wyprzedaje się najwartościowszych zawodników żeby prezesi i właściciele zminimalizowali sobie straty i kupuje się kolejne miernoty.

edit: także reasumując to wszystko to zmiana mentalności powinna wystąpić u wszystkich ludzi, którzy mają jakikolwiek związek z piłką nożną. Sądzę jednak, że jest to niestety niemożliwe biorąc pod uwagę jak duża liczba osób jest w taki czy inny sposób związana z tym sportem.


W praktyce to miło by było jakby w szkołach na w-fie uczyli też co nieco zasad treningu piłki nożnej /czy innych dyscyplin/, z punktu widzenia trenera, bo tak to sie wszystkim wydaje, ze doskonale znaja sie na pilce noznej, choc stan faktyczny jest zupelnie inny.


pozwól ze zapytam na jakiej podstawie ty sie domagałes zwolnienia houliera?? konczyłes jakies szkolenie trenerskie dające ci podstawy krytykowania go?

a kuyt gra zenująco od początku sezonu co nawet pośrednio przyznał sam benitez stwierdzając w grudniu ze kilka meczy odpoczynku sprawi ze holender znów będzie w premier league 'błyszczał'... (błyszczał??? znów??)

dalej nie doczytałem...

Odnośnie myśli trenerskiej...
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/orange...y-krakow,956697
Widać, że Skorża ma jakąś wizję działalności klubu w zakresie szkolenia. Troszkę inną niż ma Smuda. Jeśli ją ma, bo jeszcze jak jest długo w Lechu nie słyszałem nic o jakiś planach na przyszłość. Jeśli było coś takiego to proszę o art do przeczytania.
Jedyną wizją jest wizja MP o sieci scoutingu, która została mniej więcej nakreślona podczas spotkania z zarządem i kibicami.


Selekcjoner polskiej reprezentacji będzie jednym z wykładowców podczas warsztatów trenerskich organizowanych na Stadionie Śląskim.
Już wkrótce na chorzowskim obiekcie pojawią się wielkie trenerskie sławy. W dniach 14-17 kwietnia Polski Związek Piłki Nożnej organizuje na Stadionie Śląskim międzynarodowy kurs dla trenerów UEFA-Pro/A. Kwalifikacje będzie podnosić 80 trenerów z Polski, Czech i Słowacji. Wśród zaproszonych wykładowców znaleźli się m.in.: holenderski szkoleniowiec polskiej reprezentacji Leo Beenhakker, dyrektor departamentu szkolenia UEFA Szkot Andy Roxburgh, prezydent Europejskiej Unii Trenerów Słowak Jozef Venglos oraz były trener polskiej kadry Antoni Piechniczek. - Zaprosiliśmy też dodatkowo 50 młodych polskich trenerów, aby mogli przysłuchiwać się kursowi. Możliwość goszczenia tak znanych szkoleniowców to dla nas duże wyróżnienie - mówi Rudolf Bugdoł, prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej, który będzie współorganizatorem kursu.
Ciekawe czy nasz supermegahiperwypasiooony, najlepszy na świecie "trener" Smuda wybiera się na te warsztaty? Pewnie wszystko to wie i się zastanawia dlaczego on nie będzie tam wykładał, bo w końcu to on "grał" w lidze miszczuf.Uważam, że w zupełności wystarczą szkolenia z różnych dziedzin tańca, w rżnych szkołach tańca, plus szkolenia gimnastyczne....a o technice towbrew pozorom można bardzo dużo wyczytać winetrnecie, tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać.


No nie! Tak jak trener (np.) klubu piłki nożnej musi przejść przez odpowiednie kursy i szkolenia by prowadzić drużynę, tak i trener grupy cheerleaders powinien przejść takie szkolenie w swojej dziedzinie i specjalizacji a nie wzorować się na "szkółkach tanecznych" bo to zupełnie inna bajka. Owszem - jeśli ktoś chce wprowadzić do choreografii elementy baletu, tańca towarzyskiego czy nawet break dance - prosze bardzo ale to nie zmiena faktu, że przygotowanie do prowadzenia grupy cheerleaders powinno być przeprowadzone pod innym kątem. A jak wyglądają szkolenia w Polsce? Tak, że na Mistrzostwach czy innych zawodach, grupy, których trenerzy byli na takim szkoleniu, tańczą w tym samym stylu, przemeszczają się w podobny sposób i wykonują nieraz wręcz identyczne ruchy.. Wybaczcie, ale to chyba nie powinno do tego prowadzić.

13 09 2007 Ruszył System Szkół Patronackich

Rozpoczął się rok szkolny, ruszył zatem system Szkól Patronackich LECHa POZNAŃ.

- Od 1 września wdrażamy system szkolenia na bazie szkół patronackich. Odbyło się spotkanie inaugurujące. - mówi Koordynator grup młodzieżowych LECHa POZNAŃ, WŁODZIMIERZ MAŁOWIEJSKI - Rozmawialiśmy z trenerami i dyrektorami szkół, przedstawiliśmy szczegółowo program, który jest już realizowany. Naszym celem jest rok 2009, do tego czasu funkcjonować będzie 66 grup młodzieżowych i wtedy w klubie będziemy mieli około 1300 dzieci. Mamy pełną akceptację ze strony Władz Miasta, liczymy jeszcze na aprobatę Ministerstwa Sportu.

Chcemy wychowywać dzieci poprzez sport i szkolić również poprzez zabawę z piłką, jednak nieodłącznym elementem piłki nożnej jest współzawodnictwo, dlatego w piątek na boiskach przy ulicy BUŁGARSKiej rozegrany zostanie turniej w którym udział wezmą wszystkie klasy naszych szkół patronackich. Imprezę organizujemy wraz z Władzami WZPN i Władzami Miasta.
Mamy też zamiar schodzić już do przedszkoli, gdzie chcemy dzieci już zainteresować LECHem.

http://www.lechpoznan.pl/aktualnosci/id,6412/


druzyny juniorskie
u nas nawet z piłką nożną są niestety na tym etapie problemy. plusem jest to ze w FA trenerzy tacy w Polsce nie bedą się zatrzymywali na pewnym etapie wiedzy o treningach i szkoleniu tak jak jest to niestety w piłvce nożnej nawet w tej juniorskiej przez co wiele talentów się marnuje.
Ale gdyby szkolić tak od gnojka malutkiego takie chłopaczka na pozycji np QB to myśle ze tak wlasnie zaczynali ci najlepsi mistrzowie.
Heh a pytanie do was: ilu z was myslalło ze za te kilk- 10, 20, 30 lat Wasz syn bedzie bawił się w FA?

Cieszą zwycięstwa juniorów grających przy V lidze, cieszą zwycięstwa dwóch pozostałych zespołów juniorskich i to jest niezmienna zasada od której trudno komuś kto identyfikuje się z Energetykiem odstąpić. Jesteśmy wspólnotą ludzi, którzy nie powinni szukać własnych interesów, choć zdaję sobie sprawę że nie zawsze można tego uniknąć. Trener zespołu juniorów starszych Pan Marek Minkwitz ma moje zaufanie bo swoją postawą udowadnia że zna rzemiosło trenerskie i jest oddany temu co robi i to bardziej niż bardzo. Jest to ważne nie tylko w piłce nożnej w każdej innej dziedzinie życia także. Mam głębokie przekonanie, że zespół juniorów starszych zaprezentuje pełnię swoich umiejętności i zakończy rozgrywki na dobrym miejscu, z prostej przyczyny, dużych umiejętności, które z różnych przyczyn nie zostały dotąd w pełni wykorzystane. Więcej Marek Minkwitz ma poparcie mojej osoby do dalszego bardzo dobrego szkolenia juniorów starszych w KS ENERGETYK.

Pozdrawiam
Paweł Nikitiński


Angielski Związek Piłki Nożnej (FA) zamierza zainwestować 200 mln funtów w szkolenie młodzieży. W ramach pięcioletniego planu pod nazwą National Game Strategy (NGS) ma zostać przeprowadzona kampania promująca piłkę nożną, a infrastruktura zostanie unowocześniona.

Ponadto doszkoleni zostaną nowi trenerzy, a także zatrudni sie dodatkowych sędziów, bowiem obecnie niemal 1/3 spotkań drużyn młodzieżowych rozgrywana jest bez udziału arbitra.

Projekt został przygotowany po konsultacjach, w których udział wzięło około 37,000 osób związanych z piłką nożną w Anglii. W ramach NGS będzie także prowadzona kampania promująca właściwe zachowanie piłkarzy wobec sędziów.

NGS został przygotowany z myślą m.in. o reprezentacji Anglii, która zawodzi i nie awansowała do finałów Euro 2008. Co więcej, w Premier League w niektórych zespołach w wyjściowych składach jest więcej zawodników zagranicznych niż Anglików.

anglia.goal.pl


no i widać, że Anglicy wzięli sobie do serca ostatnie porażki (głównie brak awansu do ME2008) i chcą tego uniknąć w przyszłości. i dobrze. bo na dłuższą metę takiej reprezentacji nie może zabraknąć na wielkich imprezach.

zaciekawiło mnie też jedno zdanie z tego artykułu: "obecnie niemal 1/3 spotkań drużyn młodzieżowych rozgrywana jest bez udziału arbitra." a wydawało by się, że w takim kraju sędziów jest pełno. nie mówiąc już o tym, że nie potrafię sobie wyobrazić regularnych rozgrywek (nawet drużyn młodzieżowych) bez sędziowania...© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom