Szkoły ponadgimnazjalne w Kielcach
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

nikt się nie wybije ? Ja już widzę że za 2 lata będzie głośno o Kielczanach. Na razie tylko Pisu wojuje w ekstraklasie i jest wpuszczany coraz częściej, ale sądze że niebawem młodzi z kielc będą wędrowali do I ligowych zespołów. Lipnie to było kiedyś...jak posprowadzano sobie dobrych graczy z innych klubów, a jedynymi wychowankami bylo Woldan, Kijek i Sowiński. O czym my tu gadamy...takie talenty jak Krajewski, czy kiedyś nawet szymek sikora(który zapowiadał się najlepiej z nich wszystkich) to byli od zapodawania ręczników.a trenerem oczywiście wszyscy wiedzą kto. Nie chcę cię Matrixie załamywać, ale poziom basketu w POLSCE bardzo ciągnie w dół i to nie tylko odonosi siędo Kielc które i tak daleko zachodzą w rozgrywkach młodzieżowych i szkół ponadgimnazjalnych. Myślę że Słowak może szarpnąć po złoto w tym roku...na pewno jest osiągalne - a już w 100% medal

"Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie (woj. zachodniopomorskie) zatrudni od 1.09.2009 r. nauczyciela języka angielskiego. Oferujemy mieszkanie służbowe po kosztach mediów. Gwarantowane nadgodziny.

Telefon: 0914142029
E-mail: zsp1chojna@o2.pl
www: zsp1chojna.pl
Data: 2009-05-14"

To z innej strony, ale dostałam też od nich maila, więc aktualne.
Ja niestety mieszkam na drugim końcu Polski i nie ma mowy o przeprowadzce, więc tylko mogę pozazdrościć temu, komu się uda tam dostać pracę

A osobiście poszukuję pracy jako nauczyciel JĘZYKA ANGIELSKIEGO w szkole w Kielcach lub okolicy.

Szanowni Państwo, nauczyciele historii, języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego zainteresowani edukacją o historii i kulturze Żydów.

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach wspólnie z Samorządowym Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach rozpoczyna w bieżącym roku szkolnym organizację spotkań informacyjno-szkoleniowych, w skład których będą wchodziły:

- międzynarodowa konferencja dla nauczycieli i osób zainteresowanych edukacją na temat historii i kultury Żydów (październik 2008 r.)
- spotkania metodyczne (29 września 2008r. ; 24 listopada 2008r. ; 2 lutego 2009r. ; 2 marca 2009r. ; 20 kwietnia 2009r. w godz. 15.30 – 17.45)
- wyjazd do Izraela (Yad Vashem The Holocaust Martyrs’ and Heroes’ Remembrance Authority The International School for Holocaust Studies) dla grupy nauczycieli (21 marca – 4 kwietnia 2009r.)

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej dostępnej na stronie: www.wom.kielce.pl i przesłanie jej drogą elektroniczną lub faxem na adres: mabed@wom.kielce.pl ; batog.dorota@op.pl ;
fax 0 41 362 48 99 do dnia 19 września 2008 roku.
Udział w konferencji i spotkaniach jest bezpłatny.

Maria Bednarska – nauczyciel konsultant ŚCDN, trener CODN
Dorota Batóg – nauczyciel doradca metodyczny SODMiDN

A ja chciałbym dodać dla pełnego obrazu informacje o programach innych partii, które działają w Klimontowie:

Fragment Konstytucji Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W-wa 2007, Rozdz.: Jak chcemy zmieniać Polskę? s.10, zob.: http://www.sld.kielce.pl/konstytucja.pdf

„Demokratyczne,
to znaczy starające się, aby obywatele mieli jak największy wpływ na decyzje wybieralnych władz, z rozwijającą się i mocną samorządnością terytorialną i zawodową.

Z mocnymi, niezależnymi instytucjami społeczeństwa obywatelskiego, kontrolującymi władzę i pilnującymi przestrzegania praw człowieka”.


Bardzo konkretny jest program PSL-u: Polska nowoczesności i dobrobytu. W-wa 2006,zob.:
. Tu m.in.: http://www.psl.org.pl/download/program.pdf

„Starosta z PSL ze starannością prowadzi szkoły ponadgimnazjalne – licea, technika oraz średnie szkoły specjalistyczne. Zapewnienie dobrych warunków nauki i wysokiego poziomu nauczania w tych szkołach tworzy szanse dla młodzieży na późniejsze zdobycie wykształcenia wyższego i korzystny awans zawodowy”.
„Utrzymuje i rozwija placówki kultury, w tym biblioteki...”

„Dobry wójt dba o nowoczesne, wygodne i bezpieczne warunki nauki w szkołach podstawowych i gimnazjach prowadzonych przez gminę”. (s. 8, 9/10)

„...dostępność do szkół dla każdego pragnącego się uczyć zapewnią samorządowcy PSL
w każdym środowisku swego działania – w Twojej gminie...” (s. 20).
„Samorządowcy PSL zapewnia ponadto wsparcie dla oświaty na wsi, a zwłaszcza możliwość łatwiejszego zdobywania nowych kwalifikacji i podejmowania działalności pozarolniczej”. (s.23).
„Najważniejsze są dobre drogi...oraz ulice i ich oświetlenie, chodniki...” (s.24)
„...zmierzamy do zagwarantowania mieszkańcom wygodnego dostępu do uczestnictwa w życiu kulturalnym swoich środowisk...” (s.25).

A co na to przedstawiciele tych organizacji w RGm. oraz same organizacje?© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom