Szlakiem Renesansu
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

Cytat:
przy słabym świetle i tak statyw potrzebny! W kościele rozłożysz statyw ? :D

Na pytanie z tematu odpowiadam: TAK
Ale jak bardzo dobrze wiadomo bez tego da się żyć, 95% fotografów jej NIE MA (jak nie więcej ... :-) ).
Ja mam i się z tego faktu bardzo, ale to bardzo ciesze :-)
Ostatnio na "szlaku polskiego renesansu" bez niej zrobienie większości zdjęć w pomieszczeniach byłoby niemożliwe ...

Cytat:
Tak się zastanawiam czy stabilizacja nie ma jakiegoś negatywnego wpływu na zdjęcie? Jeżeli ten proces jest w jakimś stylu mechaniczny no to nie ma problemu, ale jeżeli jest to wynikiem jakiś algorytmów programowych to może mieć już jakiś wpływ na zdjątka (kompresja itp.). Nie ma żadnego wpływu (chyba), przynajmniej ja nie zauważyłem (od roku)

Chełmno nad Wisłą

Jest wiele pięknych miejsc na szlaku Wisły, w każdym z nich warto się zatrzymać. Jednym z takich miejsc jest położone w woj. kujawsko-pomorskim Chełmno. To miasto potrafi zachwycić jeszcze zanim się do niego zawita...

Umiejscowione na skraju wysoczyzny prawobrzeżnej doliny Wisły, ceglaną bryłą wyrasta ponad otaczającą je zewsząd zieleń. Panorama miasta zdominowana jest przez trzy duże, gotyckie kościoły, klasztor i wieżyczkę ratusza. Liczne parowy i dolinki przecinające stoki wysoczyzny, okolice porośnięte niewielkimi lasami, obrzeża jeziora Starogrodzkiego, a także blisko położone miejsca historycznie związane z Chełmnem idealnie nadają się na niedzielne piesze lub rowerowe wyprawy. Warto choćby na krótko odwiedzić to wspaniale zachowane miasto średniowieczne: pospacerujesz tu wzdłuż ocalałych niemal w całości i jednych z najdłuższych w Europie murów obronnych, ulicami starówki, których to uporządkowany układ nie zmienił się od czasów powstania miasta, dojdziesz do dużego rynku, na którym króluje renesansowy ratusz - to z jego wieży codziennie w południe rozbrzmiewa piękny hejnał. Z tego miejsca masz już blisko do trzech wielkich i dwóch mniejszych kościołów oraz klasztoru. A kiedy poczujesz się zmęczony możesz przysiąść w cieniu drzew tutejszych parków i plant...

Niewielu minut potrzeba by stare Chełmno przejść wzdłuż i wszerz, a jednak tym, którym „historia zapisana w cegłach” przemawia do wyobraźni, taki spacer może zająć całe godziny, dla niektórych może być „podróżą przez wieki”.

Cel powstania i istnienia tej strony jest jeden - mieszkańcom tego grodu chcę pokazać, że żyją w miejscu wyjątkowym; gościom, którzy już tu byli lub tym Chełminiakom, których los rzucił w świat, dostarczyć miłych wspomnień; osobom, które w Chełmnie jeszcze nie były, chcę pokazać, że warto nas odwiedzić.
Grzegorz Góra

GALERIA

@artur

Zacytowałeś mnie ale to nie moje słowa.

Niemniej muszę powiedzieć, że skoro Ślązacy zainteresowali się Zagłębiem i na tym portalu opisują je w obiektywny sposób to my też pwinniśmy zainteresować się historią Górnego Sląska.

Zaznaczył to już Kwachu. Kazimierz Wielki zrzekł się praw do Śląska i od tego czasu na Śląsku panowali Husyci, Habsburgowie, a później tą krainą zarządzali Prusacy, aż końca I WŚ i plebiscytów.

Prawda jest taka, że książęta śląscy, których herb jest dzisiaj oficjalnym herbem województwa śląskiego byli zniemczali i zajmowali się rabunkiem. Stąd zamki warowne takie jak w Będzinie, mające na celu chronić bursztynowy szlak przed rabusiami.

Musimy to zrozumieć i zaakceptować, że Ślązacy to nie tylko mówiący gwarą Słowianie ale też inne nacje utożsamiające się z tym regionem. Tak jak Żydom z Zagłębia nie możemy odmówić prawa utożsmiania się z naszym reginem tak i Niemcom i Czechom. Zresztą Górny Śląsk to teren od Opola aż po Opawę.

Tak Śląsk jak i Zagłębie były regionami narożnikowymi, tyglami narodowościowymi.

Wracając do tematu, mamy nowego wojewodę, prawdziwego hanysa jak sam o sobie mówi -nawet słychać to w je wypowiedziach - i to jest szansa dla zaakcentowanie naszej tożsamości w nazwie aglomeracji bowiem tradycyjni Ślązacy wiedza co to tradycja i przywiązanie do swojej ziemi. Nie kto inny jak Ruch Autonomii Śląska popierał oficjalnie nasz głos w sprawie nazwy i zachowania naszej tożsamości.

Wydawało się to paradoksalne ale dzisiaj wiemy, że to nie tradycyjni Ślązacy ale wykorzenieni technokraci z kompleksem Boga, mający obsesję na punkcie łączenia, burzenia i miksowania są największym zagrożeniem dla tradycji, zabytków, historii i tego co w normalnych państwach europejskich przeżywa renesans i stanowi o atrakcyjności regonów.

Ps. Napisałem już maila do autorów tej inicjatywy, razem będziemy naprawdę opiniotwórczy.

Może nie wszyscy pamiętają ale nasi naukowcy, ludzie kultury i mediów również wyrazili w tej sprawie swoją opinię na zaglebie.info

http://www.zaglebie.info/...13%20%20target=© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom