Szukam Praca Niemcy
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr


Tylko jest jedna "drobna" różnica - Talleyrand reprezentował MOCARSTWO - osłabione, ale zawsze silne.
A kogo my reprezentujemy...? I co atrakcyjnego mamy do zaproponowania tym "małym"?


eee, a kogo my rerezentowaliśmy za czasów Jadwigi i unii w Krewnie? Wtedy byliśmyjeszcze mniejsi niż obecnie. Z tego co czytałem to poziom zamożnośc był taki sam jak na zachodzie, ale Litwa była kilkakrotnie większa od nas. Jeżeli w końcu dojdziemy do tego poziomu Niemiec, to będziemy w lepsze sytuacji niż w 1385.
A co mamy do zaoferowania. Na pewno więcej wolności. NIe jesteśmy tak władczy i zaborczy. Mam jedną koleżankę Rosjankę, która zakochała sie tym kraju i Krakowie, która zna lepiej te miasto niż ja. Spotkałem Hiszpana, któy studiował W Łodzi i również ma wiele sympatii dla tego kraju.
Ostatnio czytałem też, że 100 tyś Ukraińców szuka korzeni Polskich, bo nie mogą znaleźć pracy u siebie w kraju.
Z tego co patrzę to nasz zachodni sąsiad nie jest jedynym "problemem". Na południu ktoś również będzie rósł siłe i pytanie kto będzie chronił tych małych na Bałkanach. Mam nadzieje, że nie zmarnujemy swojej szansy jak za Warneńczyka.
To właśnie mamy do zaoferowania.

Z uśmiechem nikomu nie dogryzając.....wtrącam 3 grosze do zamkniętego już wątku o interpunkcji....nagimnastykowałam się by zrozumiec skróty w tym oto poście....w pierwszej wersji przeczytałam jako..:)
"Szukam pilnie pracy- jestem po studiach w Niemczech - świetnie nie?"
Ale już wszystko jasne...zrozumiałam post i życze powodzenia w szukaniu pracy. Polecam wyszukiwarkę...


ufff bo juz zaczynałam się stresowac, zacznijmy szukac transportu do Wrocka na 4 marca? ze mna nie wiadomo.. tato zmienia prace a auto było firmowe, wszystko wyjasni sie na dniach wiec lepiej sie zabezpieczyc
SZUKAMY TRANSPORTU !!!


tak musi być na 4 marca, bo 5 do Niemiec już jadą, mam numer do pani która będzie sunie transportować

Powiedzcie mi w czym ona ma być przewieziona? w torbie, ma być przypięta psami? w klatce? bo będzie to trzeba kopic, ale koszt pokryje już ta pani ;)

Obecnie jestem studentką piątego roku na Wydziale Budownictwa Politechniki Wrocławskiej - studia na kierunku Konstrukcje Budowlane. Posiadam m.in. wiadomości z zakresu obsługi oprogramowania pakietu MS OFFICE, AUTOCAD, ROBOT, NORMA. Prze ostatnie pół roku procowałam w firmie STRABAG-generalny wykonawca. Na tej budowie (centrum handlowe Silesia City Center w Katowicach) miałam przyjemność pracować w międzynarodowym zespole, wśród wysokiej klasy inżynierów z Polski i Niemiec, przy których każdego dnia pogłębiałam swoją wiedzę w zakresie budownictwa. Po zakończeniu studiów chcę zdobyć uprawnienia budowlane umożliwiające mi samodzilną pracę inzyniera.
Osoby zainteresowane zatrudnieniem mnie proszę o kontakt na adres: agnieszka-kowalczyk@o2.pl

Dot.: Niemcy II :)
  Cytat:
A na jak dlugo potrzebujesz?? Jesli tylko na kilka miesiecy to proponuje poszukac Zwischenmiete. Nawet wsrod studentow. W wakacje takich ofert jest sporo. Na 6tygodnii, do połowy września.
Znalazłam w sumie wiele ofert ze studentenwohnheim, napisałam i czekam, co dadza znac, potem bede dzownic. Tylko ciagle sie zastanawiam, czy wlasnie by nas na ten nocleg przyjeli, bo gdzieniegdzie cos jest nadmienione o bafog, ale jak wiadomo, my nie studiowac, a pracowac :)

Wielkich wymagac nie mamy, bo i tak caly dzien w pracy, tylko zeby sie gdzies przespac, cos ugotowac i odswiezyc ;) Sa rozne pokoje do wynajecia, ale chca spora kaucje i na conajmniej 2miesiace, wiec to odpada. A hostele, z tego, co wyczytalam, to licza sobie 10e/dobe za osobe, to bedac tam 6tgw dwojke pokazna suma wychodzi... No nic, musze szukac dalej.

Dzieki za sugestię, zaraz zabieram się do szukania :)

Edit:
MdM, a Zwischenmiete, to odnosnik polskiego wynajmu pokoju czy jak?

Czy handel autami to jest taka prosta praca wie ten który handluje, a jak znam życie to Twój kolega pojechał do tych Niemiec z jakimś handlarzem który go na miejcu itak zrobił na 300-400 euro. Zresztą po Twoim porównaniu widać, że o sprowadzaniu aut nie masz zielonego pojęcia[/quote]:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Z handlarzem nie pojechał , nie rozumiem skąd takie domniemanie , chłopak zna trochę język więc cóż to za problem pojechać na miejsce , kupić gazetę , dzwonić ?
Nie próbuj mi wciskać , że nie mam pojęcia bo wiem doskonale o czym mówię . Prosta to jest robota co nie znaczy , że łatwo jest zarobić osobom , które się tym zajmują .
Wystarczy mieć pojęcie o autach , znać trochę języka i nie musisz mieć żadnych więcej kwalifikacji. Troszkę kapitału i przeciętny Kowalski może działać. No spójrzmy prawdzie w oczy ? Zrobienie przekładki prowadzenie działalności w sensie warsztatu jest o niebo trudniejszą sprawą niż sprowadzanie aut. Więc proszę CIę ,
A co do tego porównania tych linków ,to było robione w 2 minuty nawet nie spojrzałem , że to combi a zresztą skoro ty taki jesteś znawca tematu :lol: to zapewne wiesz , że z Niemiec z internetu aut sie nie szuka .

:jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi:

** Dodano: 02-01-2010, 17:20 **
A zresztą ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu , każdy chce pracować i godnie na tym zarabiać , zarówno ten co ściąga auta jak i ten co prowadzi warsztat i przekłada angliki.
Mnie nie stać na to by zaoszczędzić swój czas i oddać auto do przekładki ani na to by zaoszczędzić czas i zlecić sprowadzenie handlarzowi dlatego robie to sam skoro potrafię.

pozdro

Trwają poszukiwania nowego napisu na autokar naszej reprezentacji!Oto propozycje:-Tragiczni ale komiczni.

- My tylko przejazdem.

- 280 koni i 24 osły.

- Wystarczy duże białe "L" na niebieskim tle.

- Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie (i zdjęcie Janasa)

- Autobus turystyczny.

- Walczyliśmy jak nigdy. Przegraliśmy jak zawsze.

- Co się stało?

- Ułomni ale skromni.

- Jedziemy na Love Parade.

- Ciulaci ale skrzydlaci.

- Ukryci i przerażeni.

- Uwaga niebezpieczeństwo!

- Nie kopać leżących!

- Prawie jak drużyna.

- Szybcy i wściekli.

- Kółko wędkarskie.

- Nie strzelać, bo może dostać niewinny kierowca!

- Polakom gratulujemy autobusu.

- Tak sobie pokreśliłem i tak mi wyszło.

- Którędy do wyjścia?

- Latający cyrk Pawła Janasa.

- Handel obwoźny - gipsowe krasnale.

- Komu punkty, komu? Bo jedziem do domu.

- Przewóz pracowników: Niemcy ===> Polska

- Wyjście awaryjne.

- Nas nie dogoniat!

- Nam strzelać nie kazano

- Szukamy pracy przy szparagach.

- Poszukiwacze zaginionej bramki.

- Lasy Państwowe sp. z o.o.

- Obóz wędrowny.

- Drużyna Actimela.

- Mesjasze narodów.

- To jest miejsce na Twoją reklamę.

- Tylko nie po twarzy.

- Pielgrzymka do Rzymu.

- Titanic.

- Aczkolwiek.

- Zjazd do zajezdni.

- Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej "Dzieci Niczyje".

- Powered by PZPN.© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom