Szyna do bram samonośnych
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr


Jej koszt to (ceny sprzed 2 lat) Witam, powyższe przytoczenie chyba samo wyjaśnia cenę bramy. Jak by się ktoś nie oriętował w cenach stali to znacząco uległa zmianie od cen sprzed 2 lat.

Pozatym pytanie o cenę bramy zawsze powinno się opierać na jakości wykonania.
Jeżeli chcemy zrobić coś raz a dobrze - wydać kasę a mieć święty spokój - to logiczne jest że nie zrobimy tego za 2000 tys przy bramie o świetle ok 4 m.
Pytanie jest czego oczekujemy?
Dobra brama powinna być ocynkowana i malowana proszkowo. Te elementy zapewniają nam długoletnie użytkowanie bez konieczności biegania z pędzlem, szczotkę drucianą i innymi "przyjemnościami".
Oszczędzając troszkę na kosztach można użyć podkładu cynkowego w malarni proszkowej a już oszczędzając bardzo pomalować samym proszkiem (w dobrej lakierni z gwarancją).
To samo tyczy się elektroniki czyli sterowania + fotokomórek.
Jeżeli sprawdzamy cenę automatów do bramy wychodzi nam że automat o podobnych parametrów kosztuje w różnych konkurencyjnych firmach podobnie (-+ 10 - 15%) to jak chce sprzedać to samo o 50 czy więcej procent taniej to już jest coś nie tak. Trzeba porónać warunki gwarancji i serwisu oferowanego przez firmę sprzedającą lub poszukać w necie lepszej ceny a serwisować u lokalnego dostawcy.

Tak więc jak ktoś oferuje bramę (2 -skrzydłową, przesuwną na szynie czy samonośną) po okazyjnej cenie spytajmy się co dostajemy za te pieniądze.
czasem okazuje sięzę wystarczy dołożyć kilka(naście) złociszy a dostaniemy produkt z gwarancją i serwisem.

Pozdravki

29.06.04

Ależ pogoda wczoraj popsuła nasze plany! Ale zaszalowane 2 strony został tylko podciąg.

Mój niestety od dzisiaj robi dzieło sztuki - barierki na balkoniki dla znajomej, właśnie tnie materiał i będzie wyginał, więc na budowie ma przerwę, ale jest jeszcze Wojtek ...

On dzisiaj ma lecieć z kominem, ciekawe jak mu pójdzie ...

Arek już ma zamysł do bramy przesuwnej - samonośnej (nie wiem skąd on czerpie te pomysły) mówi, że ma to być dzieło, leciutko i szybciutko przesuwać, bez żadnych szyn na dole ... :wink:
Boję się tylko jednego, jak będzie kilka zamówień, to moja budowa stoi, a już się szykuje kolejna robótka - blacharka Lagunki kolegi

Boże, to ma być dziennik budowy, a nie realizacji wszystkich!!!

ALE NA BUDOWE MUSIMY JAKOS ZAROBIC, A SKORO MOJ AREK TYLE POTRAFI! - samam sobie winna

Ale w piątek pochwalę się nowymi zdjęciami. Sciany i wylewki ...
Także cierpliwie czekajcie! :D

Po kolei:
1. Bramę na rolkach toczących się po kątowniku (położonym "czubkiem" do góry) używałem przez kilka lat. Pamiętając o odśnieżeniu szyny - co było proste i niekłopotliwe - brama sprawdzała się bardzo dobrze. U mnie też na bok było tyle miejsca co szerokość wjazdu.
2. Obecnie używam bramy przesuwnej samonośnej - bywają z nią kłopoty (potrafi się zapiaszczyć lub zamarznąć) a zatem nie jest to idealny i zawsze sprawnie działający mechanizm, ale jednak trochę mniej wymagająca oczyszczania niż taka jeżdżąca "po ziemi". Bramę tę zamykam na stronę furtki, ktora (jak w jednym z wcześniejszych postów) ma zawiasy od strony bramy, więc w razie czego brama zamknie furtkę (jeszcze się to nie zdażyło).
3. Widziałem kiedyś (chyba u Wiśniowskiego ale bez pewności) bramę teleskopową. Przewidziana jest właśnie na sytuacje braku wystarczającej przestrzeni do pomieszczenia bramy+przeciwwagi. Pamiętam, że brama ta była dużo droższa niż standardowa no i - akurat w mojej sytuacji - mniej atrakcyjna estetycznie.

Tomku

Jak wiesz u nas jest samonośna przesuwna. Jesli tylko masz gdzie "przesuwać" bramę to zrób własnie taką - sprawuje sie ona znakomicie. Właśnie po ostatnich "wypadkach" pogodowych doceniłam jej zalety: nie było żadnego problemu z otwarciem bramy. Gdyby była na rolkach - na amen by zamarzły. A prowadnice trzeba byłoby odkuwać jak szyny tramwajowe w piątek po południu. Nasza brama ma chyba 3,5 m szerokości i to w zupełności wystarczy. Miejsca na odsunięcie trzeba zostawić ok. 1,5 raza szerkość bramy. Brama jest taka jak całe ogrodzenie - sztachety z blachy ocynkowanej i malowane na brązowo (KONSPORT z Lutomierska). Zapraszam do obejrzenia!!!© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom