Vaillant VUW PL 200/2-5
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

Temat rzeka, poczytałem sobie conieco na Forum. Próbowałem podpiąć się pod istniejący wątek, ale pozostałem sam "wołający na puszczy".
Ponieważ od lat mam również problemy z zaworem trójdrożnym w swoim vaillancie, przy okazji kolejnego w nim grzebania doznałem wizji przerobienia go na niezacinający się. Ponieważ przeróbka będzie dość inwazyjna, chciałbym spróbować na innym zaworze niż mam w piecu (nie chcę zostać bez ogrzewania, a i sama przeróbka będzie wymagała wizyty u tokarza) - dlatego POSZUKUJĘ ZAWORU który może komuś został po wymianie. Mogę rozliczyć się w piwie (kolega ma sklep z 200 rodzajami piwa) albo w rozsądnej ilości biletów Narodowego Baku Polskiego.

VAILLANT atmoMAX plus, turboMAX plus - Instrukcja obsługi PL

VU PL 120/2-5,
VU/VUW PL 200/2-5,
VU/VUW PL 240/2-5,
VU/VUW PL 280/2-5
VU PL 152/2-5,
VU/VUW PL 202/2-5,
VU/VUW PL 242/2-5,
VU/VUW PL 282/2-5

Witam.

Nie umiałem znaleźć nigdzie informacji na ten temat, dlatego postanowiłem zadać tutaj to pytanie.
Posiadam w/w piecyk dwufunkcyjny, podłączone do niego osiem grzejników, natomiast moje pytanie dotyczy mocy "grzania".
Przy odkręceniu kranu z ciepłą wodą wiem, że piec powinien pracować z mocą nominalną 20kW i tak pewnie jest, ponieważ woda płynie z kranu ciepła i nie ma z tym problemu.
Zauważyłem natomiast, że w trybie grzania grzejników moc jest zmniejszona, to znaczy płomień pali się mniejszy co widać i słychać na ucho.
Jeszcze przed zimą chciałem rozbudować układ o dodatkowe cztery grzejniki aby ogrzać pozostałe pomieszczenia w remontowanym domu i mam obawy właśnie o to czy piec da radę grzać.
Już teraz ustawiając pokrętło na 60 st. C piecyk dojeżdża z temperaturą do zaledwie 57 st. i przez godzinę działania palnika nie dogrzewa do pełnych 60. Dopiero nastawienie pokrętła na 70 powoduje że temperatura na wyjściu dochodzi do 67 st.
Widać tutaj że działa to ograniczenie mocy grzewczej gdyż zawsze około 3 lub 4 stopnie przed zadaną temperaturą zmniejsza się płomień.
Po włączeniu trybu diagnostycznego d.0 pokazuje wartość 5 czyli tak jakby 1/3 mocy około 7 kW.
Może się mylę i tak nie jest? Nie wiem.
Ewentualnie jak można zwiększyć tą moc aby szybciej dogrzewał do nastawionej temperatury?
Potrzebny jakiś software komuterowy czy jakoś inaczej np. poprzez menu można to ustawić?
Podejżewam, że jak dodam pozostałe cztery grzejniki tak jak zaplanowałem, to będzie kiszka z grzaniem na takich ustawieniach. Chyba, że to tak właśnie ma działać? Nie wiem, ponieważ niedawno kupiłem ten piec razem z domem i nie mam porównania z działaniem innych pieców gazowych.

Pozdrawiam.© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom