ybnik Praca
podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr

Dzieci stwarzające problemy wychowawcze, ale też dzieci zaniedbane wychowawczo, dzieci pochodzące z rodzin w której jest problem alkoholowy bądź dzieciaki z domu dziecka. Mieszkam w Rybniku i interesuje się rozpoczęciem wolontariatu właśnie w jednym z domów Dziecka. Teraz jestem w klasie drugiej a w klasie maturalnej chciałabym ćwiczyć na WF więc zastnawiam się czy wówzcas także istanił by problem.?
Wiem, że Pedagogika to jesxt to w czym się spełnię. To co pragnę robić to właśnie praca z takimi dzieciakami o jakich wspomniałam na początku.

mój gg: 3018397 odzywałam się już do ciebie

A nazwa to będzie "Zombie Night" wczoraj w drodze do pracy mnie natchnęło
Hmmmmm ... Rybnik sie wybiera to może i Kraków nas zaszczyci

Witam.
Odpowiadam Tomkowi:
Nie będe pytał ile masz lat bo na pewno jestes młodszy odemnie, ale widzę że sport w twojej rodzinie jest dośc dużym i znaczącym punktem w dyskusji i wolnej chwili poza zajeciami i pracą.
Niewiem kim jest twój ojciec ,i czym sie zajmuje , na dzis opróczimienia i nazwiska wiem że jestem mieszkancem Rybnika i prezesem poważnego klubu piłkarkiego na jego przedmieściach.
Pozdrawiam.Zibi.


One nie nocują na PKS w Rybniku . Codziennie ok 17 zjeżdżają i wieczorem jadą do Gliwic .


Chyba jednak nocują...Wracając codziennie z pracy e-3 o 22:55 widuje jakiś autobus PKS Gliwice parkujący obok tego przypalonego Dab'a. Wracając po drugiej w nocy parę dni temu widziałem tą Setrę, więc napewno nocuje w Rybniku. W zeszłym tygodniu była to Setra, a dzisiaj był ten Jelcz co na zdjęciu.

witam serdecznie, wąłśnie przywiozłem na podwórko, jutro pierwsze prace przed wyjazdem.

pozdrawiam, tommi, rybnik

TATRA-DREW
Jak najbardziej nie polecam!!!! Piszę tego posta by uchronić innych ludzi przed tym oszustem. Ponoszę pełną odpowiedzialność za moje słowa.
Pan Rafał Tylek z Tatra-drew, był wykonawcą domu mojej mamy. Właściwie to tylko zaczął tą budowę, a co zrobił zrobił źle. Naciągnął moją mamę na wypłatę przed wykonaniem prac około 250.000zł, wykonane prace szacuje się na 103.000zł (wg wyceny rzeczoznawcy, zajmującego się nadzorem budowy domów drewnianych). Na dodatek, wykonane prace to jedno wielki partactwo. Rzeczoznawca (rekomendowany przez biuro projektowe, domów drewnianych) nie był w stanie uwierzyć, że wykonane prace wykonał ktoś , cytuję, z gór. Nie będę wymieniać wszystkich błędów, ale jest ich dużo!!!
W obecnej sytuacji moja mama jest w plecy na ponad 100.000 i za prace, które są wykonywane, a takze poprawki płaci jeszcze raz.
Pan Rafał Tylek jest pozadłużany na ponad milion złotych (wg wiarygodnych źródeł), ma na koncie wyrok, odnośnie źle wykonanej pracy na kwotę 120.000zł. Jest równiez pozadłużany u większości swoich podwykonawców!!! Na chwile obecna prowadzi budowę w rybniku, a właściwie od dwóch tygodni nie przyjeżdża, właściciel tamtego domu ma na tyle szczęście, że nie dał pieniędzy na przód.

Uprzedzam wszystkich przed tym oszustem i złodziejem!!!! Nie zyczę nikomu tego, co przeżywa teraz moja mama. Ten dom to marzenie jej życia, a także oszczędności jej życia. A na chwile obecną z tego ma początki nerwicy!!!

Przepiękny rozkład jazdy na linii Rybnik - Racibórz: brak dojazdu do pracy na 6 rano do Raciborza, brak dojazdu do domów z pracy po 2 zmianie, utrudnienia w skomunikowaniu pociągów na stacji Nędza do Kędzierzyna i dalej. Widać że PKP zamierza chyba tę linię zdegradować i zamknąć jeżeli ma być taki rozkład jazdy po prostu tragedia!!! Jakiś bezmózgowiec układał rozkład jazdy na tej linii a pkp bezradne gdy się dzwoni i pisze skargi na nowy rozkład po prostu jedna wielka porażka. I oni chcą reklamować kolej, by ludzie się przesiedli z aut na pociągi. Powodzenia! Piszcie i działajcie w tej sprawie bo ja sam chyba nic nie wskuram by jakiekolwiek zmiany zaszły. Bo ja pisałem już jak pojawił się ten projekt na internecie ale niestety nic nie wskurałem słyszałem tylko: "Pociąg ten nie zostanie uruchomiony bo nie ma takiej potrzeby". Oczywiście dla takiego dupka z działu marketingu i zamówień to on nie jest potrzebny, ale dla ludzi którzy dojeżdżają pociągami do pracy jest potrzebny. Piszcie i Wy listy maile do pr.katowice@pr.pkp.pl w sprawie tej linii, im więcej będzie skarg na ten "nowy rozkład" to go w końcu poprawią, liczę na Was.

Praca toromistrza bynajmniej nie polega na stukaniu w szyny :). Na PKP toromistrz odpowiada przede wszystkim za stan rozjazdów. Jego zadaniem jest usuwanie usterek w rozjazdach (poprawianie prześwitów, dolegania iglic, wymiana zużytych podkładów, pękniętych łupek i usuwanie wielu innych usterek o których ja nie mam pojęcia - on jest szpecem od torów i powinien wiedzieć co trzeba zrobić :)). Jak zwrotnica nie da się przełożyć to dobry toromistrz wie dlaczego po pierwszym spojrzeniu na rozjazd. Toromistrzowie pracują również przy torach stacyjnych bądź szlakowych. Ogólnie rzecz biorąc praca wcale niełatwa, większość czasu polegająca na grzebaniu w torach w różnych warunkach pogodowych.

Ukończona szkoła kolejowa z zakresu dróg kolejowych pewnie mile widziana, ale nie jest to konieczne. Zamiast owej szkoły można ukończyć kurs. Jeśli PCC Rybnik bardzo potrzebuje ludzi to Cię przyjmą i na taki kurs wyślą. Oczywiście ludzie, którzy już mają uprawnienia toromistrza mają pierwszeństwo zatrudnienia, ale pytanie czy taki ktoś się do nich wogóle zgłosił.

Kobiety za kierownice autobusów

Ośrodek Pomocy Społecznej nawiązał kontakt z jedenastoma firmami, żeby pomóc kobietom bez pracy.
...
Zostań kierowcą
Informację tę potwierdza Teresa Bierza, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku. – Oferty są, ale część kobiet ciężko zmobilizować do podjęcia jakiejś pracy. Nie znajdują nic odpowiedniego dla siebie i rezygnują – stwierdza. Przyczyn takiej sytuacji jest wiele. Panie mają pod opieką małe dzieci, boją się powrotu do pracy po długiej przerwie albo po prostu brakuje im motywacji. Bywa, że zatrudnienie mogą znaleźć w innej branży. Wystarczyłoby, gdyby zmieniły kwalifikacje.

– Przekonujemy kobiety do zmiany zawodów, np. żeby zostały kierowcami autobusów – mówi dyrektor PUP.
Szansą jest także udział w takich projektach jak „Kobieta aktywna – kobietą jutra”, który zyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego. Niewykluczone, że w przyszłości rybnicki OPS podejmie się realizacji kolejnego projektu.

Źródło: Tygodnik Rybnicki

Miło mi zawiadomić, że już zaczyna działać strzelnica Bractwa Kurkowego miasta Rybnika.ostatnie prace juz na ukończeniu i ostatnie pieczątki schną na dokumentach.
Kontakt ze Strzelmistrzem BK w Salon Łowca Rybnik ul Hibnera42 www.salonlowca.pl
Życzliwa pomoc dla wszystkich miłośników CP jak również usługi rusznikarskie© podbudowy drogowe, chudy beton, budowa dróg, stabilizacja gr design by e-nordstrom